Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Afacere Transport 3,5T.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
DAM99

DAM99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.06.2018
Salut. Mă gândesc să încep o afacere cu o autoutilitara de 3,5T și vreau să încep cu o duba ieftină, în jur de 4-5.000E, fără prelată.Șoferul voi fi eu pentru început.
Doar că nu știu ce marfă se poate transporta cu duba ca să pot să studiez bursa transporturilor, adica, bănuiesc ce se poate transporta, doar ca nu știu sigur și nu vreau să mă informez greșit.Aș vrea să știu, dacă se poate, cu cât se plătește o cursă pe intern(presupun că pe intern se lucrează cu dube) pe bursă și dacă sunt destule oferte.Sunt conștient că momentan nu sunt pregătit pentru a deschide o firmă și nu mă arunc momentan, deoarece nu am cunoțintele necesare, de aceea vă cer ajutorul.Mulțumesc anticipat.

#2
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
fara firma nu iti da nimeni nimic sa transporti decat daca prinzi d-astia care se muta dintr-o parte in alta sau sa stai in parcare la dedeman :)))

cu ce vrei tu, masina de 4000euro merita doar daca faci comert, adica sa te duci sa cumperi cartofi, pepeni si sa ii vinzi. ii cumperi de la dabuleni si ii vinzi la brasov sau chestii d-astea.

#3
DAM99

DAM99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.06.2018
Daca voi achizitiona masina, cu siguranta voi face si firma, ca sa pot lua curse. E posibil sa fac contract cu o firma de distributie sucuri/alimente/chestii pe raza judetului CT?Ma gandesc ca poate ar fi cerere macar pe timpul veri pentru asa ceva, doar ca exista posibilitatea ca depozitele respective sa aiba linie proprie de distributie, nu?

#4
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Angajeaza-te sofer undeva, ca o sa iesi mai bine decat cu varianta ta..  In transport se fac bani doar cu flote mari si preturi mici. Nu cu un cazan de 4000 de euro..

Zicea un coleg sa stai la Dedeman in parcare sa agati clienti..  E GRATIS transportul acolo...

#5
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010
Citeste aici: https://forum.softpe...ara-de-35-tone/ inca este de actualitate si se mentioneaza ce acte iti trebuie.

#6
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014

 DAM99, on 06 iunie 2018 - 23:55, said:

Salut. Mă gândesc să încep o afacere cu o autoutilitara de 3,5T şi vreau să încep cu o duba ieftină, în jur de 4-5.000E, fără prelată.Şoferul voi fi eu pentru început.
Doar că nu ştiu ce marfă se poate transporta cu duba ca să pot să studiez bursa transporturilor, adica, bănuiesc ce se poate transporta, doar ca nu ştiu sigur şi nu vreau să mă informez greşit.Aş vrea să ştiu, dacă se poate, cu cât se plăteşte o cursă pe intern(presupun că pe intern se lucrează cu dube) pe bursă şi dacă sunt destule oferte.Sunt conştient că momentan nu sunt pregătit pentru a deschide o firmă şi nu mă arunc momentan, deoarece nu am cunoţintele necesare, de aceea vă cer ajutorul.Mulţumesc anticipat.
Singura varianta viabila pe care o vad e sa ai una care basculeaza si sa transporti una alta, dar nici asa nu cred ca scoti parleala, 3.5 t e putin.

#7
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 07.12.2014
Dep[inde de localitate. In Cluj le merge bine cu basculabilele de 3.5.  Sunt multe zone cu restrictii de tonaj, se construieste mult si treaba merge. Pana cand? Aia nu stiu.  Cunosc o persoana care are asa si castigul zilnic pleaca de la 200 de lei in zile proaste si ajunge la 300 in zilele bune.  Asta dupa ce scade motorina. Dar din banii aia mai trebuie sa faca si intretinerea masinii.   Un cauciuc taiat nu e ceva rar la el, avand in vedere ca circula mult pe santiere.

#8
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
asta vroiam sa spun si eu
cei care construiesc,renoveaza fara firme mereu au de adus ceva sau carat ceva
daca asiguri si partea cu incarcarea e si mai fain,dupa ce esti stiut pe sezon nu vei avea timp sa stai mai deloc
mie personal mi-ar fi fost foarte util sa gasesc firma cu,container de inchiriat si cand se face plin sa-l ia si tot asa
dezavantajul orasului mic

#9
DAM99

DAM99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.06.2018
Am citit topicul recomandat de Cristi si cred ca voi lasa balta aceasta idee, dupa spusele oamenilor de acolo nu este profitabil, daca un om cu masina noua in leasing scoate 1000 de euro pe luna, eu cu una veche care probabil se va strica destul de des voi scoate mult mai putin si nici nu ma voi putea baga la curse lungi daca nu am incredere in masina..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate