Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

De unde are Dragnea tigari de contrabanda?

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
84 replies to this topic

#1
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Le fuma ieri in fata Tribunalului si as vrea sa iau si eu cateva, ca nu stii niciodata cand trebuie sa dai o spaga si e bine sa le ai la indemana, plus ca am auzit ca-s mai ieftine.

[ https://i.imgur.com/DeuoKfn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/AiJ0Ibe.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Liviu Dragnea, surprins fumând ȚIGĂRI NETIMBRATE: Genul acesta de pachete nu se găseşte în România decât la CONTRABANDIȘTI (FOTO)



Quote

După ce s-a luptat cu ”agenturili străine” care măresc prețurile, după ce i-a acuzat pe investitorii străini că fură banii românilor, după ce s-a luptat cu Soros, NATO, UE și alți balauri, Liviu Dragnea și-a spus ” ie dăgeaba!” și ne spune, pentru a suta oară, că suntem proști. Sunt fumător înrăit și, nu, nu am să dau vina pe PSD pentru asta așa cum probabil face Dragnea în privința lui Soros care probabil i-a pus prima țigară în gură. În publicațiile și blogurile Giurgiuvene, de exemplu, văd aproape zilnic cum polițiștii de frontieră giurgiuveni opresc la intrarea în România mii de pachete de țigări netimbrate, de contrabandă, fie contrafăcute fie… originale dar neaccizate în România

Giurgiuvenii știu cu toții locurile de unde fumătorii își mai cumpără câte un pachet de țigări netimbrate pentru că, nu-i așa, tutunul este ”iarba dracului” și grele accize se pun pe el cum, de altfel, grele pedepse primesc cei care fentează acciza vânzând țigări netimbrate și păgubind, astfel, bugetul statului. Pe bună dreptate, zic, nu-i normală această contrabandă iar campaniile ar trebui să descurajeze și consumul de astfel de produse contrafăcute sau originale însă neaccizate. numai că… ce să vezi? Dragnea fumează…”netimbrate”. Eu sunt sigur că pachetul acela de țigări a fost plasat în buzunarul lui de statul paralel imediat după ce aplicația OK Google i-a interceptat… procesul pe telefon. Un pachet de țigări provenit din zona extracomunitară (nu doar că nu are timbru de România dar nu are nici fotografiile și anunțurile, menite să descurajeze fumatul, care trebuie să acopere o bună parte din suprafața pachetului de țigări, conform normelor UE)
Sursa text: http://giurgiu-acid....-liviu-dragnea/

Edited by gumball3000, 16 May 2018 - 13:03.


#2
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,145
  • Înscris: 29.09.2006
Din Brazilia.Posted Image

#3
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
De la PSD, nu sunt toti niste hoti si contrabandisti ?
Nu i-a mai ramas, saracului, bani de tigari "legale". Sau pur si simplu e un defect profesional, nu suporta nimic legal.

Edited by danyel61, 16 May 2018 - 12:44.


#4
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Nu sunt de contrabandă dacă sunt folosite pentru consum propriu. Și eu pot să bag de la bulgari un cartuș și nu zice nimeni nimic. Hai să nu mai fim cârcotași!

#5
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Si le-a adus singur?

#6
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,969
  • Înscris: 01.03.2013

 gumball3000, on 16 mai 2018 - 12:36, said:

Le fuma ieri in fata Tribunalului si as vrea sa iau si eu cateva
Le-o fi primit shpaga.
Mai tineti minte vremurile cand pachetul de Kent sau de Camel era moneda de schimb preferata pentru shpagi?
Nu conteaza ca mergeai la medic, la notar, la director, la primar...cu un pachet de Kent sau de Camel statea de vorba cu tine.

PS: Dragnea a circulat cu un autoturism cu ITP expirat. Nu se sesizeaza cineva sa ancheteze?
Soferul este responsabil pentru asta, nu proprietarul masinii.

Edited by kolfleading, 16 May 2018 - 12:52.


#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

Quote

În plus, trebuie avut în vedere că art. 270 alin. (3) din Codul vamal nu prevede printre elementele constitutive ale infracţiunii, în modalitatea “deţinerii”, vreun scop anume al acestei deţineri de ţigarete ce provin din contrabandă (cum ar fi scopul revânzării), ci doar împrejurarea cunoaşterii provenienţei bunurilor. Cu alte cuvinte, comite infracţiunea în discuţie şi persoana care cumpără, în cunoştinţă de cauză, chiar şi un singur pachet de ţigări de contrabandă, pentru consumul propriu, întrucât apoi va deţine respectivul bun.

Arată că exemplul nu este pur teoretic sau speculativ, din moment ce inculpatul din prezenta speţă a fost iniţial trimis în faţa judecătorului de drepturi şi libertăţi cu o propunere de arestare preventivă împreună cu alţi inculpaţi, printre care un inculpat urmărit penal doar pentru deţinerea a unsprezece pachete de ţigări de contrabandă, descoperite cu ocazia percheziţiei domiciliare.
Consecinţele nereglementării unui plafon valoric pentru existenţa infracţiunii prevăzute de art. 270 alin. (3) din Codul vamal apar cu atât mai evidente dacă se are în vedere varianta agravată a acestei infracţiuni, prevăzută de art. 274 din Codul vamal, conform căreia fapta de contrabandă comisă de două sau mai multe persoane împreună se pedepseşte cu închisoare de la 5 la 15 ani.


#8
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
A adus din Israel. El un cartus, zapacica un cartus.

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cred ca am rezolvat misterul:

Quote

"Vreau sa cer ANAF-ului, care nu este strain de ceea ce se intampla cu contrabanda cu tigari in nordul Moldovei, sa indrepte functionarii statului catre contrabanda reala, sa scoata la lumina zecile de miliarde de euro din economia neagra. Eu am elemente mai multe despre contrabanda cu tigari din judetul Botosani, dar nu le pot face publice pentru ca nu sunt insotite de dovezi clare", a declarat Liviu Dragnea la Botosani, in cadrul unei conferinte de presa.
http://stiri.botosan...i-si-flori.html

#10
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Nu s-au inteles la spaga si acum ii da in gat ?

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

De unde are Dragnea tigari de contrabanda?

De la statul paralel, pe care-l patroneaza.

#12
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

 danyel61, on 16 mai 2018 - 12:53, said:

A adus din Israel. El un cartus, zapacica un cartus.
Din afara EU, ai dreptul la 2 pachete de căciulă.

Edited by mihai!, 16 May 2018 - 12:59.


#13
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008
Hai, ce dracu.... ASTA sa fie problema...
Si le-a cumparat cand a fost in tara X. Sau a rugat pe cineva sa i le aduca.

Si eu mai fac asa - tigarile din Vest sunt mai bune, calitativ, si-mi mai iau si pentru acasa. Problema e ca sunt si mai scumpe...

Nu-l verifica nimeni si la chiloti? Or fi rusesti, de contrabanda...

Edited by vlad1102, 16 May 2018 - 12:59.


#14
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 mihai!, on 16 mai 2018 - 12:58, said:

Din afara EU, ai dreptul la 2 pachete de căciulă.
Rancezila are caciula mai mare Posted Image

Edited by gumball3000, 16 May 2018 - 13:02.


#15
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 29.07.2017

 danyel61, on 16 mai 2018 - 12:43, said:

De la PSD, nu sunt toti niste hoti si contrabandisti ?
Nu i-a mai ramas, saracului, bani de tigari "legale". Sau pur si simplu e un defect profesional, nu suporta nimic legal.
Eu stiu unu de la PNL care inainte sa fie mare boss in politica tocmai de contrabanda cu tigari se ocupa. Poate le are de la el.

#16
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,546
  • Înscris: 05.12.2005
Poate le fabrică el pe "insula misterioasă"...

#17
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Deci de la al mare politician.

#18
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
de la ion cristoiu, logic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate