Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Stare drumuri R Moldova

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Stie careva un drum ok spre Bolgrad, ucraina? Nu as vrea sa trec si sa merg pe la ei, imi e cam frica as vrea prin Moldova. Ultima data cand am fost intre slobozia si vulcanesti am zis ca raman cu rotile pe acolo, e teroare, exista vreo ruta alternativa mai de Doamne ajuta ca ma duc cu masina personala, sunt dispus chiar sa ocolesc si sa merg dinspre comrat, daca drumurile chiar exista!!

#2
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,878
  • Înscris: 30.07.2006

 pielea, on 14 mai 2018 - 14:26, said:

Stie careva un drum ok spre Bolgrad, ucraina? Nu as vrea sa trec si sa merg pe la ei, imi e cam frica as vrea prin Moldova. Ultima data cand am fost intre slobozia si vulcanesti am zis ca raman cu rotile pe acolo, e teroare, exista vreo ruta alternativa mai de Doamne ajuta ca ma duc cu masina personala, sunt dispus chiar sa ocolesc si sa merg dinspre comrat, daca drumurile chiar exista!!

Daca tii la masina ta  , nu te duce cu ea in RM.

Mi-am blestemat zilele cat am traversat RM spre Odessa.
Am injurat 8 ore fara sa repet injuratura, ceea ce e o performanta.

Edited by marius.bunu, 14 May 2018 - 14:41.


#3
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

 pielea, on 14 mai 2018 - 14:26, said:

Stie careva un drum ok spre Bolgrad, ucraina? Nu as vrea sa trec si sa merg pe la ei, imi e cam frica as vrea prin Moldova. Ultima data cand am fost intre slobozia si vulcanesti am zis ca raman cu rotile pe acolo, e teroare, exista vreo ruta alternativa mai de Doamne ajuta ca ma duc cu masina personala, sunt dispus chiar sa ocolesc si sa merg dinspre comrat, daca drumurile chiar exista!!
intra pe skyscrapercity sectiunea Romania si Rep. Moldova si intreaba acolo. Se tine situatia drumurilor destl de bine

#4
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,395
  • Înscris: 14.10.2008
Deci in Riepublica Moldova iti face masina Zdob si Zdub prin gropile pe care le au.

#5
mihaitzar

mihaitzar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 29.05.2004

 Neaceasca85, on 14 mai 2018 - 14:58, said:

Deci in Riepublica Moldova iti face masina Zdob si Zdub prin gropile pe care le au.
dar macar natura e frumoasa, ai la ce sa privesti pe geam

#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,395
  • Înscris: 14.10.2008
Lasa-ma ca eu dau tare in limitatoare din cauciuc in Ramnicu-Valcea sau Calimanesti de la ce se vede pe trotuar, dotari mult mai bune decat in Slatina. In Riepublica di Pisti Prut inseamna ca dai mai rau in gropi, iar ca pieton in Chisinau iti face capul ca girofarul, nu o spun eu ci un avocat la facultate ne spunea, Tudor Valerica.

#7
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Merci de sfat, nu vreau sa exagerez am masurat groapa de 43cm adancime pe un asa zis drum expres.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate