Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Paypal retragere - Business Account?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
gherutza00

gherutza00

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.01.2018
Hello! Ieri am folosit pentru prima data modalitatea de retragere bani din Paypal in contul de la banca (pana acum nu exista modalitatea de a trimite direct bani in banca), dar am vazut ca si in Romania e cica momentan posibil doar cu IBAN-ul.

Ok, apoi primesc mailuri de confirmare de la Paypal, cum ca o sa astept 1-2 zile pana ii primesc.

Am apelat la metoda asta pt ca am vazut ca limita pentru retragerea pe card e 500 euro, si am vazut ca prin IBAN nu exista nicio limita in acest sens, si nici acea taxa de 2 euro.

Insa, intrebarea mea e, trebuie sa fac Upgrade la Business Account ca sa-i primesc sau ca sa pot trimite prin IBAN?
Deci plata e pending...dar ma gandesc sa nu existe vreo problema daca e Personal Account.


Am vazut undeva pe o pagina Paypal ca doar conturile Business pot trimite bani direct in contul bancar...v-as atasa screenshot dar nu mai gasesc pagina respectiva.

A intampinat cineva probleme folosind metoda asta de retragere cu contul Personal, fara Business?

Inca ceva, se percepe vreun comision? (Banca e Raiffeisen).

Multumesc anticipat!

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Eu am retras o suma mica, de proba in contul IBAN de EURO de pe Revolut.  A mers fara probleme.. dureaza vreo 2-3 zile. Fara comisioane.
Nu stiu la banci... De regula exista comisioane de intare in cont, daca suma nu provine din UE prin SEPA, iar in acest caz depinde de unde se face transferul - daca e de PayPal Europe sau daca e direct din SUA.  La mine suma a aparut in extras ca virata de PayPal Europa (Irlanda).

Din cate stiu eu si persoanele fizice pot retrage in contul lor IBAN, nu trebuie neaparat cont de business.

Edited by rosix, 16 May 2018 - 13:30.


#3
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,188
  • Înscris: 18.04.2008
Folosești cardul atașat pentru PayPal, nu IBAN.
Eu am dat Withdraw direct pe card

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate