Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Riverside Residence Cluj-Napoca

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
Are cineva cumparat apartament in acest complex sau informatii despre dezvoltatori?
Multumesc!

#2
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Asta e cel de langa Carbochim?  Sunt si eu interesat de informatii. Oricum am vazut ca a avansat repede constructia.

#3
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
sunt custi de betoane, caramida, etc ! ... fara spatii verzi fara parcari suficiente ! ...
"dezvoltatorii" o sa faca o gramada de bani pe "gaini" ! ... Posted Image
am vrut sa cumpar ! ... am "inteles" ca un ap de 3 camere, de 58 m2 Posted Image "la cheie" costa 137.000 !
preturi de orice oras european !
cred ca este bun ca investitie ! ... acolo vor locui majoritar studenti ! ... cu chirii de 400 !
clujenii din clasa medie, au case individuale !

Edited by realduc, 30 May 2018 - 08:55.


#4
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
137.000  58mp? Sa se spele cu el pe cap.  La banii aia iei casa de 150mp si mai ai si curte.

#5
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 29.10.2014
Nu am nici o idee de ce ar mai vrea cineva să se mute la Cluj. Aglomerație, poluare, salarii la fel ca peste tot (90% sub 3000 de lei, 9% până în 6000 și foarte-foarte puține care să merite), nu ai unde să te plimbi, aproape orice restaurant scump, lipsă locuri de parcare, toată lumea exasperată - nu știi când unul se satură de tot și sare cu cuțitul la tine, apartamente la preț de Europa de Vest și lista tot poate continua.

Adică dacă vrei ceva mai bun, de ce nu aplici pentru un loc de muncă unde merită? Olanda de exemplu. Sau Norvegia/Suedia. Mă plimbam prin Amsterdam zilele trecute și e plin de anunțuri de angajare la magazinele din centru. Toată lumea vorbește engleză, e chiar foarte ușor. Salar minim pe economie 1500 de euro. Chiar m-am întâlnit cu cineva care era din Bulgaria și locuia în Olanda de 20 de ani.

Edited by RedDev, 30 May 2018 - 09:31.


#6
chareth_cutestory

chareth_cutestory

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.05.2018
Legat de Riverside Residence, nu se pune problema sa platesti mai mult de 1100 / mp. Un pret mai corect ar fi 1000-1050. Zona nu este departe de punctele de interes ale orasului, dar arata foarte rau.

View Postrealduc, on 30 mai 2018 - 08:49, said:

am vrut sa cumpar ! ... am "inteles" ca un ap de 3 camere, de 58 m2 Posted Image "la cheie" costa 137.000 !

Astea din punctul meu de vedere sunt povesti. Gasesti la 1400/mp apartamente cu finisaje bune spre f bune in zone "normale" - Marasti, Gheorgheni, Manastur. Ca sa ajungi la suma spusa de tine trebuie sa cauti in zone gen centru, parcul central

#7
Tzaga_007SS

Tzaga_007SS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.04.2010
Mă decât in Floresti mai bine acolo,parerea mea.Cel putin ai autobuzele la 5-10 minute de mers.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate