Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Recomandare router

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
andreiandrei94

andreiandrei94

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.05.2016
M-am mutat de o luna aproximativ la Telekom si acum folosesc routerul lor Sagemcom 5655 AC RF pentru Wi-Fi, dar are semnalul foarte slab. Vreau sa-mi recomandati un router decent, maxim 200 de lei, in viitor o sa-l pun si pe modul bridge.

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
router decent <> maxim 200 de lei

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 17.08.2007
Mi se par f ok Asus-urile. Or fi si altele bune insa eu am avut experiente bune cu Rt18 sau rt56u.

#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postandreiandrei94, on 14 iunie 2018 - 11:19, said:

M-am mutat de o luna aproximativ la Telekom si acum folosesc routerul lor Sagemcom 5655 AC RF pentru Wi-Fi, dar are semnalul foarte slab. Vreau sa-mi recomandati un router decent, maxim 200 de lei, in viitor o sa-l pun si pe modul bridge.
Nu ai FTTH? tu am impresia ca incurci routerul cu GPON-ul! Sagemcom 5655 daca nu ma insel este GPON (cu router inclus). Un router nu ai cum sa-l legi direct la fibra optica!
Ai scris: " in viitor o sa-l pun si pe modul bridge" dar trebuia sa scrii si tehnlogie ai de la Telekom, ca nu ghicim in globul de cristal!
Oricum corect este: " in viitor o sa-l pun DOAR  si pe modul bridge"  (am scris mai sus de ce)

Edited by stlk, 14 June 2018 - 11:36.


#5
PunisherThe

PunisherThe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 17.11.2008
Îți recomand Tp-Link Archer C5 V4.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postandreiandrei94, on 14 iunie 2018 - 11:19, said:

M-am mutat de o luna aproximativ la Telekom si acum folosesc routerul lor Sagemcom 5655 AC RF pentru Wi-Fi, dar are semnalul foarte slab. Vreau sa-mi recomandati un router decent, maxim 200 de lei, in viitor o sa-l pun si pe modul bridge.
Semnalul pe wifi depinde totusi si de forma apartamentului... Sagemcomul nu mi se pare slab: mie imi acopera inclusiv balconul si este pus la intrare, deci depinde totusi si ce asteptari ai.

Eu ti-as recomanda sa il lasi la locul lui si in locul unde nu prea ai semnal sa instalezi un AP suplimentar, conectat prin cablu la sagemcom. Oricun un lucru este sigur, NU il poti pune in bridge!

Edited by MembruAnonim, 14 June 2018 - 13:09.


#7
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Recomand Mikrotik. Chiar si cu antene integrate avea acoperire mai buna decat HG-ul 8121H de la Digi

#8
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 27.11.2007
Tenda AC9 la 185 lei emag și flanco este foarte lăudat pt semnal și acoperire.

#9
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Si eu am celasi router Sagemcom. Cum se poate pune in modul bridge? doar daca sun la relatii clienti? sau macar se poate? si daca da mai functioneaza iptv-ul?

Edited by Smarty, 15 June 2018 - 08:35.


#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu se poate pune in bridge!

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postandreiandrei94, on 14 iunie 2018 - 11:19, said:

M-am mutat de o luna aproximativ la Telekom si acum folosesc routerul lor Sagemcom 5655 AC RF pentru Wi-Fi, dar are semnalul foarte slab. Vreau sa-mi recomandati un router decent, maxim 200 de lei, in viitor o sa-l pun si pe modul bridge.
asus blue cave.

#12
andreiandrei94

andreiandrei94

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.05.2016

View Poststlk, on 14 iunie 2018 - 11:30, said:

Nu ai FTTH? tu am impresia ca incurci routerul cu GPON-ul! Sagemcom 5655 daca nu ma insel este GPON (cu router inclus). Un router nu ai cum sa-l legi direct la fibra optica!
Ai scris: " in viitor o sa-l pun si pe modul bridge" dar trebuia sa scrii si tehnlogie ai de la Telekom, ca nu ghicim in globul de cristal!
Oricum corect este: " in viitor o sa-l pun DOAR  si pe modul bridge"  (am scris mai sus de ce)
Da, GPON.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate