Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Hyundai Tucson 2019

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
377 replies to this topic

#37
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Pentru ca putini km pe an.
Pretul, undeva pe la 32k euro varianta de top, cu tot cu tva. Mai sunt inca doua variante in jos si pretul coboara corespunzator.

Kroghy, ai un fetis cu butonul de la frana de mana? :D Te-am vazut subliniind de mai multe ori lucrul asta.

Kia sau Hyundai au aceeasi calitate de fabricatie. Ba chiar mi se pare uneori ca la Kia sunt folosite elemente de decor mai interesante la interior.

#38
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007
Presupun ca stii argumentele pro-Diesel.

Intr-adevar, daca nu faci km multi nu merita Diesel.

Cat vrei sa tii masina? Aprox. Daca vreo s-o tii peste 7 ani, ia benzina. Daca te gandesti c-o s-o dai mai rapid, ia-ti Diesel. O sa o dai mult mai rapid si mai bine.

In plus, un Diesel pentru o masina asa mare e mult mai potrivit. Cuplu mai bun. As lua motor de 2 L Diesel. Nu stiu insa care e diferenta de pret.

#39
andreiq

andreiq

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.05.2018
Pretul de 32k e pentru versiunea curenta. Se va mentine si pentru noua versiune Tucson 2019? Stiti cumva aproximativ cand va aparea? Si eu sunt interesat de el, dar ma gandesc ca o sa salte putin pretul

#40
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Write&Run, sunt corecte consideratiile tale.
La cati km o sa faca masina in total nu se recupereaza diferenta de pret dintre diesel si benzina.
Asadar, in situatia asta, avantajele sunt pentru benzina. Motor mai rafinat, curba de cuplu mult mai buna (nu ca e cuplul mai mare), se incalzeste repede iarna, etc.

andreiq, nu sunt motive de crestere a pretului. Este un facelift. Nu un model total nou cu echipari suplimentare care sa determine o crestere a pretului.
Masina deja a aparut si urmeaza ca in cateva luni, in toamna cel tarziu sa apara la vanzare.

#41
andreiq

andreiq

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.05.2018
serginho74 ma gandeam ca o sa fie si o crestere a pretului, deoarece stiu ca sunt cateva optiuni in plus cum ar fi: camera 360 pentru parcare, pilot automat adaptiv, functia de comutare automata a fazei lungi, full led, daca nu ma insel si un nou sistem audio Infinity (Harman). Ar fi super daca ar fi la acelasi pret.

#42
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

View PostTruculMagic, on 15 mai 2018 - 16:34, said:

Decat VW Tiguan Posted Image pe care l-am vazut la toti capsunarii luat sh , mai bine un Hyundai Posted Image

La hyundai nou, pielea de pe volan se face ca o jarca roasa si antica in maxim 60k. La cum arata iti vine sa Posted Image
Macar la tiguan stiu sa faca un lucru elementar, cum e imbracamintea la volan.

Edited by Torquemada-666, 17 May 2018 - 14:51.


#43
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006

View PostcheluIS, on 16 mai 2018 - 00:36, said:

Tucson are mai multe nivele de echipare , poti sa alegi .
Tocmai ca nu prea are.
Daca vrei keyless, trebuie sa alegi varianta de echipare Luxury+.
Aceasta echipare vine cu trapa panoramica inclusa.
Deci nu poti avea keyless fara trapa asa cum propui.

#44
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005

View Postserginho74, on 16 mai 2018 - 14:31, said:

...
Apropos de interiorul lui Tucson 2019.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lO9oC86LO80?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mie mi se pare displayul ala trantit peste bord hidos, neelegant, fara legatura cu liniile bordului. Liniile foste drepte ale bordului fac acum o sicana sa elibereze niste spatiu pntru trantit placinta aia de display. S-au luat si ei dupa val si au demonstrat ca mai rau se poate intotdeauna Posted Image

In schimb jentile 2019 sunt mai frumoase, erau chiar ciudate svasticile alea cu cinci brate de dinainte...

Attached Files

  • Attached File  tcs.jpg   54.17K   98 downloads


#45
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
SIR, tind sa-ti dau dreptate dar cred ca cel mai bine este de vazut in marime naturala cum arata. Stii ca unele poze ne pot insela.
Moda cu tableta aia infipta in bord este destul de veche si trebuiau sa treaca la ea ca na, trend.

#46
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
Mie personal a început să mi se para mai util să ai tableta deasupra bordului decât în consolă.

Spre exemplu la noul A6, display-ul nici măcar nu e în partea de sus a consolei ci undeva pe la mijloc.

Când te uiți la navigație, vrei să nu duci privirea prea in jos față de drum.

La început și mie mi se păreau aiurea dar pot vedea avantajul.

#47
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Exact. Si mai este un avantaj, gurile centrale de ventilatie acum sunt asezate optim fara sa mai fie inghesuiala in zona aceea de pe bord.

#48
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
E frumosa masina pana la acea tableta in bord, asa nu e mai simplu sa iau o tableta cu un suport si sa o pun acolo, am si mai multe functii interesante, Partea centrala parca e de acum cativa ani daca scoti tableta de acolo...
Fiecare cu gustul sau.
Legat de privire eu unul o vad altfel, chiar daca consolo ar fii in fata ochilor sau mai jos atata timp cat nu trebuie sa misti capul in sus sau jos pentru a o privi e ok pozitionata. Ca oricum nu te uiti la navigatie tot timpu, ci iti alegi momentul cand te uiti la ea. Ca nu cred ca e cineva care poate sa aibe privirea la drum si sa se si uite pe tableta exact in acelasi timp.
Eu as zice ca este chiar un dezavantaj saacesezi butoanele din partea dreapta, MAP NAV.... ENTER, pentru ca trebuie sa te misti corpul pentru a ajunge la ele (aici depinde si de constitutia fiecaruia.(dar marea majoritate asa vor face). Ceea ce dupa mine nu e ok.

#49
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Modelul 2019 se pare ca o sa apara in toamna la vanzare.

#50
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Si tot in toamna apare si face-liftul versiunii Kia  - care parca are un plus de wow si a rezistat tentatiei de a-si strica interiorul Posted Image

Attached File  Sportage2018.PNG   1.33MB   64 downloads

#51
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Asa este, nu arata rau deloc nici Kia.
Tot zic ca ajung si la ei sa fac un test-drive.

#52
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
La design, Tucson are fata de Audi si Sportage are fata de Porsche. Se vede influenta neamtului Peter Schreyer.
Iar la tehnica au venit tot nemti, Rahman si Biermann de la BMW.

Edited by Kroghy, 25 May 2018 - 07:41.


#53
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Astept noul Sportage (facelift), vine in iulie.

Sa fac test si sa-l vad si pe el, nu sa-l cumpar.

Edited by serginho74, 25 May 2018 - 20:31.


#54
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Un fel de hybrid!
http://autoblog.md/v...devenit-hibrid/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate