Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Posturi de radio FM in judetul Maramures

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#109
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 19.03.2006
am reusit receptionarea/monitorizez  un post de radio din Ucraina pe frecventa 71.9 fm in banda OIRT

71.9 fm   UR 2 Radio Promin----------------------- Khust/ZFKRRT, gora Tovsta (ZK) 67km-----------------UKR

Nota:
sdr rsp 1a --antena fm 5 triax -------baia mare

Attached Files



#110
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
@bonou2: in Borsa, jos in oras (la blocuri), am receptionat de la etajul 4 pe 103.7 un post de ucrainieni, dar nu afisa si rds-ul, pt. ca se receptiona doar la geam, intr-o anumita pozitie. Stii cumva despre ce post ar putea fi vorba? Altfel, in oras se receptioneaza doar cateva posturi, ca si in anii trecuti: Digi fm pe 88.4, RRA pe 91.2, Social FM pe 96.9, Europa FM pe 107.1 si mai e si Cultural parca pe 103. E naspa rau de tot zona aia, jos in centru, dpdv. al receptiei, e intr-o depresiune si din cauza asta. Nici pe AM nu intra nimic, decat noaptea pe 999khz. un post. Nici macar Radio Sighet de pe 1404khz. nu se receptioneaza, si Sighet nu-i chiar asa departe de Borsa, doar ca sunt muntii intre cele doua.

#111
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 19.03.2006
pe fmscan.org  imi apare  numai un  post de radio  pe  frecventa 103.7  fm UKR HUCULSKE 6467 Hutsulʹsʹke Radio  - 0.3 0dB

https://fmscan.org/m...m=s&m=s&area=eu

https://fmscan.org/n...ulĘąsĘąke Radio

am incecat sa receptionez  dar din pacate pe aceasta frecventa se afla postul de radio  SRR Radio România Cultural ------Sibiu/Păltiniș (SB)  si are semnal puternic  in zona mea

#112
maritus

maritus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 02.02.2006
Chiar dacă apare că emite din același loc cu Zakarpatya FM 101,9 (la 824m ar fi antena), e posibil să fie jos în oraș.
Dacă mai punem și puterea mică (300W față de 1,2kW la 101,9), ar fi de înțeles să nu prinzi.

Din ce-mi aduc aminte, tu ești la vest de munți, în depresiunea Băii Mari, corect?
Dacă e așa, atunci e normal să nu treacă 103,7 cu antena joasă și 300W, dar ai vedere aproape directă spre Păltiniș care are și PAR mare.

Doar de treci Gătâiul ai șanse să prinzi radioul Huțulilor.

Edited by maritus, 10 June 2022 - 12:10.


#113
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,006
  • Înscris: 23.08.2020
10-13 iunie in Maramures

- cel mai puternic post din ukraina ca receptie este 105,1 (receptie perfecta la Sapanta sau Sighet sau Viseu de Sus
- cel mai bun post din ukraina este 88,2 cu receptie perfecta la Sapanta
- alte posturi din ukraina receptionate in zona Sighetu Marmatiei sunt: 101,9 sau 105,7  sau 103,7
- posturi de radio romanesti pe zona Sapanta, Sighetu Marmatiei sunt: 107,1 europa fm (cel mai puternic ca si receptie), 88,4 digi fm (cel mai slab), 92,1 srr act si 100,8 cult
- in zona Sacel din Maramures trebuie dx pentru receptie radio, sau doar in masina poti prinde ceva.
- pe ruta mocanitei lipsa totala de semnal la telefon pe 21 km
- in sighetu Marmatiei este radio sighet ca local, nu mai stiu frecventa dar era in banda de jos a fm si sunetul era bun, post local.

#114
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
Bravo Geo, asa este, cand mergi cu trenul spre Sight nu ai niciun post de radio de la tunelul din Dealu Stefanitei pana la Viseu de Jos, ce ai zis tu pt. Sacel e valabil si pt. Borsa, doar vreo 4 posturi de radio se prind jos, in oras, in centru.

#115
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 19.03.2006

 bonou2, on 30 mai 2022 - 11:11, said:

am reusit receptionarea/monitorizez  un post de radio din Ucraina pe frecventa 71.9 fm in banda OIRT

71.9 fm   UR 2 Radio Promin----------------------- Khust/ZFKRRT, gora Tovsta (ZK) 67km-----------------UKR

Nota:
sdr rsp 1a --antena fm 5 triax -------baia mare
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hQhsn_BQlpI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#116
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 19.03.2006

 toto_riina, on 02 iunie 2022 - 06:31, said:

@bonou2: in Borsa, jos in oras (la blocuri), am receptionat de la etajul 4 pe 103.7 un post de ucrainieni, dar nu afisa si rds-ul, pt. ca se receptiona doar la geam, intr-o anumita pozitie. Stii cumva despre ce post ar putea fi vorba? Altfel, in oras se receptioneaza doar cateva posturi, ca si in anii trecuti: Digi fm pe 88.4, RRA pe 91.2, Social FM pe 96.9, Europa FM pe 107.1 si mai e si Cultural parca pe 103. E naspa rau de tot zona aia, jos in centru, dpdv. al receptiei, e intr-o depresiune si din cauza asta. Nici pe AM nu intra nimic, decat noaptea pe 999khz. un post. Nici macar Radio Sighet de pe 1404khz. nu se receptioneaza, si Sighet nu-i chiar asa departe de Borsa, doar ca sunt muntii intre cele doua.
am reusit sa receptionez acest post de radio Hutsulʹsʹke Radio - 103.7 fm -UKR  cu radio portabil Tuner FM TEF 6686 NXP China  cu antena sa originala .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/c42gC-FWc7w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#117
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 19.03.2006

 toto_riina, on 02 iunie 2022 - 06:31, said:

@bonou2: in Borsa, jos in oras (la blocuri), am receptionat de la etajul 4 pe 103.7 un post de ucrainieni, dar nu afisa si rds-ul, pt. ca se receptiona doar la geam, intr-o anumita pozitie. Stii cumva despre ce post ar putea fi vorba? Altfel, in oras se receptioneaza doar cateva posturi, ca si in anii trecuti: Digi fm pe 88.4, RRA pe 91.2, Social FM pe 96.9, Europa FM pe 107.1 si mai e si Cultural parca pe 103. E naspa rau de tot zona aia, jos in centru, dpdv. al receptiei, e intr-o depresiune si din cauza asta. Nici pe AM nu intra nimic, decat noaptea pe 999khz. un post. Nici macar Radio Sighet de pe 1404khz. nu se receptioneaza, si Sighet nu-i chiar asa departe de Borsa, doar ca sunt muntii intre cele doua.
am reusit sa receptionez acest post de radio Hutsulʹsʹke Radio - 103.7 fm -UKR  cu radio portabil Tuner FM TEF 6686 NXP China  cu antena sa originala .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/c42gC-FWc7w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#118
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 19.03.2006

 toto_riina, on 02 iunie 2022 - 06:31, said:

@bonou2: in Borsa, jos in oras (la blocuri), am receptionat de la etajul 4 pe 103.7 un post de ucrainieni, dar nu afisa si rds-ul, pt. ca se receptiona doar la geam, intr-o anumita pozitie. Stii cumva despre ce post ar putea fi vorba? Altfel, in oras se receptioneaza doar cateva posturi, ca si in anii trecuti: Digi fm pe 88.4, RRA pe 91.2, Social FM pe 96.9, Europa FM pe 107.1 si mai e si Cultural parca pe 103. E naspa rau de tot zona aia, jos in centru, dpdv. al receptiei, e intr-o depresiune si din cauza asta. Nici pe AM nu intra nimic, decat noaptea pe 999khz. un post. Nici macar Radio Sighet de pe 1404khz. nu se receptioneaza, si Sighet nu-i chiar asa departe de Borsa, doar ca sunt muntii intre cele doua.
am reusit sa receptionez acest post de radio Hutsulʹsʹke Radio - 103.7 fm -UKR  cu radio portabil Tuner FM TEF 6686 NXP China  cu antena sa originala .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/c42gC-FWc7w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#119
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 19.03.2006
99.5  FM  Rádió Som-------------------------------------------Fehérgyarmat------------------------Ungaria

Nota:
Tuner FM TEF 6686 NXP China  cu antena sa originala

https://www.youtube....rts/SAWqHaMkc_s

#120
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010
Buna. Știe cineva ce s-a întâmplat cu frecventa Europa fm din Baia Mare, județul Maramureș? Pe 90,50 fm nu se mai recepționează acest post de ceva vreme.

#121
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 19.03.2006
emite din nou Europa fm   90,50 fm    din Baia Mare, județul Maramureș.Posted Image

#122
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 19.03.2006
91.6  FM   Itsy Bitsy---------- linistea totala

#123
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 19.03.2006
91.6  FM   Itsy Bitsy---------- emite din nou ,rds ok

#124
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 19.03.2006
91.6  FM   Itsy Bitsy---------- linistea totala
din data de 05.02.2023  luni  nu mai emite
ziua urmatoare, respectiv marti pentru scurte momente emitea
dupa care sa asternut o liniste totala

Edited by bonou2, 09 February 2023 - 10:53.


#125
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 19.03.2006
91.6  FM   Itsy Bitsy---------- emite din nou ,rds ok

#126
MeredesS

MeredesS

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.03.2023
Poate cineva sa prinda RDS pe 103.1 (ZahidFM+) in judetul MM? Eu ascult din SM si am receptie perfecta dar tot nu reusesc sa prind RDS si nici nu pare sa fie vreo interferenta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate