Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Arhiva notificari

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
oprea_adrian

oprea_adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.10.2006
Salut, pe Samsung S7 cu android 6, notificările sunt salvate undeva, chiar și pentru o scurta perioadă de timp?
De exemplu , daca vreau sa recitesc o notificare primită ieri, citita in momentul primirii, o mai pot găsi pe unde arhivata sau pur și simplu stocata ?
Știu că există niște aplicații care fac asta insa incerc sa evit instalare lor.

Tot pentru S7, pot ascunde sau redenumi aplicații? Daca am instalat un joc , pot face cumva sa nu mai apară pe ecranele principale sau să rămână dar sub alta denumire și cu alta pictograma?

Mulțumesc !

#2
gabrielm80

gabrielm80

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 20.04.2018

View Postoprea_adrian, on 22 mai 2018 - 14:34, said:

Tot pentru S7, pot ascunde sau redenumi aplicații? Daca am instalat un joc , pot face cumva sa nu mai apară pe ecranele principale sau să rămână dar sub alta denumire și cu alta pictograma?

Nope.

Edited by gabrielm80, 22 May 2018 - 15:21.


#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Notificari vechi:
Cred ca merge la orice telefon Android.
Tii apasat pe ecran > widgets > settings > notifications log.
La mine apar din ultimele 24 de ore.
Daca ai Android 8, e si o aplicatie dedicata: https://play.google.....unnotification

Redenumire - folosesti alt launcher, la Nova poti sa dai Edit si in drawer, si pe homescreen, schimbi icon si nume.
Sau exista aplicatii (nu stiu daca merg si fara root) pentru ascundere aplicatii.

Edited by trollerul_de_serviciu, 22 May 2018 - 15:44.


#4
oprea_adrian

oprea_adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.10.2006
Mulțumesc amandurora pentru răspunsuri.
La android 6 nu apare opțiunea Notificari in widges, setări. Probabil la versiuni superioare.
Cât despre launcerele mentionate, evit sa le instalez , că orice alta aplicație de altfel .
Oricum, mi se pare ciudat că nu poți revedea notificările, sunt atât de importante și totuși le este minimizata utilitatea.

#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View Postoprea_adrian, on 22 mai 2018 - 16:52, said:

La android 6 nu apare opțiunea Notificari in widges, setări.
Hmm, la 4.4.2 apare, ba chiar sint de acum 11 zile (desi sint putine, e o tableta folosita la citit carti).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate