Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Joc nou in universul Fallout

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 05.03.2011
Unde este atmosfera tipica Fallout?Asta e mai verde ca Far Cry!!!!

#38
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Nu. Ma lasa rece. Caracterele se misca ca niste marionete...si tipicele fetze fara nicio expresie. Huoo Bugthesda!

Sa ia exemplu de la RDR2. Se vede ca n-au invatat in decursul anilor... De ce sa scoata ceva calumea...banu sa vina. I`m out! Posted Image

#39
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Eu i-am dat precomamda. Abia astept sa apara, va astept si pe voi la o sesiune online. :)

#40
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Deci dupa aproximativ 30 de ore jucate pana acum, am ajuns la level 13. Mi-am si construit prima casa cu toate tool-urile necesare pot zice ca jocul e ok. Daca aveti asteptari sa fie ca Fallout 4 si Skyrim, nu, nu e. E diferit.

Il joc pe un i5-7400k, 16gb ddr4, gtx1060 3gb si pe ultra imi merge constant cu 60fps, imi agata putin cand face hdd-ul load unei arii noi.

Online e subiectiv, mie personal imi place ca desi e online, alti playeri nu ma incurca cum e de exemplu GTA 5 ce ma enervat foarte mult cand depinzi foarte mult de alti playeri. E placut aici cand esti salvat sau salvezi un player ce se chinuie cu 5-10 creaturi. Lipseste chat-ul, personal imi place, daca vrei sa discuti ceva, prin casti cu prietenii.

De asemenenea e greu sa omori alti playeri daca acestia nu riposteaza.

Quest-urile sunt ok, dar ar fi fost misto si niste npc-uri ca in fallout 4. Poate viitor vor adauga dupa valul de critici primite.

Are si elemente de survival, ti se face foame, sete iar mancarea se strica si trebuie gatita pt a nu lua diverse boli. La fel si cu apa, trebuie fiarta.

Personal imi place mult, personal ii dau un 8 din 10, pt cateva mici bug-uri si lipsa npc-urilor, in rest jocul e foarte fain. :)



#41
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Cateva screenshoturi :)

Attached Files



#42
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Deci pana la urma, acest Fallout, este bazat doar pe jocul "online"? Exista si o campanie de singleplayer?

Dupa cum pare, e doar online. Sau?

#43
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Teoretic e doar online, dar quest-urile le poti face si single daca dorest, ai chiar si un Perk de solo ce iti da bonusuri de xp si caps daca joci solo. Din cand in cand mai dai de playeri ce fac si ei acelasi quest, de multe ori ajutandu-ne unul pe altul sa omoram o creatura cu lvl mare. :)

Dar daca il vrei doar pt experienta single, atunci fallout 4 e mult mai bun, lui FO76 ii lipsesc npc-urile.

#44
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Da, da, cunosc Fallout 4. L-am terminat cu tot cu add-on-uri. De aceea am si pus intrebarea, fiind fan al seriei. Mi-e dor de ceva asemanator. De o continuare. Dar sa nu fiu legat obligatoriu de "jocul online".

Offtopic si doar asa in paranteza, personal, cel mai mult mi-a placut New Vegas.

Ok, merci de informatie si spor la "joaca"! Posted Image

#45
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
In cazul asta va trebui sa astepti Fallout 5 daca vrei experienta clasica de Fallout. :) Si mie mi-a placut falloit 3 cel mai mult.

#46
zipi1

zipi1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.01.2019
@Katta92: fii sincer, iti regreti banii irositi pe o asa mizerie de joc?

Ai remuscari in fiecare noapte ca ai fost tepuit? Posted Image
Nu te simti frustrat de fiecare data cand dai de buguri?

Edited by zipi1, 04 January 2019 - 00:59.


#47
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
@zipi1 am tot vazut pe internet, youtube  ca e mult hate in jurul jocului, dar nu ma deranjeaza asta pt ca experienta personala e diferita fata de youtube.Am impresia ca youtuberii astia cauta nod in papura doar sa arunce cu rahat in bethesda din absolut orice din moment ce s-a dat startul hate-ului acum ceva timp. Buguri am intalnit, dar minore gen cadavru cu jumatate de cap in perete, buguri usoare peste care poti trece cu vederea si nu mi-a afectat gameplay-ul.

Ce ma deranjeaza si regret e faptul ca in timp foarte scurt dupa lansare, jocul se gaseste deja la mai mult de jumatate din pret. Din punctul asta de vedere, da ma simt tepuit. ;)

#48
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Normal, sa mai faca si ei ceva vanzari. Altfel...cum zici tu, oricum nu e prea agreat. Asa ca, s-au gandit sa mai scada din  pret. Poate, poate... mai pune botu careva.

Bugthesda....

Traditionalul "sacadat" exista si aici? Nici macar la Fallout 4 n-au reusit sa rezolve problema. Far Harbor si ceatza = combinatie fatala.

#49
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
sint curios: care dintre voi il jucati?

am (deocamdata) nivelul 61, dar am vazut jucatori cu 300+...


Attached File  Photo_2019-04-09-003250.jpg   92.27K   14 downloads

#50
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
in saptamina asta, fallout 76 se poate juca gratis...

https://fallout.beth...net/en/freeplay

#51
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

View PosttEo, on 11 iunie 2019 - 16:19, said:

in saptamina asta, fallout 76 se poate juca gratis...

https://fallout.beth...net/en/freeplay
Sunt curios cati playeri online o sa fie. Acum 3 saptamani era pustiu.

#52
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
chiar am vazut aseara foarte multe nivele mici, (2-6) in padure...
acuma... eu as fi mai curios ce o sa faca multi din jucatorii care joaca pe gratis acum, peste o saptamina Posted Image


faza cu pustiul nu e prea concludenta. vorbim de multe servere, vorbim de jucatori care se logheaza de pe tot globul (si care, unii dintre ei, dorm cind te joci tu), vorbim de mai multe moduri de joc, care nu se intrepatrund (adventure, pvp si mai nou, battle royale).


LE
uite un screenshot luat acu' citeva secunde: 2 insi, doar ce au iesit din vault:

Attached File  Clipboard01wwww.jpg   126.6K   13 downloads

Edited by tEo, 12 June 2019 - 10:10.


#53
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
pe de alta parte, sint convins ca saptamina asta gratis de joc a fost o miscare gindita bine de catre marketingul bethesda. cu siguranta, dintre atitia jucatori noi, unii vor si cumpara jocul, mai ales ca si el este oferit la reducere (30 E pe site, desi in launcher scrie 30$).

Attached File  eeeeeeaaaaaaa.jpg   140.19K   4 downloads

la noi, emagul a scumpit jocul, de la 95 de lei cu cit l-am cumparat la inceputul lui aprilie, la 161, adaugindu-i si un "Pachet de Carti de joc Destiny 2"... bleak...

Edited by tEo, 12 June 2019 - 20:13.


#54
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Am mai revenit in fo76, dupa multitudinea de update-uri primite jocul se prezinta mai bine, a devenit fun si addictive.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate