Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Posturi de radio FM in judetul Maramures

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#91
maritus

maritus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 02.02.2006

 bonou2, on 07 septembrie 2020 - 17:33, said:

102.90 fm  , kronehit (Austria)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RS1DYDrWuAE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aș zice că 99,999% nu e frecvența de la Kitzbühel, ci cea de la Semmering. Cunosc bine zona, e foarte bine expusă spre Câmpina Panonică.
Venind cu mașina dinspre Sopron, toate frecvențele de pe Semmering băteaus bine până aproape de Balaton (mai bine decât Kahlenberg).
De la Kitzbühel doar pe Tropo sau sporadic-E să fie șanse, altfel ai prea mulți munți înalți în drum.

Super recepții! Posted Image

#92
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 19.03.2006
duminica 13.09.2020 o zi frumoasa si insorita

90,0  FM   Radio Kraków (Poland)  receptie buna difuza muzica si nu l-am inregistrat -----drepturi de autor youtube----
91.6  FM   Itsy Bitsy---------- azi dimineata a avut momente sa emita dupa care sa asternut linistea totala
91.7  FM   RFI România-----receptie puternica  inclusiv si pe radio portabil cu antena sa din dotare
93.7  FM am receptionat un post de radio in limba germana venea in valuri si  banuiesc Radio Niederösterreich (Austria)

Rectificare
98.0 FM pe aceasta frecventa am receptionat radio Romania actualitati . deoarece Radio Vocea Speranței (Romania) preia si difuzeaza stirile de la radio Romania actualitati
azi  posturile de radio  din Serbia si (posturile de radio care emit din partea vestica a Ungaria ) se puteau receptiona in conditii optime
102.9  FM  , kronehit (Austria) azi venea in valuri slabut dar era prezent
89,2 FM   Hitradio Ö3 (Austria) primul post de radio receptionat anul trecut (2019) de mine din pacate azi slab de tot

Attached Files



#93
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
98.0 mi se pare si mie cunoscut, mai caut prin arhiva, l-am prins pe deal langa parc.
Nu am mai fost in zona de 1 an. Poate pe curand...

VOCEA SPERANTEI preia jurnalele de la RRACTUAL. Asa e si pe Bacau, Adjud, etc...

#94
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
@bonou2: felicitari pt. pasiunea ta, nu credeam ca mai exista cineva sa-si noteze in carnetel toate receptiile😎

#95
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 19.03.2006
duminica 20.09.2020 o zi frumoasa si insorita


91.6  FM   Itsy Bitsy---------- linistea totala
91.7  FM   RFI România-----receptie puternica  inclusiv si pe radio portabil cu antena sa din dotare
99.5   FM  BNR Hristo Botev Berkovitsa/RRTS Petrohan (mnt) 504km -BUL- am reusit sa-l  receptionez slab dar prezent
posturile de radio  din Serbia , Croatia, Ungaria,   Ucraina si Slovacia  (posturile de radio care emit din partea vestica a Ungaria ) se puteau receptiona in conditii optime
cu aceasta ocazie am testat si voi testa diferite aparate de radio cu/fara cd  (in limita posibilitatilor $$$) pentru a vedea care este sensibilitatea de receptie a semnalelor radio  slabe
am/voi folosi antena korner 9.2 si aparatele de radio  fara modificari/interventii  efectuate in interior
pentru inceput am folosit un aparat de radio pioneer deh-s170 ubg---F8601 cu care am reusit sa receptionez unele posturi de radio  care emit si  cu putere mica
F8601 acest chip echipeaza si aparatele de radio-cd de masina  care au preturi  accesibile max.300 de lei .
accesibil  pentru cei care au autoturisme vechi/second-hand si vor sa si echipeze autoturimul propriu  cu un aparat de radio-cd fara mari pretenti

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S_aFnA9V4lE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#96
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
91.7 RFI Cluj - Feleacu il prindeam din Baia Mare cand am fost inainte de a pune 91.6 ITSY BITSY in functiune.

Zona buna de receptie e dupa iesirea din Baia Mare spre Somcuta, acolo am prins o gramada de posturi din Ungaria.

PS: din Botosani acum cativa ani am prins PR1 pe 88.0 eram undeva in zona garii.

#97
Radyosu

Radyosu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 16.10.2019
RFI Feleacu întră cu recepție permanentâ la Dedulești.
Și nu numai el...

#98
SniperWolf_02

SniperWolf_02

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 26.03.2019

 bonou2, on 21 septembrie 2020 - 17:25, said:

duminica 20.09.2020 o zi frumoasa si insorita
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S_aFnA9V4lE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Felicitari pentru capturi , insa am o mica corectie pentru 99.2 Fun Radio , nu e Kosice (87.7) ci Žilina , care emite cu 20kW.

#99
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 bonou2, on 02 septembrie 2018 - 20:46, said:

Baia-Mare



97.5  FM  MR 1 Kossuth RĂĄdiĂł----------------------------Tokaj/Nagy-kopasz--------------------------Ungaria
97.7  FM  Virgin Radio---------------------------------------------SJ--------------------------------Romania
98.1  FM  Național FM---------------------------------------------MM----------baiut-varatec--------Romania
98.5 FM   Radio ZU------------------------------------------------MM----------ignis-----------------Romania
98.6  FM  RĂĄdio JemnĂŠ Melodie-----------------------------------KoĹĄice ------------------------------Slovacia
98.8  FM  SRR KolozsvĂĄri RĂĄdiĂł-------------------------------------CJ--------------------------------Romania
98.9  FM  SRR Radio Târgu Mureș-----------------------------------HR-------------------------------Romania
99.0  FM  Radio Transilvania----------------------------------------SM-------------------------------Romania
99.3  FM  Magic FM------------------------------------------------BN-------------------------------Romania
99.5  FM  RĂĄdiĂł Som-------------------------------------------FehĂŠrgyarmat------------------------Ungaria
99.6  FM  Digi FM--------------------------------------------------PH------------------------------Romania
99.7  FM  MR 1 Kossuth RĂĄdiĂł----------------------------------Debrecen------------------------------Ungaria
99.8  FM  Pro FM--------------------------------------------------CJ-------------------------------Romania
100.0  FM  EurĂłpa RĂĄdiĂł-------------------------------SĂĄtoraljaĂşjhely / Magas-hegy-------------------Ungaria
100.1  FM  SRR Radio România Cultural------------------------------MM-----------------------------Romania
100.3  FM  RTVS - RĂĄdio Regina VĂ˝chod--------------------------KoĹĄice ----------------------------Slovacia
100.4  FM  MR 1 Kossuth RĂĄdiĂł----------------------------------Szentes------------------------------Ungaria
100,5  FM  Retro Radio---------------------------------------------Tokaj------------------------------Ungaria
100,6  FM  MĂĄria RĂĄdiĂł------------------------------TelkibĂĄnya / PĂĄnyok Nagy-hegy----------------------Ungaria
100.8  FM  SRR Radio România Cultural------------------------------MM------baiut-varatec---------Romania
100.0  FM  SRR Radio România Cultural------------------------------CJ-----------------------------Romania
101.2  FM  DankĂł RĂĄdiĂł--------------------------------------Szolnok / BesenyszĂśgi Ăşt--------------------Ungaria
101.3  FM  SRR Radio România Cultural------------------------------BN-----------------------------Romania
101.4  FM  SRR Radio România Actualități---------------------------SM----------------------------Romania
101.6  FM  Digi FM------------------------------------------------BN-----------------------------Romania
101.8  FM  SRR Radio România Actualități---------------------------SB----------------------------Romania
101.9  FM  Zakarpattya FM--------------------------------Zakarpats'ka Oblast----------------Ucraina
102.0  FM  Radio Renașterea---------------------------------------BN--------------------------------Romania
102.0  FM  Radio Renașterea---------------------------------------BN--------------------------------Romania
102.2  FM  SRR Radio România Actualități---------------------------PH-----------------------------Romania
102.5  FM  SRR Radio România Actualități---------------------------MM-----------------------------Romania
102.7  FM  Radio Europa FM----------------------------------------SJ--------------------------------Romania
102.9  FM  SRR Radio Târgu Mureș---------------------------------MS------------------------------Romania
103.0  FM  MR 1 Kossuth RĂĄdiĂł----------------------------KomĂĄdi/HerĂŠskert-----------------Ungaria
103.3  FM  City RĂĄdiĂł----------------------------------------------SJ-------------------------------Romania
103,5  FM   Retro Radio-----------------------------------------Tokaj------------------------------Ungaria
103.7  FM  SRR Radio România Cultural-----------------------------SB-------------------------------Romania
103.9  FM  SRR Radio România Actualități---------------------------BN--------------------------------Romania
104.1  FM  SRR Radio România Actualități---------------------------BH--------------------------------Romania
104.2  FM  City RĂĄdiĂł --------------------------------------------MM------------------------------Romania
104.3  FM  SRo 4 RĂĄdio_FM -------------------------------Poprad/KrĂĄľovĂĄ hoľa---------------------Slovacia
104.5  FM  Digi FM------------------------------------------------CJ------------------------------Romania
104.7  FM  Retro Radio----------------------------------------KĂŠkes (Hev)-----------------Ungaria
104.5  FM  Digi FM---------------------------------Câmpulung Moldovenesc/Rarău (SV)----------------Romania
104.9  FM  SRR Radio România Cultural-----------------------------MS------------------------------Romania
105.0  FM  SRR Radio România Cultural-----------------------------SJ------------------------------Romania
105.3  FM  Digi FM-----------------------------------------------MM------------------------------Romania
105.5  FM  BartĂłk RĂĄdiĂł---------------------------------------Tokaj------------------------------Ungaria
105.6  FM  SRR Radio Reșița---------------------------------CS/Semenic------------------------------Romania
105.3  FM  Radio  Son -------------------------------------------MS------------------------------Romania
105.8  FM  SRR Radio România Cultural----------------------------BH--------------------------------Romania
105.9  FM  MR 1 Kossuth RĂĄdiĂł----------------------------FehĂŠrgyarmat---------------Ungaria
106.1  FM  Radio Transilvania------------------------------------MM------------------------------Romania
106.2  FM  RĂĄdio Expres------------------------------------KoĹĄice/Makovica ---------------------Romania
106.4  FM  City RĂĄdiĂł----------------------------------------------SM-------------------------------Romania
106.6  FM  Radio Europa FM---------------------------------------CJ-------------------------------Romania
106.8  FM  SRR Radio Târgu Mureș---------------------------------HR-------------------------------Romania
106.6  FM  Radio Europa FM-----------------------------------------CJ-------------------------------Romania
106.9  FM  SRR Antena Satelor--------------------------------------SJ-------------------------------Romania
107.4  FM  Național FM---------------------------------------------MM------------------------------Romania
107.6  FM  Digi FM--------------------------------------------------BH------------------------------Romania
107.8  FM  Digi FM--------------------------------------------------BN------------------------------Romania


Nota:
onkyo 4650--------antena triax fm 3-------Dealu Dura
Din ce zona ai scanat? 90% din posturile enumerate le-am prins din Baia Mare, iesirea spre Dej.

#100
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 19.03.2006
--Dealu Dura-- la iesirea spre Satu-Mare
deoarece este loc strategic am vizibilitate foarte buna spre - E -S -V.
dealtfel locatia si echipamentul folosit este scris in partea de jos al pagini si deasemenea si pe postarile pe youtube

Nota:
onkyo 4650--------antena fm 3-------Dealu Dura

https://satellites.p...08,23.491265,17

#101
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Multumesc de info, anul trecut am fost prin zona,  nu mi-am dat seama ce e acolo.

#102
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 19.03.2006
91.6  FM Itsy Bitsy ----------------MM-----------Romania---------

azi a revenit la normal dupa doua luni de bruiaj continuu

#103
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
2 luni? Eu zic ca a mai avut antecedente. Merge si isi mai revine. Eu la Bacau am sesizat acum vreo 2 ani problema, de atunci merge fara intreruperi.

#104
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 19.03.2006
Zakarpattia region-Ucraina

91.9  FM   Radio Promin---------------Rakhiv--------------Ucraina---------s

https://ukrtvr.org/city/184

https://ukrtvr.org/regions/7

saptamana trecuta am receptionat un post de radio din ucraina
receptia este slaba ,datorita faptului ca emite cu o putere de   0.1 kW, dar si din cauza reliefului muntos  care este intre mine si amplasamentul emitatorul.

Nota:
radio pioneer deh-s170 ubg---F8601 --antena fm 5 triax -------baia mare
s---receptie slaba
b---receptie buna
fb--receptie foarte buna

#105
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 19.03.2006
in data de 13.05.2021 am receptionat cateva  frecvente din franta fiind deschidere tropo de durata medie
87.9 fm   France Culture-------------Parthenay/les Chateliers (Amailloux) (79)-----FR   (R CLUJFM ---SM---nu sa putut receptiona deloc )
89.0 fm   France Culture-------------- Le Mans/Mayet (72)---------------FR
90.8 fm   France Musique------------- Guéret/Signal du Maupuy TDF (23)----------------FR

Nota:
radio pioneer deh-s170 ubg---F8601 --antena fm 5 triax ,azimut Tokaj,polarizare  H-------baia mare

Edited by bonou2, 14 May 2021 - 10:44.


#106
habarnistu

habarnistu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.09.2019
buna ziua
am un radio grundig prima boy ...cam vechi insa in stare buna adica functioneaza bine si nu pot receptiona cu el Antena Satelor.
stau in orasul Satu-Mare.
    daca ma puteti ajuta cu ceva informatii va rog mult s-o faceti.
am citit pe net despre frecventele posturilor si cica ar merge pe 153 khz.

                     http://www.romaniara...-Satu-Mare.html

#107
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,596
  • Înscris: 30.07.2003
https://www.antenasa...frecvențe.html
Mai leaga o sarma lunga pe post de antena.

#108
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 habarnistu, on 12 septembrie 2021 - 09:53, said:

buna ziua
am un radio grundig prima boy ...cam vechi insa in stare buna adica functioneaza bine si nu pot receptiona cu el Antena Satelor.
stau in orasul Satu-Mare.
    daca ma puteti ajuta cu ceva informatii va rog mult s-o faceti.
am citit pe net despre frecventele posturilor si cica ar merge pe 153 khz.

                     http://www.romaniara...-Satu-Mare.html
Alta prpunere, ar merge si in FM, eu din Baia Mare prindeam frecventa de la Zalau - Meses adica 106.9. Am ajuns si in Satu Mare dar nu prea am avut timp sa scanez, cred ca s-ar prinde si de acolo.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate