Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Recomandare termopane casa

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1
floreadoru

floreadoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 11.09.2013
Buna ziua,

As dori niste sugestii/recomandari in vederea achizitionarii unor termopane. Precizez ca este vorba de casa noua in judetul Timis. Legat de buget sincer nu dispun de suma necesara pentru a achizitiona cele mai de "fita", dar nu as vrea nici cele mai slabe, preferabil gama buna spre foarte buna, daca exista asa ceva...

Prima intrebare ar fi pentru cei de prin zona ce firma imi recomandati? As dori pe langa pret sa fie si serioasa, nu ma incanta faptul sa fie doar ieftin daca la partea cu montaj nu stau prea bine. Din cate stiu un geam care nu este bine montat chiar daca este bun calitativ isi pierde din "proprietati".

Ca si firma profil/feronerie sincer nu stiu pe care sa merg la cate informatii am primit de unde am fost sa intreb de oferte si din ce am "cules" de pe net.

Pana acum am primit 3 oferte:

- Qfort 7 Stars, din pacate am uitat denumirea la profil si feronerie... cred ca era vorba de winkhaus si la profil stiu sigur ca nu Veka ci varianta mai ieftina, cred ca Aluplast -4500 euro

- SALAMANDER Streamline 76 7 camere + feronerie Roto - 3500 euro

- KÖMMERLING 76 + feronerie Winkhaus - 3600 euro

As mai avea o intrebare merita diferenta de pret  pentru o usa Aluminiu fata de una PVC, ca si pret cea de Al am primit oferta de 1800 euro, cea de PVC - 900...sincer nu stau chiar foarte bine cu bugetul si nu stiu daca sa "ma intind" la cea de Al.

Orice sugestie/recomandare este binevenita.
Multumesc!

#2
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018
Cum omule euro? poate lei. Mie la 2 camere si o bucatarie sa schimb toata tamplaria si sa-mi pun termopane, ferestrele cu usile m-au ajuns 4230 lei. O fereastra este vreo 800 lei la o camera obisnuita cu montaj cu tot.

Edited by tico18, 17 May 2018 - 13:46.


#3
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
ai un mare topic dedicat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate