Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Un sfat achiziție cameră supraveghere parcare cu claritate mare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013
Salut. Doresc sa montez o cameră de supraveghere externă ,pe un perete , într o parcare privată care să filmeze intrarea. Problema este următoarea : între intrarea în parcare și clădirea unde instalez camera sunt 100 metri , deci doresc o cameră cu care să se poată vedea clar numerele mașinilor la acea distanță. Apoi , pe plan secundar și celelalte funcții , ieșire pe net, etc , etc , dar important este să se poată vedea numerele de înmatriculare la această distanță. Vă rog să mi spuneți pntru ce cameră și ce dvr să optez , eventual dacă folosiți așa ceva să mi spuneți și mie modelul , ca să cumpăr de acel fel. Mulțumesc.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cu siguranta sunt dar costa ceva bani. Poate ar fi mai indicat sa instalezi camera mai aproape de intrarea in parcare.

Un buget ai?

Edited by MembruAnonim, 20 May 2018 - 06:47.


#3
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007
Încearcă o cameră de calitate cu lentilă varifocală.

#4
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
https://www.pni.ro/s...-sun02-12v.html

#5
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007
Dacă bugetul îți permite, poți să-ți achiziționezi o cameră PTZ.
Uite aici un exemplu, la colegul nostru.

#6
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,230
  • Înscris: 27.10.2007
ca sa vezi numerele de inmatriculare la 100 metri iti trebuie o camera performanta, atat de partea de zoom optic (zoom de cel putin 20X) cat si pe partea de infrarosu.
uite un film aici.
tine cont ca noaptea numerele de inmatriculare nu se prea vad, deoarece placuta cu numere reflecta lumina infrarosie si, din acest motiv, in zona numerelor se face o pata luminoasa. uita-te la filmul acesta la minutul 3.09

cel mai bine du-te la un magazin, vorbeste cu oamenii si incerca-le, doar dupa descriere sanse minime sa iti rezolvi problema.
solutiile profesionale sunt pe fire, deci ai studia varinta unei camere POE, dusa mai aproape?
daca chiar nu ai cum sa duci un fir pana acolo, eu as merge pe un kit solar care sa ilumineze intrarea si sa alimenteze o camera amplasata mai aproape, care filmeaza pe card sau emite wirelles.
nu e ieftin, dar si ce vrei tu, numere de inmatriculare la 100 de metri nu e usor de obtinut.

#7
ShadoW_uSer

ShadoW_uSer

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 68
  • Înscris: 13.05.2018
Eu folosesc asa ceva : https://www.a2t.ro/c...light-h265.html

Distanta de acoperire de care am nevoie este de ~ 70 metrii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate