Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

transport cu autocarul fara cazare

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
aniv

aniv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.05.2018
As dori sa merg in Corfu pe 20 august 2018.Am platit cazarea ,dar nu am transport ,as vrea cu autocarul ,ma puteti ajuta cu ceva sugestii?Multumesc!

#2
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ti-e greu sa cauti 2 sec pe google , mai bine pierzi juma de ora sa-ti faci cont pe forum si sa deschizi un topic ?
https://www.autogari...curesti-Kerkyra

#3
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
@Baxon: globul meu de cristal nu a zis ca al nostru coleg e din Bucuresti...

Autogari sunt multe si tarife si mai multe (oferte la care poti sa gasesti si la agentiile de turism traditionale). Vrei in mod express autocar? Nu de alta, dar avionul poate fi o solutie mai ieftina (pe langa faptul ca e si mai rapida).

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

View PostBaxon, on 31 mai 2018 - 10:09, said:

Ti-e greu sa cauti 2 sec pe google , mai bine pierzi juma de ora sa-ti faci cont pe forum si sa deschizi un topic ?
https://www.autogari...curesti-Kerkyra

Acolo scrie asa,printre altele:
Nu a fost gasit nici o curs direct pe acest traseu.

#5
aniv

aniv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.05.2018

View PostPololica, on 31 mai 2018 - 10:17, said:

@Baxon: globul meu de cristal nu a zis ca al nostru coleg e din Bucuresti...

Autogari sunt multe si tarife si mai multe (oferte la care poti sa gasesti si la agentiile de turism traditionale). Vrei in mod express autocar? Nu de alta, dar avionul poate fi o solutie mai ieftina (pe langa faptul ca e si mai rapida).
Multumesc pt sugestii.Problema este ca ne-am luat cazare de pe data de 20 august .Facem calcule pt un transport mai ieftin,de aceea ne-am gandit la autocar,insa ca sa ajungem cu autocarul in Corfu,ar trebui sa plecam de pe 19 august din Bucuresti.Firmele de transport (ce am gasit pana acum ,)pleaca  saptamanal,in fiecare luni ,asta inseamna ca pleaca de  pe 20 si ajung pe 21.Am sa iau in calcul si varianta cu avionul,inca o data multumesc!

#6
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Mi-am adus aminte: mai ai varianta CFR Citeste comunicatul, eventual intreaba in gara (agentie) la casa internationala.

#7
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
De unde ai luat cazarea ?
Inainte de a lua cazarea, nu te-ai ghidit ca-ti trebuie si transport ca sa cumperi un pachet cu transport inclus ? Sau macar sa cauti pe internet, sau sa mergi la o agentie de turism ca sa afli care sint zilele din an in care pleaca toata lumea cu autocarul ?
Renunta la bilete si cumpara altele, cu o alta data, ca sa te poti cupla cu un autocar sau un charter care mai duce turisti in Corfu. Cel mai simplu ar fi sa cumperi un pachet cu transport inclus.

Ciudate plecarile astea de lunea. Pe vremuri autocarele plecau vinerea, tu ajungeai acolo simbata, asteptai sa se elibereze camera, iar autocarul prelua turisti care eliberau camera, ca sa-i aduca inapoi in Ro, ca sa ajunga duminica acasa si sa poata merge lunea la servici. Astfel ei efientizau "autocarul" ca nu avea timpi morti, iar tu de la servici ajungea daca-ti luai o vinere libera, sau scurta, plus o saptamina de concediu.  Acum daca autocarul pleaca lunea, inseamna ca turisti de dinaintea ta se intorc acasa miercurea seara si asta inseamna mai multe zile de concediu.

Edited by florin71_skoda, 31 May 2018 - 11:32.


#8
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
trenul ar fi cel mai comod. din pacate, pleaca vinerea la pranz si ajunge la salonic sambata.

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
@Rich: ai dreptate, mi-a scapat. Ajunge sambata si luni incepe perioada de cazare. Ar fi o varianta sa caute ceva last minute sau poate prelungi (prin devansare) sejurul.

#10
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008
Cu trenu’ in Corfu???

#11
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Tren+legatura locala?

Chiar crezi ca Aeroportul Henri Coanda Otopeni (OTP) e in Bucuresti?

#12
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 09.08.2005
Ia d'aci. Te și apropii de șefu' cel mare pe drum...

#13
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,897
  • Înscris: 25.06.2007

View Postaniv, on 31 mai 2018 - 09:57, said:

dar nu am transport ,as vrea cu autocarul
Pai nu mai bine mergi cu masina? Daca pleci dimineata la 6-7 din Bucuresti, poti lua cina in Corfu.

#14
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Ori nu are masina,ori nu are curaj sa mearga cu masina.Parerea mea.

#15
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
Sau poate să mai găsească un cuplu de prieteni care să aibă maşină, mai ia două cazări şi se duc toţi 4 cu maşina prietenilor. Pare cel mai simplu, şi-n 4 deja e gaşcă, deci mai mişto. Noi am fost aşa în Grecia de câteva ori în ultimii ani (ultima oară în ultima decadă a lui august anul trecut).


Sănătate şi toate cele bune !

#16
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008

View PostPololica, on 31 mai 2018 - 12:03, said:

Tren+legatura locala?

Chiar crezi ca Aeroportul Henri Coanda Otopeni (OTP) e in Bucuresti?
Din Salonic pana in Corfu trebuie sa mai iei o legatura “locala” (autobuz) vreo 250km si un ferry vreo ora jumate. Deci poti spune “corect” ca ai mers cu trenu’ in Corfu.


#17
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postyetiro, on 01 iunie 2018 - 07:17, said:

Din Salonic pana in Corfu trebuie sa mai iei o legatura “locala” (autobuz) vreo 250km si un ferry vreo ora jumate. Deci poti spune “corect” ca ai mers cu trenu’ in Corfu.

Imi plac parerile... Sper ca al nostru coleg sa gaseasca ce are nevoie (orice ar alege) din moment ce a pus carul inainte boilor... (la propriu).

#18
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

View PostOvidiuNS, on 31 mai 2018 - 22:58, said:

Sau poate să mai găsească un cuplu de prieteni care să aibă maşină, mai ia două cazări şi se duc toţi 4 cu maşina prietenilor. Pare cel mai simplu, şi-n 4 deja e gaşcă, deci mai mişto. Noi am fost aşa în Grecia de câteva ori în ultimii ani (ultima oară în ultima decadă a lui august anul trecut).
Sănătate şi toate cele bune !

Un sfat de bun-simt,demn de urmat.Dar,ce facem cu.....

View Postaniv, on 31 mai 2018 - 09:57, said:

As dori sa merg in Corfu pe 20 august 2018.Am platit cazarea ,dar nu am transport ,as vrea cu autocarul ,ma puteti ajuta cu ceva sugestii?Multumesc!

...faptul ca nu mai "existam" pe subiect.

Nu cunoastem domiciliul de plecare.
Baxon s-a aruncat cu capu' inainte cu link-ul (inutil de altfel) cu plecarile din Bucuresti.Da' daca vrea sa plece din Vicovu de Sus?
Ni s-a specificat clar ca se doreste autocar.Motivele nu ne intereseaza si trebuie sa raspundem punctual:se doreste transport cu autobuzul.Dilema mare.
Sincer sa fiu,au trecut 24 de ore de la intrebare pana la ultima postare,iar aniv n -a dat nici un semn de viata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate