Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 

Solutie montare ferestre Schüco

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#109
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Poti da un link spre 'julitura'?

Altfel e un atac ieftin nejustificat facut de un moderator. Are si ceva iz de flame.

Edited by izometric, 01 July 2018 - 07:58.


#110
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
De fapt stii, ce? Am zis ca nu are sens sa ma enervez, asta e tara, astia sunt oamenii. Nimeni nu se simte bine decat daca cineva este julit.

Nu are sens sa sufere multi din cauza unora putini.

Daca din 'julirea' mea se pot invata lucruri noi si folositoare, so be it. Bring it on.

In continuare voi raspunde neclaritatilor si intrebarilor oneste de la oameni pe care chiar ii intereseaza sa mai invete una-alta. De obicei invat si eu foarte mult facand research ca sa pot sa raspund documentat anumitor probleme ridicate de altii.

Edited by izometric, 01 July 2018 - 09:00.


#111
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postizometric, on 01 iulie 2018 - 08:56, said:

De fapt stii, ce? Am zis ca nu are sens sa ma enervez, asta e tara, astia sunt oamenii. Nimeni nu se simte bine decat daca cineva este julit.

Nu are sens sa sufere multi din cauza unora putini.

Daca din 'julirea' mea se pot invata lucruri noi si folositoare, so be it. Bring it on.

In continuare voi raspunde neclaritatilor si intrebarilor oneste de la oameni pe care chiar ii intereseaza sa mai invete una-alta. De obicei invat si eu foarte mult facand research ca sa pot sa raspund documentat anumitor probleme ridicate de altii.

Sunt deacord, se pot invata lucruri noi si folositoare din discutii de genul acesta, ce nu-mi place este atitudinea, dar nu esti obligat sa o schimbi. Daca tu crezi ca “asta e tara, astia sunt oamenii” e problema ta, eu am alergie la astfel de atitudini si asta este problema mea.

Eu spre exemplu, daca as avea o problema nu as putea apela la tine sa-mi oferi o solutie din cauza acestei atitudini, l-as suna pe digix, as cere si nr. lui toteudinnou si pana la urma cred ca m-as descurca. Chiar daca stiu si vad ca opinia ta poate fi de ajutor.

Nu vreau sa ma cert cu nimeni, in rest noi sa fim sanatosi.




#112
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Nici mie nu imi place atitudinea ta infumurata de sef pe tarlaua softpedia si lipsa de respect aratata userilor. Dar am sa trec peste pentru ca am de castigat in toate directiile. Adica cu siguranta as asculta si sfatul tau, transmis cu maxima aroganta si bataie de joc si lipsa de respect si probabil l-as urma daca se dovedeste a fi cea mai buna directie.

Adica de ce sa ma faultez si sa ma sabotez singur doar pentru ca nu imi place de o anumita prsoana?

Evident nu te urasc chiar in halul asta, am vrut doar sa evidentiez ca e gresit (fata de tine insuti) sa porti ranchiuna.

Peace Posted Image

Edited by izometric, 01 July 2018 - 10:38.


#113
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,793
  • Înscris: 03.02.2007
Să mai dau câteva lămuriri. Proiectul nu îmi aparține, am contribuit foarte puțin și eu, dar în mare, e de la furnizorul de profile, eu am fost doar executantul. Când i-am explicat proprietarului că se va vedea un bond maro acolo pe partea frontală, nici nu a vrut să audă. I-am spus ce soluții erau și el a ales-o pe asta. Alte soluții presupuneau întreruperea lucrării circa două luni și cheltuieli în plus, pentru a comanda materiale suplimentare din import. La fel, proprietarul vroia lucrarea terminată și a acceptat asta. Dacă punerea asta în operă va aduce vreo problemă de condens, asta e o treabă rezolvabilă pe viitor prin adăugarea de materiale izolante la culoare peste.

Izometric, ai o doză de aroganță, înainte era mult mai mare, acum ești OK și mai aduci idei bune în discuție.

Edited by Digix, 01 July 2018 - 11:31.


#114
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
As aprecia un citat catre un post in care am fost arogant. Sincer vreau sa constientizez si sa corectez pe viitor.

De la Dorel Mesterel si de la Digix.

Mersi.

Edited by izometric, 01 July 2018 - 15:11.


#115
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postizometric, on 21 iunie 2018 - 10:16, said:



Crede-ma ca stiu fatade de aluminiu si metal mai mult decat oricine de pe forumul asta.

Ma refeream la faptul ca daca esti obisnuit sa lucrezi cu PVC din mosi stramosi, cand treci pe aluminiu ratezi chestii elementare de care pur si simplu nu te lovesti/nu te intersectezi lucrand cu PVC.

Reciproca este desigur valabila.

Asta e ok? E suficient?

#116
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Corect. Retrag. Asta a fost o aroganta.

#117
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postizometric, on 01 iulie 2018 - 17:21, said:

Corect. Retrag. Asta a fost o aroganta.

Te rog daca vrei, sa citezi si tu unul sau mai multe posturi ale mele in care sa se regaseasca “maxima aroganta”, “bataie de joc” si “lipsa de respect”.


#118
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

View PostDorel-Mesterel, on 30 iunie 2018 - 22:54, said:

Stai linistit, nu sunt ei interesati sa lamureasca lumea din afara domeniului, ei vor sa ne dea noua lectii, ceea ce pe mine nu ma deranjeaza, invat in fiecare zi de la altii.

Pe mine ma deranjeaza ca in acest mediu se transmite odata cu aparitia lui izometric si cspot starea generala din piata, aroganta, superioritatea, nejustificate.

Lui izometric i-a dat digix de l-a julit, dar el nu s-a prins, asta pentru ca nu pare sa fi pus vreodata mana pe o sticla de 260kg sa vada cum e. Lui cspot ii poate da oricine ca nu pare sa fi reglat vreodata un geam de baie.

Asta e ok?

Sper sa nu se considere aroganta (daca da, o retrag si pe asta), dar nu am mai fost julit de un consultant de fatade (Meinhardt, Arup, Ramboll, ...) in ultimii 5 ani. Inainte da, eram mai verde.

Abia atunci cand vom juca fair play, fara dat la gioale si fara competitii prostesti in incercarea de a demonstra ca interlocutorul e mai prost decat noi, abia atunci vom evolua si vom avea o sansa sa luam fata strainilor.

Am gasit odata un citat misto: Daca esti cel mai inteligent dintr-o incapere, esti in incaperea gresita.

Eu ma bucur cand dau peste oameni mult mai destepti si mai informati decat mine. Sunt dispus sa trec peste orice aroganta sau ciudatenie de-a lor (nu exista genii normale la cap, toate au ciudatenii, cu cat le accepti mai repede, cu atat ai o colaborare mai buna cu acestia) ca sa pot sa evoluez.

Edited by izometric, 01 July 2018 - 17:55.


#119
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postizometric, on 01 iulie 2018 - 17:47, said:



Asta e ok?


Nu, nu este ok, maxima aroganta, bataia de joc si lipsa de respect inseamna mai mult decat ce ai subliniat tu, din punctul meu de vedere. Eu retrag doar daca mai spune inca cineva ca in postarea amintita de tine se regaseste “maxima aroganta”, “bataie de joc” si “lipsa de respect”.

#120
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Fie ca tine. Retrag si aia ca sa fie toata lumea multumita. Mea culpa.

Plecam de la zero intru folosul forumului si a industriei romanesti de tamplarie de orice fel?

#121
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Ok.Daca toata lumea e chill acum,putem sa ajungem la o concluzie?Care este cea mai buna solutie tehnica pentru problema initiatorului postului?

#122
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postizometric, on 01 iulie 2018 - 19:40, said:

Fie ca tine. Retrag si aia ca sa fie toata lumea multumita. Mea culpa.

Plecam de la zero intru folosul forumului si a industriei romanesti de tamplarie de orice fel?

Eu n-am nici o problema, oricum postul de la care a plecat discutia dintre noi doi era mai mult pentru cspot decat pentru tine.

View Postbogumilandia, on 01 iulie 2018 - 20:13, said:

Ok.Daca toata lumea e chill acum,putem sa ajungem la o concluzie?Care este cea mai buna solutie tehnica pentru problema initiatorului postului?

Cred ca are de mult timp solutia.

#123
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View PostDorel-Mesterel, on 30 iunie 2018 - 22:54, said:


Pe mine ma deranjeaza ca in acest mediu se transmite odata cu aparitia lui izometric si cspot starea generala din piata, aroganta, superioritatea, nejustificate.

Lui izometric i-a dat digix de l-a julit, dar el nu s-a prins, asta pentru ca nu pare sa fi pus vreodata mana pe o sticla de 260kg sa vada cum e. Lui cspot ii poate da oricine ca nu pare sa fi reglat vreodata un geam de baie.

     Prietene, pe mine nu ma intereseaza ce te deranjeaza pe tine. Pe mine ma deranjeaza un ochi de la ciorap. Te intereseaza ?
     Daca experienta ta se limiteaza la sticle de 260kg stai sa vezi cum arata alea de 550kg.
      Ce e de reglat la un geam de baie ? Daca nu te descurci singur ...cheama ajutoare !


#124
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
redeschidem topicul peste cateva zile(daca nu uit)

#125
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015
Bine ca de asta https://forum.softpe...spre-termopane/ n-ai uitat sa-l redeschizi.

#126
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
am si eu o varsta la care memoria incepe sa joace feste...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate