Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Administratie locala ( reclamatie )

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
first_snow

first_snow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 15.08.2004
Eu prima data v-am pus o intrebare generica, nu am intrat in detalii ca sa nu dau ocazia unora sa "cantareasca" ei daca e abuz sau ba, daca am dreptul sa fiu suparat sau nu.

Am ales sa scriu totusi care e problema in idea in care undeva exista o institutie care reglementeaza nu stiu, sa zicem iluminatul public, in cazul de fata, dar teoretic putea sa fie orice.

Eu practic nu am venit aici sa va cer parerea daca e ok sa ma simt deranjat sau nu, oricum nu imi schimb parerea, voi considera in continuare ca ceea ce au facut e inadecvat.

Am postat la Juridic si am postat expre aici in "coltul turnatorului", cine suneti voi ( unii ) sa ma judecati pe mine  daca am dreptul sa fiu "turnator" sau ba?

Ps. Faceti comparatii cu alti edili, alte comunitati dar fiecare situatie e diferita.

Au fost cativa care au dat cateva sfaturi de bun simt, 2 posturi la subiect si restul "politica"....

Edited by first_snow, 03 May 2018 - 11:10.


#20
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postfirst_snow, on 03 mai 2018 - 11:06, said:

Am ales sa scriu totusi care e problema in idea in care undeva exista o institutie care reglementeaza nu stiu, sa zicem iluminatul public, in cazul de fata, dar teoretic putea sa fie orice.
Există legislație:
http://legislatie.ju...iDocument/72642
http://legislatie.ju...umentAfis/70015

Citește și vezi dacă îți este de folos.

Edited by althea, 03 May 2018 - 14:15.


#21
first_snow

first_snow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 15.08.2004
Va multumesc tutror pentru pareri, sfaturi, sugestii, mai ales celor care au adus si ceva util discutiei, precum @althea si nu numai, iar pentru cealalta tabara nu ca ma laud sau ceva da numai va zic sa stiti ca totul e ok acum, am rezolvat, in dimineata asta tocmai mi-au sosit .....
Spoiler
.

Edited by first_snow, 04 May 2018 - 07:19.


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postrosix, on 02 mai 2018 - 06:53, said:


NU. Nu numai ca nu exista dar ramai cu buza umflata. Daca insa consideri ca ai suferit, personal, un prejudiciu, te poti adresa instantei de judecata pentru repararea prejudiciilor.
Poti reclama si la ANPC si la prefectura si la guvern si la UE etc...

exemplu: https://ec.europa.eu...int-eu-level_ro

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate