Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Toyota lanseazã camry pe piața europeanã

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#55
abrakadaver07

abrakadaver07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 24.10.2016

 bobalex18, on 29 iunie 2018 - 09:15, said:

arată foarte bine...dar confortul? dinamica?
Motorizarea de top e V6 de 3.5L, 300CP. Pentru 30k cat costa eu zic ca e ok. N-am avut de unde sa conduc deci nu stiu de dinamica, dar din cate stiu e pe platforma noua. In Europa daca aduc doar hybrid probabil o sa fie cel de 200CP desi stiu ca sunt zvonuri de un motor nou.

Edited by abrakadaver07, 29 June 2018 - 09:27.


#56
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 Torquemada-666, on 29 iunie 2018 - 09:06, said:

Ce ieftin arata taxiurile Camry. La interior slabe calitativ. Slabe tare. Plastic.

 Torquemada-666, on 29 iunie 2018 - 09:09, said:

Nu e rupt din soare la interior, modelul nou. Acuma sa vedem materialelel.
Ori,ori

#57
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Poza e poza. Feeling.ul in realitate e altul.
Modelul de 300 cai e intetesant. Poate nu pastreaza chiar aceeasi linie la caroserie.

#58
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Eu m'am dat cu doua Camry, modelul precedent. Le si xle.
Acum, citesc ca la noul model, au redus spatiul din spate, ceea ce e aiurea. Ca era generos si da, ii dadea o aura de "executive". Era mare, stateai ca belferu'.
Motorul de 2.5 hibrid, e un motor cu multe resurse, dar nu e pt cei ce vor ascutitori vanoase.
Cuplat cu cvt, e super confortabil si placut la condus. Nu e un motor de senzatii, dar de ai nevoie, bagi piciorul si se duce ca un avion pe pista. Creste si nuse opreste, nu simti nici'un sughit, cvt, nu se aud viteze ce se schimba, pur si simplu creste. Eu nu am reusit sa'i dau in goarna pana la capat, sa vad cat duce. Asta la 120 e abia la inceput. La 160 se simte usor, baga ca migu, nu da deloc semne ca trage greu. Mai mult nu i'am dat. Imi place ca nu e galagios.

Calitatea materialelor doin interior e dupa model. Le nu m'a impresionat deloc. Asa si asa. Ce'i drept, scaunul super confortabil. Eu sunt mai mare si acord atentie la scaun.
La xle se cunoaste ca e dotata superior. Eu zic ca orice poti sa spui, sa gasesti nod in papura, numa ieftin nu poti spune. Nu are deloc plastic ieftin pe ea (e modelul trecut, de acum cativa ani, nu taxiurile alea vechi din poza de mai devreme ce au 10-15 ani ca model). E o masina eleganta, clasica, nimic sa te de'a pe spate, fara factor wow asa ceva nu am mai vazut, dar cand le aduni pe toate si le folosesti realizezi ca e masina ce iti doresti sa o conduci si ca a fost gandita sa fie condusa usor si confortabil.
Cosum mediu cam 6 la suta fara sa ma doara capul sa conduc mosnegeste, ci in pas cu traficul. M'am jucat sa vad cat pot scoate, si doar de slabesti un pic pedala, scazi la 5.



#59
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006

 abrakadaver07, on 29 iunie 2018 - 09:11, said:

Nici nu se vrea a fi senzational, dar e decent zic eu. Pentru lux este Lexus. Dar lumea prefera sa compare interioare de Audi cu o gama de pret cu 10-15k mai jos.
Interiorul din taxiuri arată...fix de taxi așa. Ăla ce l-ai pus tu în poză n-arată rău deloc, dar nici nu cred că se mai duce așa jos cu prețul. Din kkt bici, să și pocnească da' să nu stropească și să miroasă a trandafiri...
Dar dacă e, bravo lor.

#60
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 17.09.2007

 TS030, on 28 iunie 2018 - 19:17, said:

Da. Vezi in filmuletul de-aici, pe la 1:40:
https://newsroom.toy...wertrain/engine
Va fi interesant daca aceasta combinatie va necesita filtru GPF pentru normele Euro 6D. Din ce retin in SUA nu au filtru GPF.
In ce priveste performantele la consum va sta excelent iar la dinamica evident ca nu e masina sport, in clasa ei a fost permanent orientata spre consum.

 Kroghy, on 28 iunie 2018 - 20:12, said:

Degeaba daca nu are turbina si daca e peste 2 litri.
Pana si coreenii si francezii au motoare mai moderne. Posted Image
Au ajuns coreenii si francezii sa faca motoare mult mai tehnice decat japonezii. Nu-i de mirare ca Toyota scade an de an in timp de Hyunidai si Reunaul cresc an de an.
Are motorizare hibrid, deci e mai moderna cu 10 ani decat TDI-ul indragit de tine...

#61
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007

 Hansolo, on 02 iulie 2018 - 11:45, said:

Are motorizare hibrid, deci e mai moderna cu 10 ani decat TDI-ul indragit de tine...
are tehnologie stupid pentru victimele marketingului

#62
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Stupida este ura irationala asupra unui brand.

#63
abrakadaver07

abrakadaver07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 24.10.2016
E marketing cand un RX de 330CP si 2 tone cu tot cu AWD pe el consuma cat un TSI de Golf in oras.

#64
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007

 abrakadaver07, on 02 iulie 2018 - 14:49, said:

E marketing cand un RX de 330CP si 2 tone cu tot cu AWD pe el consuma cat un TSI de Golf in oras.
nu stau să caut date...dar ești stupid dacă îți iei rx de 330 de cai ca să îl folosești în oraș.

#65
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 bobalex18, on 02 iulie 2018 - 14:54, said:

nu stau să caut date...dar ești stupid dacă îți iei rx de 330 de cai ca să îl folosești în oraș.
Aceasi situatie si cu masini cu peste 150 cp? Rx450h consuma in Bucuresti minim 10l/100km, dar condus fara grija consumului. Parca are 313 cp, dar sunt pur sange

Edited by cata, 02 July 2018 - 14:58.


#66
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007

 cata, on 02 iulie 2018 - 14:56, said:

Aceasi situatie si cu masini cu peste 150 cp? Rx450h consuma in Bucuresti minim 10l/100km, dar condus fara grija consumului. Parca are 313 cp, dar sunt pur sange
cred că am mai zis pe undeva, sistemul hibrid de la Toyota are un rost pe aceste motoare mari. are eficiență în astfel de cazuri. pe motoarele mici...e altceva :))) nu mai zic

#67
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 bobalex18, on 02 iulie 2018 - 15:05, said:

toyota
Report pentru reclama, nu mai #rezist cu atat reclama Toyota
Apropo de Toyota, poti sa iti faci o statistica sa vezi de cate ori ai scris TOYOTA si de cate ori ai scris AUDI?

Edited by cata, 02 July 2018 - 15:09.


#68
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007

 cata, on 02 iulie 2018 - 15:08, said:

Report pentru reclama, nu mai #rezist cu atat reclama Toyota
Apropo de Toyota, poti sa iti faci o statistica sa vezi de cate ori ai scris TOYOTA si de cate ori ai scris AUDI?
4:1 pentru toyota?

#69
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HkuUygagh8o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#70
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007
cata, un prieten mi-a spus o vorbă: „dacă vezi un om pe stradă că merge și vorbește singur să știi că ăla îți face casă”. cred că încă este traumatizat după construcție

#71
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Nu am rezistat sa ma uit decat pana la momentul cu navigatia. Si chiar si asa, m-am chinuit sa rezist pana acolo. Toyota mai are multe de invatat.

#72
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,131
  • Înscris: 13.11.2017
Ti-ai pus problema de ce totusi americanii le prefera in locul masinilor germane ? Nu cumva VW mai are multe de invatat ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate