Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Iasi-Mamaia sat

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
E prima oara cand ajung pana la Constanța prin luna Iulie si nu am idee care ar fi drumul cel mai ok..
Pe GPS îmi da ruta următoare:
Iasi-Vaslui-Barlad-Galati-Braila-Viziru-Mamaia sat
(439 de km 6h14min)

E buna varianta asta? Nu cunosc starea drumurilor de dupa Bârlad..

Astept persoane cu variante mai bune. Mulțumesc!

Deci e Mamaia SAT, chiar lângă Năvodari..

Edited by Abbd, 04 June 2018 - 19:17.


#2
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
Da, e relativ ok ruta, mai putin Galati.
Eu as merge prin Roman-Bacau si apoi la Tisita spre Tecuci-Braila (fara Galati) si apoi direct spre autostrada la Slobozia-Draglina.
Uite asa merg eu la mare si recomand: https://www.google.c...d47.1584549!3e0
Varianta cea mai scurta https://www.google.c...d47.1584549!3e0

Edited by Kroghy, 04 June 2018 - 19:22.


#3
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Atunci voi folosi varianta pe unde mergi tu. Mulțumesc!

#4
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007

View PostKroghy, on 04 iunie 2018 - 19:17, said:

Da, e relativ ok ruta, mai putin Galati.
Eu as merge prin Roman-Bacau si apoi la Tisita spre Tecuci-Braila (fara Galati) si apoi direct spre autostrada la Slobozia-Draglina.
Uite asa merg eu la mare si recomand: https://www.google.c...d47.1584549!3e0
Varianta cea mai scurta https://www.google.c...d47.1584549!3e0
Banuiesc ca faci stanga la Sendreni ,nu ?
Oricum ar fi, sunt 100 km ocoliti degeaba,dar fiecare merge pe unde vrea .
Se poate veni la mare si pe bac de la Braila la Smardan, si e cu mult mai lejer fata de ambele rute (si mai scurt cu 30km ) .
Initiator: Poti sa vii pe traseul mentionat de tine,mai putin intrarea in Galati (faci stanga la Sendreni ) iar mai departe poti trece cu bacul la Smardan ,sau mergi spre Slobozia si faci stanga la Viziru spre Constanta(cel mai rapid traseu dintre toate), singura problema e de la Tecuci pana la Liesti ca mergi din sat in sat .

Edited by Nicu90, 04 June 2018 - 19:53.


#5
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
De fapt faci dreapta la Sendreni .Stanga faci cand te intorci de la mare . Intre Tecuci si Sendreni ai DN25 pana la Sendreni, la 10 km de Galati .
E destul de ingust, iar ziua ai bara a bara carute, tractoare, combine .Plus ca treci prin 7 comune una langa alta, din 50 nu iesi .
Am facut de multe ori drumul asta, dar ziua te ucide .Noaptea ,da .E mai liber mult .

Edited by GingisHan2015, 04 June 2018 - 21:00.


#6
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Nu vad logica sa mergi pe la Bacau, pt ca sa o cotesti spre Braila. Ocolesti inutil, spre Braila mergi pe la Barlad, ca sa iesi cu mai putini km. Dar daca tot mergi prin Bacau, atunci coboara mai mult, pana la Urziceni, apoi Slobozia si intri pe autostrada. Drumul e incomparabil mai bun, plus ca ai 2 benzi pe sens aproape peste tot. E mai lung decat pe la Barlad, dar mai bun drumul si mai placut la condus, asa ca per total merita kilometrii aia in plus pt ca timpul e, in cel mai rau caz, acelasi. Traseul colegului (Bacau-Braila) e o strutocamila lipsita de simt practic :).

#7
cheluIS

cheluIS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 07.01.2012
Cand plec la mare plec pe la 12:30-01:00 . Daca iti place sa mergi noaptea , traseul scurt (483 km) indicat de @Kroghy e cel mai lejer si rapid , cu mentiunea ca eu merg Iasi-Vaslui pe la Motel , Solesti . In 6h esti la mare si pina la cazare stai si privesti rasaritul Posted Image .
La intoarcere , pe timp de zi ma intorc pe autostrada pina la Slobozia apoi Braila , Sendreni , Tecuci , Iasi . In functie de trafic poti face si 8h .

#8
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Barlad Tecuci .Nu ai ce cauta la Bacau .

#9
larida

larida

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.05.2018
iasi-vaslui-barlad-tecuci-galati 4 ore jumate, treci la tulcea,la ic bratianu (aici e trecerea cu galati)- tulcea faci o ora si de la tulcea la ct inca o ora si jumate si gata. Nu inteleg ce-i cu drumurile astea ocolitoare, singura parte plictisitoare e tecuci-galati, aprox. o ora de drum mai mult prin sate, dar atat.
Eu sunt din tulcea, am facut facultatea in iasi, am facut drumul asta de zeci de ori, n-as lua-o niciodata pe alta tura, mergi direct la galati, bacul e ok, trece din jumatate in jumatate de ora, drumul tl-ct e si el ok (mai putin de la bac la prima localitate, cativa km mai aiurea).
Spre navodari, apoi mamaia sat poti sa o iei prin lumina, ocolesti toata aglomeratia din constanta si e o zona frumoasa, partea de navodari,deci mai scurtezi cu jumatate de ora.

Edited by larida, 04 June 2018 - 22:13.


#10
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Si vezi si Muntii Dobrogei .E fain si asa .

#11
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008
Am facut si eu de cateva ori drumul Constanta - Iasi, traseul a fost acesta: Constanta - A2 - Drajna - Slobozia - Braila - Galati - Barlad - Vaslui - Iasi.

#12
Muf

Muf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 23.11.2017
Prin februarie am facut si eu iasi - ct - iasi pe la barlad-tecuci-braila-giurgeni, e foarte bun drumul, l-am facut in ~5ore

#13
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Mulțumesc colegi!


#14
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Ai 2 variante prin Dobrogea:

Galati, bac, IC Bratianu, Isaccea, Tulcea, Constanta

Galati, Braila, bac, Smardan, Macin, Horia la dreapta, Atmagea, Navodari, Mamaia

Edited by rosix, 05 June 2018 - 19:44.


#15
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
De ce sunt asa de multi care spun de orasul Galati? Voi nu stiti ca se poate dreapta la Sendreni si prin Baldovinesti ajungi direct pe centura Brailei?

Edited by Kroghy, 05 June 2018 - 20:13.


#16
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Cum ai calculat tu ca faci stanga ? Eu iti spun ca faci dreapta cand vii dinspre Tecuci .Tu cum faci acolo stanga ?

#17
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
Am corectat, dreapta, nu stanga. Dreapta la iesire din Sendreni, la OMV.

Edited by Kroghy, 05 June 2018 - 20:14.


#18
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Asa da maestre .Dreapta la Sendreni, centura Braila, Albina, Chiscani, Viziru, Gura Ialomitei, Giurgeni , Harsova , Ovidiu, Constanta , stanga la vapor dupa Peco, Mamaia, Mamaia Sat .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate