Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Hyundai Tucson 2019

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
377 replies to this topic

#1
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Salutare colegi.

In cautarea unui SUV pentru o ruda am facut test cu mai multe masini de genul asta. Una dintre ele a fost actualul Tucson care este pe ultima suta de metri pentru ca modelul 2019 sta sa-i ia locul.

Am mers cu Hyundai Kona, o masina foarte reusita (nu discut designul) si bineinteles si cu Tucson.
Am ramas suprins de saltul facut fata de ix35 si este o masina demna de luat in seama noul Tucson.

Functioneaza super ok, dotari ok, fabricata in Europa (Cehia), garantie de 5 ani.
As spune ca la versiunea pe benzina 1,6 turbo cu 177 de cai doar consumul este maricel. Firesc la cat de mare este caroseria.

Am remarcat confortul suspensiei si cat de bine filtreaza denivelarile, silentiozitatea suspensiei, rularea silentioasa in general, chiar si in cazul dieselului de 2 litri.
Eu am in vedere o versiune de top cu motorizarea 1,6 turbo si cutie automata. Rulaj anual destul de mic, de pana in 10.000km.

Voi ce spuneti de modelul asta?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5frxG9ud-9M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Decat VW Tiguan Posted Image pe care l-am vazut la toti capsunarii luat sh , mai bine un Hyundai Posted Image

#3
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pt un rulaj anual de 10 k km , iti trebuie Tucson ?! Stai pe ceva varf de deal ? Daca tie iti place , ia-l !

Edited by Baxon, 15 May 2018 - 16:58.


#4
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Eu nu va inteleg...daca omu' vrea SUV, faceti recomandari pe masura si nu altele sau intrebari fara sens ;)

#5
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Da, trebuie Tucson din considerente de stare a drumurilor, iesiri pe drumuri forestiere, iarna, necesar spatiu interior, siguranta, etc.

Dar, hai sa vorbim de masina, nu despre motivele pentru care ruda mea vreau Tucson.

#6
donbalon

donbalon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.04.2018

 TruculMagic, on 15 mai 2018 - 16:34, said:

Decat VW Tiguan Posted Image pe care l-am vazut la toti capsunarii luat sh , mai bine un Hyundai Posted Image
Chiar arata bine. De luat in seama, acum depinde si de pret.

Edited by donbalon, 15 May 2018 - 17:30.


#7
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Tiguan sau Tucson?

Ca idee, Tucsonul este mai placut la condus decat Tiguanul. Si mai silentios.

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 serginho74, on 15 mai 2018 - 17:22, said:

Da, trebuie Tucson din considerente de stare a drumurilor, iesiri pe drumuri forestiere, iarna, necesar spatiu interior, siguranta, etc.

Dar, hai sa vorbim de masina, nu despre motivele pentru care ruda mea vreau Tucson.

Ce ai mai testat in bugetul respectiv ? La Suzuki te-ai uitat ? Ford ? Mazda ? Skoda sau Seat ? Renault ?
Singura chestie pe care nu o concep la o astfel de masina, este sa nu fie 4x4.

Edited by TruculMagic, 15 May 2018 - 17:30.


#9
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Da, fireste ca 4x4.
Am mai testat Skoda Karoq (naspa rau si nu glumesc), Ford Kuga nu-mi place deloc dar masina este ok in sinea ei. Suzuki am SX4 actual care este foarte misto dar vreau totusi ceva mai sus, cu transmisie automata si 4x4 in acelasi timp.
Renault nu am testat dar am avut vreo 3 la viata mea si nu mai vreau cu toate ca ma uit cu un oarecare interes la Kadjar. Pare interesant dar mi se pare cam inghesuit.

#10
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
La Ford mai are Kuga. Dar Tucson chiar arata bestial si pretul pare ok, acum depinde si de varianta de echipare.
Pretul vad ca este intre 25000-27000 Euro.

#11
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,057
  • Înscris: 19.12.2012
Eu nu as cumpara Hyundai... Daca ar fi sa aleg, m as uita la Ford sau noul suv de la skoda

#12
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Postez de pe Tapatalk, deci prea puțin văd unde este deschis topicul. În schimb prea puține topice pe acest forum unde să se recomande ce se cere în titlul topicului.


#13
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015

 Baxon, on 15 mai 2018 - 17:43, said:

Ce recomandari sa faci pe un topic de auto news ? Daca era la sfaturi cumpararea auto , era altceva ! Cu topicul asta a tinut sa vedem ce mizerii exista pe piata auto ...


Pai lasa ruda aia a ta sa ne spuna ce vrea nu ce vrei tu !
Am citat intentionat postul anterior.

Colegule, daca nu ai inteles, am facut acest topic dedicat noului model Tucson.
Nu este un topic de sfaturi de cumparare. Faptul ca masina face parte din vederile noastre, nu inseamna ca am cerut sfaturi de cumparare dar in acelasi timp putem vorbi de comparatii cu modelele concurente pentru a afla unde se situeaza Tucsonul.
Tu chiar ai o problema de atitudine conexata cu fel de-a fi rautacios. Am rugamintea sa te abtii pe viitor.
Ai report pentru flame. Esti pur si simplu insuportabil.
Parintii mei au +70 ani. O sa vorbesc cu taica-miu sa posteze special pentru tine. Esti absurd colegule, esti absurd si foarte rautacios si nepoliticos.

Edited by serginho74, 15 May 2018 - 17:49.


#14
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018

 serginho74, on 15 mai 2018 - 16:27, said:

Hyundai Tucson 2019
Deci s-a lansat deja si inca suntem in 2018....

#15
donbalon

donbalon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.04.2018

 serginho74, on 15 mai 2018 - 17:45, said:

Am citat intentionat postul anterior.

Colegule, daca nu ai inteles, am facut acest topic dedicat noului model Tucson.
Nu este un topic de sfaturi de cumparare. Faptul ca masina face parte din vederile noastre, nu inseamna ca am cerut sfaturi de cumparare dar in acelasi timp putem vorbi de comparatii cu modelele concurente pentru a afla unde se situeaza Tucsonul.
Tu chiar ai o problema de atitudine conexata cu fel de-a fi rautacios. Am rugamintea sa te abtii pe viitor.
Ai report pentru flame. Esti pur si simplu insuportabil.
Parintii mei au +70 ani. O sa vorbesc cu taica-miu sa posteze special pentru tine. Esti absurd colegule, esti absurd si foarte rautacios si nepoliticos.
Cata infatuare la cel citat! Auzi, aici se discuta despre mizerii de masini! Ce Rolls Royce sau Lamborghini o conduce domnia sa?

#16
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
Tiguan e clar peste Tucson insa si pretul e mai mare. Sora mea a cumparat un Tucson 2017 la recomandarea mea si e foarte bun dar nu se ridica la nivelul unui Tiguan.

Edited by Kroghy, 15 May 2018 - 19:25.


#17
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008

 Kroghy, on 15 mai 2018 - 19:23, said:

Tiguan e clar peste Tucson insa si pretul e mai mare. Sora mea a cumparat un Tucson 2017 la recomandarea mea si e foarte bun dar nu se ridica la nivelul unui Tiguan.
Bineinteles, cum sa se ridice ceva la nivelul Vw?

#18
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Ca design, pare nereusit modeul 2019, cel 2018 pare mai frumos dupa parerea mea.
Rotile par mai mici si aripile mai putin bombate, un aer cumintit... mai de oras... pacat.

in interior iar nu vad diferente

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate