Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Muzica bluetooth masina

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013
Buna ziua,as avea si eu o nelamurire,pot conecta telefonul prin bluetooth la masina sa vorbesc la telefon , dar nu reusesc sa il conectez sa ascult si muzica( cand pun muzica pe telefon, se aude pe telefon).
Acum, eu ma gandesc ca, atat timp cat te poti conecta la masina prin bluetooth pt voce,ar trebui sa pot sa pun si muzica, doar ca nu reusesc.
Multumesc anticipat, astept raspunsul dumneavoastra.

#2
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Cam naiva intrebare pt unul destept. Te-ai gandit ca poate-s mai multe tipuri de bluetooth ? Ai uitat sa spui modelul de telefon.

#3
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

 nebunuldestept, on 11 iulie 2018 - 08:42, said:


Acum, eu ma gandesc ca, atat timp cat te poti conecta la masina prin bluetooth pt voce,ar trebui sa pot sa pun si muzica
Logic da, practic nu, vezi daca masina accepta a2dp, asta e profilul de bluetooth prin care poti trimite muzica. A si telefonul de pe care trimiti trebuie sa-l suporte.

#4
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013
Am un s8 plus iar masina este un audi a5 2015

#5
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
Și pe lângă suportat, mai trebuie să fie și opțiunea activată din telefon și din mașină. Din telefon ar arăta cam așa setările unui dispozitiv împerecheat:

[ https://www.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/styles/large/public/article_images/2016/09/disable-auto-bluetooth-galaxy-.jpg?itok=86-MmSIA - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013
Merci mult pentru detalii

#7
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013
Din cate am citit pe net, nu ar avea a2dp, am vazut ca pot conecta 2 device-uri prin bluetooth in acelasi timp la telefon. Exista vreo sansa sa ma pot conecta prin bluetooth pt voce la masina si pt muzica la un device conectat la aux-in-ul de la masina?

#8
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
roidmi 2s sau 3s

#9
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
aux-ul foloseste cablu cu mufe jack, deci nici o problema, asa il poti conecta si va merge muzica.

#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Asta ziceam si eu, sa pun muzica de pe Youtube in masina prin blustutz. Dar masina mea nu are deloc BT. Are a fratelui.

#11
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013
Eu ma refer la faptul ca ,masina are bluetooth pt apeluri dar nu si pt muzica, voiam da vad daca ma pot conecta in acelasi timp , la masina pt apeluri si la inca un device pe care probabil ca o sa-l bag in jack pt muzica

#12
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 nebunuldestept, on 11 iulie 2018 - 10:26, said:

Eu ma refer la faptul ca ,masina are bluetooth pt apeluri dar nu si pt muzica, voiam da vad daca ma pot conecta in acelasi timp , la masina pt apeluri si la inca un device pe care probabil ca o sa-l bag in jack pt muzica
Da, poti sigur, cu conditia ca radioul tau sa aiba intrare aux.

Ce model de radio monteaza masina ta ? Ca nu cred ca era un singur model nici in 2015.

#13
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

 catalucan, on 11 iulie 2018 - 09:44, said:

roidmi 2s sau 3s
Colegul ti a dat raspunsul. Cu acest charger bluetooth poti conecta telefonul la el si de la charger poti transmite la radioul masinii sunetul( se aude f bine) . Se transmite doar continutul audio fara a putea vorbi la telefon .

#14
andreimazz23

andreimazz23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 17.01.2018
Merge si roidmi, dar mai bun este asa ceva https://www.aliexpre...1d-af0540fd9644 , daca zici ca ai aux.

#15
robi193

robi193

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.06.2019
Pot conecta muzica de pe telefon de pe youtube la casetofonul masinii prin bluetooth?

#16
dragos37

dragos37

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.02.2020
Salut sunt nou pe aici.Am samsung A7 2018 si nu mai pot sa il conectez la bluetooth la masina,adică HFP si A2DP nu se poate conecta. Asta sa intamplat de cand s-a reactualizat  softul telefonului.Ce pot face.

#17
liviusultan

liviusultan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.12.2014

View Postnebunuldestept, on 11 iulie 2018 - 09:41, said:

Din cate am citit pe net, nu ar avea a2dp, am vazut ca pot conecta 2 device-uri prin bluetooth in acelasi timp la telefon. Exista vreo sansa sa ma pot conecta prin bluetooth pt voce la masina si pt muzica la un device conectat la aux-in-ul de la masina?

Salut. Da merge. pui receptor bluetooth la auxiliar(eu am aux in cotiera si alimentez adaptorul tot din cotiera de la priza de 12V) te conectezi cu telefonul simultan si la adaptor si la bluetooth-ul masinii si face telefonul automat switch pe bluetooth-ul masini cand te suna cineva, adica tu doar raspunzi din comenzile de pe volan sau mmi cand te suna cineva apoi cand inchizi apelul, revine pe ce este redat pe auxiliar (adaptorul bluetooth). Asa face la mine.

#18
socaciumarcel

socaciumarcel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.02.2008
Am un Huawei Mate 8 ,de pe care prin Bluetooth imperecheat cu un transmitator FM Tellur ce stie si bluetooth ascult continut media sau posturi radio online de pe telefon la sistemul audio al masinii mele ce e o Skoda Fabia 2002.Important e urmatorul lucru:in timp ce dispozitivele bluetooth sunt imperecheate (daca nu sunt conectate nu poti accesa optiunea de care am sa vb in continuare) respectiv telefon+Transmitatorul FM,sa intrii in meniul telefonului la setarile Bluetooth si acolo ai sa vezi cu ce dispozitiv esti imperecheat.In dreptul dispozitivului imperecheat poti accesa un mic meniu de unde poti selecta ce anume se transmite intre cele 2 dispozitive prin bluetooth.Respectiv continut media,apeluri telefon si agenda telefon.Le activezi/dezactivezi pe care le doresti.Eu de ex. am dezactivat telefonul deoarece desi se aude ok in boxe cu cine vorbesc,microfonul acelui Tellur FM e f slab si nu ma aud cei din convorbire ce le spun decat daca strig f.tare.

Edited by socaciumarcel, 05 January 2022 - 14:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate