Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Samsung Billing

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Vreau sa stiu ce este mai exact aceasta aplicatie . Mi-a aparut astazi notificare pe telefon in care spunea ca s-a actualizat , dar nu stiu ce este . Este ceva legat de aplicatia galaxy apps (mentionez ca nu o folosesc nici pe aceasta dar am cont si e instalata pe telefon) .

#2
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007
Eh... asa-i cand ai telefon samsung, ai toate cacaturile instalate fara sa stii ce sunt si la ce folosesc. :)

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostGoldMasters, on 11 iulie 2018 - 02:55, said:

Vreau sa stiu ce este mai exact aceasta aplicatie . Mi-a aparut astazi notificare pe telefon in care spunea ca s-a actualizat , dar nu stiu ce este . Este ceva legat de aplicatia galaxy apps (mentionez ca nu o folosesc nici pe aceasta dar am cont si e instalata pe telefon) .

Este o aplicatie de plata pentru aplicatiile pe care le descarci eventual din Samsung Store si trebuie sa platesti pentru ele.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View PostGoldMasters, on 11 iulie 2018 - 02:55, said:

Vreau sa stiu ce este mai exact aceasta aplicatie . Mi-a aparut astazi notificare pe telefon in care spunea ca s-a actualizat , dar nu stiu ce este . Este ceva legat de aplicatia galaxy apps (mentionez ca nu o folosesc nici pe aceasta dar am cont si e instalata pe telefon) .
off-topic: Cand vei schimba actualul telefon treci pe unul din gama Android One, un OnePlus, sau chiar un Google Pixel. Asa nu vei mai avea instalate tot felul de mizerii si aplicatii pe care nu le folosesti niciodata (care apropo, folosesc baterie aiurea).

Macar bucura-te ca nu ai un Samsung de prin 2014-2015 cu infrarosu si aplicatia Peel Remote. La asta magarii de Samsung au bagat inclusiv reclame fullscreen si in bara de notificari, iar singura solutie sa scapi de reclame e sa dezactivezi aplicatia ca sa revina la versiunea din fabrica, si pe urma sa o activezi din nou si sa-i blochezi actualizarile.

Edited by Hider141, 11 July 2018 - 07:45.


#5
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View PostHider141, on 11 iulie 2018 - 07:45, said:

o activezi din nou si sa-i blochezi actualizarile.
Cum faci sa blochezi actualizarea unei singure aplicatii?

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostHider141, on 11 iulie 2018 - 07:45, said:

off-topic: Cand vei schimba actualul telefon treci pe unul din gama Android One, un OnePlus, sau chiar un Google Pixel. Asa nu vei mai avea instalate tot felul de mizerii si aplicatii pe care nu le folosesti niciodata (care apropo, folosesc baterie aiurea).

Pai si cu cacaturile Google cum ramane?  Telefoanele care au orice fel de legatura cu Google trebuie evitate.  Viitorul e al telefoanelor integral criptate, fara aplicatii bagate pe gat pe care nu le poti dezinstala.

View PostOnan_Barbaru, on 11 iulie 2018 - 07:52, said:

Cum faci sa blochezi actualizarea unei singure aplicatii?

Nu ai cum. O sa te fta la icre la fiecare conectare la net ca trebuie actualizata.

Edited by rosix, 11 July 2018 - 08:33.


#7
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View Postrosix, on 11 iulie 2018 - 08:26, said:

Nu ai cum. O sa te fta la icre la fiecare conectare la net ca trebuie actualizata.
De-aia l-am intrebat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate