Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

SMARTWATCH 1500LEI

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
Rarres24

Rarres24

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.03.2015
Salutari! Ce smartwatch recomandati in bugetul de 1500 de lei? Ma intereseaza in primul rand sa fie rentabil si pentru viitor, pentru ca pana la urma urmei este o suma destul de mare pentru mine. Mentionez ca este primul smartwatch asa ca asteptarile mele sunt destul de mari. Ma intereseaza in special functiile de baza sa fie cat mai bine puse la punct, sunt o persoana destul de activa deci sa fie ok si pe partea de fitness.

#2
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Daca ai iPhone atunci Apple Watch fara discutie.

#3
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Samsung Gear 3

#4
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Nu lua, altfel o sa te desumfli.Eu l-am folosit la inceput ceva mai intens, mai mult o curiozitate, acum cea mai importanta functie e functia pt alarma.Aaa...mai e una, imi place ca bazaie cand pierde conexiunea cu telefonul, imi spune ca am uitat telefonul Posted Image .Pulsul il calculeaza eronat daca e pre starns pe mana, in schimb calculeaza destul de bine distata.Cam atat am eu de spus, nu fac de 1500 de lei(eu am dat  500 lei , era nou, acum n-as mai cumpara altul nou).


Aaaa...Vector, verifica si Vector Luna(poate ca pe asta l-as mai cumpara).Dar nu da mai mult de 700 pe oricare ar fi, Vector Luna am vazut candva la 700 in magazin la oferta.

Edited by ionutz_joe2009, 11 July 2018 - 01:55.


#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu conteaza ce cumperi, oricum dupa 2-3 saptamani te saturi de jucarie si n-o sa-l mai folosesti.

#6
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 27.02.2004
Depinde, eu sunt un impatimit al ceasurilor mecanice iar in decembrie 2016 mi-am luat un Samsung Gear S3 Frontier de care am crezut ca o sa ma plictisesc insa il am si acum la mana. :)

#7
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Nici un smartwatch.
Is cam inutile si sensibile, mi-a luat ceva sa ma lamuresc, si am fost early adopter.
Mai degraba ia-ti un sportswatch care stie si notificari:Garmin Fenix 3 HR, Polar V800, etc. Mai utile si mai practice.

Edited by danX, 11 July 2018 - 06:27.


#8
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Depinde ce telefon ai. Daca esti pe iphone, iei iWatch, daca esti pe ceva cu android iei orice altceva. Probabil vreun samsung gear sau, ceva ce are si optiunea sa bagi si cartela de telefon in el, sa il poti folosi si pe post de telefon.

Nu inteleg cum se plictisesc oamenii dupa 2-3 saptamani de un smartwatch. Eu am devenit dependent de el intr-atat incat am inceput sa ma gandesc serios sa-mi vand celelalte ceasuri pentru ca, de 6 luni de cand mi-am luat iWatch, nu le-am mai purtat nici macar o singura zi. Unora li s-a terminat si bateria intre timp, dar cine mai are treaba cu ele :)))

#9
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ma mir, sincer nu cred ca ai folosit vreodata. Cand telefonul, care ma tinea o saptamana, se descarca zilnic, din cauza bluetoothului si comunicarii nonstop cu ceasul, ceasul la fel, trebuia incarcat zilnic, nu puteam merge nici la buda fara telefon, ca ceasul plangea dupa el... Cand eram sunat, nu puteam raspunde de pe telefon, doar de pe ceas. Daca eram intr-o zona cu zgomot, trebuia sa duc ceasul la ureche, sa aud ce zice alalalt. Cam ciudata pozitia si obositoare. Altele nu-mi mai amintesc, de o gramada de vreme sta in sertar.

#10
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Mai bine un ceas normal.
De cate ori am dat cu ceasul in diverse, nu cred ca ar rezista un smartwatch la mana mea, Plus arata oribil, plus nu ii vad eficienta.  ma uit intai pe el sa vad cine ma suna ca sa ma deranjez sa scot telefonul din buzunar? just saying

In rest, Allpe, Sony, Samsung...in banii astia gasesti modele de top.

#11
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
https://www.mobvoi.com/ticwatchpro/

#12
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018
Xiaomi Amazfit Pace. Il gasesti cu 5-600 lei si merita fiecare banut. Are ecran transreflectiv cum au cele de la Garmin (se vad perfect la soare), gorilla glass, rama din zirconiu, bateria tine in jur de 7 zile, senzor de puls, GPS, notificari cu vibratie (mesaje, apeluri, aplicatii, etc.). In 3 luni nu a pierdut conexiunea niciodata. Si eu imi setasem initial buget de 1500 dar cu siguranta pot spune acum ca nu merita sa dai atat, cat timp exista alternative mult mai ieftine care merg si arata super. Il folosesc cu un Samsung S8+.

#13
lucky_number_13

lucky_number_13

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.07.2018
Samsung Gear S3 sau Huawei Watch 2.

#14
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
1. Ca si la telefoane, in fiecare an apare model nou, deci nu exista ideea de rentabilitate.

2. Daca ai iPhone, recomand de departe Apple Watch 3.

3. Daca ai Android, atunci depinde foarte mult de telul pentru care ti-ai luat acest telefon.
Daca e pentru partea de SMART, a tunci e de dorit sa iti iei Samsung, daca ai telefon Samsung!

Daca vrei mai mult pentru partea de fitness, atunci poti merge si pe Fitbit, dar e cam praf la integrare, exceptand notificarile simple.

#15
ethan

ethan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 13.05.2004
Cat de ok sa fie pe partea de fitness? Cat de activ esti si ce activitati faci?
Pe partea de fitness pentru acuratete si diversitatea activitatilor mergi pe consacrati: Fitbit, Garmin, Polar.
Daca vrei sa monitorizezi si somnul atunci conteaza si dimensiunea.

#16
f11

f11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 08.05.2005
Ticwatch PRO face cam tot ce se vorbeste deasupra :) , frumos si ingenios.

  f11

#17
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
Eu am ticwatch e... Super mulțumit de el... Mai puțin de baterie, dar știam de asta. În rest e ok pt banii dați :OK:

#18
Rarres24

Rarres24

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.03.2015
Am un Samsung a5 2017. Eu ma gândeam la gear s3 frontier pentru partea de integrare cu smartphoneul și pentru ca îmi place cum arata. Prin activ la partea de fitness ma refer la peste 15000 de pași pe zi măsurați de Samsung health dar și sală. Ma gândesc ca sigur o sa găsesc s3 frontier pe undeva la 1000 de lei. Poate pe olx dacă nu magazine.

Edited by Rarres24, 11 July 2018 - 15:37.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate