Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

La ce risc ma supun?Suplimente multivitaminice

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013
Buna ziua.Eu iau multivitamine si minerale de la farmacie pastilute ,fara sa imi dea medicul,la inutiatuva mea,caci eu nu prea am o alimentatie corespunzatoare,adica e cam dezechilibrata,nu prea mananc legume ca nu prea imi plac si fructe poate doar cateva piersici si multe banane si pepene ocazional vara.Portocale iarna dar nu multe.In fine,mananc multa carne si mancare cam nesanatoasa,ce vreau sa va intreb este la ce risc ma supun daca iau multivitamine fara sa imi zica medicul ca as avea nevoie(acum nu stiu daca am nevoie sau nu(Iau doar doza recomandata pe zi si eu consider ca nu am o alimentatie ok Tocmau am citit undeva despre puterea autovindecarii si era un doctor care recomanda suplimentele cu vitamine,nu facea reclama ci doar spunea ca e bine sa le luam)Acum cat e de adevarat?Sunt bune aceste multivitamine?La ce risc ma supun daca iau doza recomandata pe prospect una  pe zi?Dauneaza?Ajuta?Voi ce ziceti?Tin sa mentionez ca eu iau de la Doppelhe## '?.Deci are ceva sau sa me continui sa le iau?

#2
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Te supui la ficat naspa, deobicei capsulele si tabletele contin excipienti si tot felul de substante de umplutura care sa faca pastila mai mare, mai aratoasa (coloranti) sau chiar arome.

#3
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007
e bune vitaminele, altfel nu mai faceau astia reclama la tv. ia in continuare ca nu mori de la ele. am vazut la unu' pe youtube ca lua vitamine cu gust de big mac.

Edited by laffin, 22 June 2018 - 23:01.


#4
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
La obezitate...

#5
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
depinde de firma, de cat de scumpe sunt. :) acum sunt destule din surse naturale..ia de-alea.

#6
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
daca consumi din alea de unde pofta de mancare diversificata?

#7
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Cate iei?

#8
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
Multivitaminele nu sînt concepute să se cumpere cu rețetă deci nu te aștepta să ți le prescrie doctorul. În mod normal nu există contraindicații la ele, decît în cazuri speciale.

#9
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Ai deschis (daca nu ma imi joaca mie feste memoria la ora asta) nu de mult un subiect in care intrebai ce sa iei, cum sa
iei si daca sa iei. A venit lumea si ti-a zis sa nu iei dupa cum ti se scoala tie, sa mai schimbi cate ceva in stilul de viata,
in alimentatie...chestii d-astea, not much of a deal.

Acum, desi ai fost sfatuit sa nu faci ce te taie capu', vii si spui ca te-ai apucat sa faci si sa dregi...si intrebi daca e bine ca
faci ce ti s-a spus sa nu faci
!! Pe bune? Ma nene, las-o-n ma-sa de treaba!! Ok, io inteleg ca ai niscaiva probleme cu niscaiva
treburi (imi pare rau pentru tine, ca pari destul de ok ca om, dar nu prea rau pentru ca degeaba ceri sfaturi si nu faci absolut
nimic din ce ti se mai spune de astia mai binevoitori), dar...da-o dracului odata, ca ne-am plictisit. Sau trollezi la marea arta si
ai o satisfactie bolnava din treaba asta...

Avand in vedere cele de mai sus...pune frana, ca s-a plictisit lumea si deja o dai in penibil.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate