Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Vacanta in Tirol

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#19
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,820
  • Înscris: 13.07.2011

View Postscoty, on 18 iulie 2018 - 16:46, said:

In septembrie dupa o vizita in Dolomiti vreau sa stau cateva zile (patru) in Tirol in zona Längenfeld, deoarece vreau o zi sa o petrec la spa la Aqua Dome, intrebarea este ce sa fac in celelalte trei zile? Mentionez ca ma voi deplasa cu masina personala, poate cineva sa-mi dea idei despre ce pot sa fac in zona? Multumesc, anticipat!

vezi ca ai la un pas distanta Innsbruck unde poti pierde pe putin o zi sau chiar doua. In rest datorita sezonului nu prea ai ce sa faci decat sa faci plimbari prin munti si asa mai departe. In rest ti-as recomanda sa intrebi la hotel ce iti recomanda ei. Daca era iarna putea vizita multe locatii, vara mai slab in Tirol.

#20
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Multumesc, pentru raspuns dar Insbruk-ul l-am vizitat alta data, vreau sa vad ghetarul otzal, sa vad cum este drumul pana acolo, pe youtube pare spectaculos!

#21
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Eu in zona stiu kappl ischgl silvretta strasse samnaun nauders. Ma intorc acolo, ca mai am de vazut, peste vreo 3 saptamani.

#22
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Dupa multe cautari, am gasit atatea locuri frumoase in Tirolul de Vest ca nu imi ajung ziilele de concediu ca sa le vad pe toate. Cred ca voi reveni aici.  Deci cele patru zile vor fi impartite astfel: prima zi Aqua Dome, a doua zi voi merge pe Silvretta Hochalpenstrasse, a treia zi pe The Glacier Road Otztal, a patra zi voi merge sa vad Cascada Stuibenfall si ce mai este prin jur si daca am timp voi mege sa vad si Highline 179. Multumesc pentru recomandarile voastre, ce parere aveti este prea strans programul?

#23
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postscoty, on 21 iulie 2018 - 19:56, said:

Dupa multe cautari, am gasit atatea locuri frumoase in Tirolul de Vest ca nu imi ajung ziilele de concediu ca sa le vad pe toate. Cred ca voi reveni aici.  Deci cele patru zile vor fi impartite astfel: prima zi Aqua Dome, a doua zi voi merge pe Silvretta Hochalpenstrasse, a treia zi pe The Glacier Road Otztal, a patra zi voi merge sa vad Cascada Stuibenfall si ce mai este prin jur si daca am timp voi mege sa vad si Highline 179. Multumesc pentru recomandarile voastre, ce parere aveti este prea strans programul?

Da.

#24
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005

View Postscoty, on 21 iulie 2018 - 19:56, said:

Dupa multe cautari, am gasit atatea locuri frumoase in Tirolul de Vest ca nu imi ajung ziilele de concediu ca sa le vad pe toate. Cred ca voi reveni aici.  Deci cele patru zile vor fi impartite astfel: prima zi Aqua Dome, a doua zi voi merge pe Silvretta Hochalpenstrasse, a treia zi pe The Glacier Road Otztal, a patra zi voi merge sa vad Cascada Stuibenfall si ce mai este prin jur si daca am timp voi mege sa vad si Highline 179. Multumesc pentru recomandarile voastre, ce parere aveti este prea strans programul?
Si daca mai pun si kaunertal glacier road, ce ziceti ma descurc in cinci zile?

#25
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Superbe locuri in Tirol da mare porcarie cu serviciile, unele servicii. Vrei sa mananci si tu ca tot omul, eee "problem" nu se mananca "decat" la anumite ore ca nu-i bucatarul pe aici, vrei supermarket dupa 6-7 seara sau duminica, totul se inchide, Platesti vignetta da mai cotizezi si pe la tuneluri sau diferite toll gate-uri, bahn-ul de la ghetar isi incheie programul la ora 4.30 Posted Image noroc cu conditia fizica :)....bine, stiu ca vor aparea aia cu "asa e in lumea civilizata Posted Image " da poate ajuta pe cineva sa stie la ce sa se astepte :) si sa nu inghitim pe nemestecate toate povestile minunate si fara cusur..

#26
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Cum mai e vremea in Tirol? Pe accuwether, arata numai furtuni dupa 10 septembrie cand voi ajunge eu? stie cineva un site local meteo poate e mai sigur ca informatie?

#27
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Eu am trecut Duminica pe ruta Zell am Ziller - Zel am See - Salzburg si o bagasem pe maneca, erau doua grade si ningea. Masinile care veneau din fata (probabil din munti) aveau trei degete de zapada pe ele...brrrrr...si eu aveam cauciucuri de vara, apoi am intrat in nori pe serpentine...etc...un site local n-are cum sa fie mai sigur, prognozele meteo implica colectarea si interpretarea datelor meteo de pe suprafete foarte mari, iar site-ul local primeste informatia din aceleasi surse

#28
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostOctavian_SK, on 24 august 2018 - 08:55, said:

Superbe locuri in Tirol da mare porcarie cu serviciile, unele servicii. Vrei sa mananci si tu ca tot omul, eee "problem" nu se mananca "decat" la anumite ore ca nu-i bucatarul pe aici, vrei supermarket dupa 6-7 seara sau duminica, totul se inchide, Platesti vignetta da mai cotizezi si pe la tuneluri sau diferite toll gate-uri, bahn-ul de la ghetar isi incheie programul la ora 4.30 Posted Image noroc cu conditia fizica :)....bine, stiu ca vor aparea aia cu "asa e in lumea civilizata Posted Image " da poate ajuta pe cineva sa stie la ce sa se astepte :) si sa nu inghitim pe nemestecate toate povestile minunate si fara cusur..

Tie nu ti-a placut nici la metzingen, din cate tin minte, cum naiba sa iti placa in Austria?
Sper ca stii de gluma.

#29
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postdenky, on 02 septembrie 2018 - 19:53, said:

Tie nu ti-a placut nici la metzingen,
Posted Image  Doamne eu nu mai scap de asta cu Metzingenul lui cu tot Posted Image

Imi place bre Austria iar de Tirol m-am indragostit ...bine asa?

Attached Files


Edited by Octavian_SK, 02 September 2018 - 22:11.


#30
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
primele sunt de pe Grossglockner?

#31
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
De la stanga la dreapta incepand de sus:

1- De la balconul pensiunii unde am stat, undeva langa Zell am Ziller
2 - 6 Grossglockner
6 - 17 La si pe langa Lacul Achensee
18 - 19 Kufstein, fortareata
20 Casa cu fundul in sus
21 -22 Swarovski
ultimele 3 de la balconul pensiunii in dimineata in care a nins, sunt facute din mana cu obiectivul de 250

#32
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View PostOctavian_SK, on 03 septembrie 2018 - 08:53, said:


20 Casa cu fundul in sus


Asta unde se afla?

#33
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostOctavian_SK, on 03 septembrie 2018 - 08:53, said:

De la stanga la dreapta incepand de sus:

1- De la balconul pensiunii unde am stat, undeva langa Zell am Ziller
2 - 6 Grossglockner
6 - 17 La si pe langa Lacul Achensee
18 - 19 Kufstein, fortareata
20 Casa cu fundul in sus
21 -22 Swarovski
ultimele 3 de la balconul pensiunii in dimineata in care a nins, sunt facute din mana cu obiectivul de 250

De Pertisau cred ca tot de la mine stii... am bagat cateva vacante acolo, si iarna, si vara, si toamna... de vis. Bravo!

#34
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postbogwol, on 03 septembrie 2018 - 15:08, said:

Asta unde se afla?
https://www.google.c...39!4d11.6737334

View Postdenky, on 03 septembrie 2018 - 21:48, said:

De Pertisau cred ca tot de la mine stii...
Sigur, dupa ce mi-ai zis de Metzingen Posted Image ....zona superba intr-adevar

LE Cum e iarna in zona? cum se circula pe rutele in afara autostrazilor? adica pe dealuri si munti?

Edited by Octavian_SK, 04 September 2018 - 09:49.


#35
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Hiper lejer. Baga pietricelele alea ale lor, mergi fara lanturi in orice conditii. Basca ca nu ai garantia zapezii oricand, am schiat si pe artificiala in ianuarie la pertisau, dar n-a contat, ne place zona. De cativa ani schiem la ischgl, alta daravela, recomand cu caldura.

#36
sil200

sil200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 23.01.2007
Aeroportul din Innsbruck ofera o terasa generoasa pentru a vedea avioanele ce aterizeaza sau decoleaza. Este bine de mers sambata cand traficul creste datorita charterelor ce aduc si iau turistii din statiuni.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate