Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Captain Marvel (2019)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
192 replies to this topic

#73
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Am revazut Wonder Woman (2017) si mi se pare de nota 7.5, hai 8 cu indulgenta.
Gal Gadot chiar a fost potrivita in rolul Wonder Woman ! chit ca nu stie sa joace a emanat putere si feminitate.

Vizavi de Brie Larson, care nici ea nu exceleaza in actorie, cred ca producatorii au ales gresit actrita care s-o intrepreteze pe Carol Danvers / Captain Marvel.
Am vazut cum a intrepretat in alte filme si chiar nu exceleaza in actorie !
Cine stie ce aveau producatorii in cap cand au ales-o pe ea. Poate au crezut ca problema reala cu tatal ei (care o face sa fie antipatica in realitate) o va face sa intrepreteze bine rolul de Captain Marvel ?
Oricum, un lucru este cert ! a afectat incasarile filmului daca Disney a fost fost nevoit sa cumpere bilete la propiul film ca sa para ca se duce lumea sa il vada, are incasari si e un film ce merita vazut  Posted Image

Daca o vor schimba pe Brie Larson in urmatorul film cum au facut cu multi actori, inseamna ca Disney recunoaste greseala !
Ma intreb daca acest Captain Marvel (2019) va fi considerat prost si va avea un rebut peste cativa ani ca alte filme.
Eu sper ca da ! ca la ce fata are....
Attached File  who display emotions ?.png   569.5K   15 downloads
Attached File  slice of cheese could have done a better job in Captain Marvel.png   413.32K   15 downloads
Attached File  captain-marvel-brie-larson-trailer.jpg   25.09K   15 downloads
Attached File  captain_marvel_brie_larson.jpg   55.5K   12 downloads

#74
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006

View Postsuper8, on 20 martie 2019 - 11:50, said:

Oricum, un lucru este cert ! a afectat incasarile filmului daca Disney a fost fost nevoit sa cumpere bilete la propiul film ca sa para ca se duce lumea sa il vada, are incasari si e un film ce merita vazut  Posted Image
Box Office (încasari 18.03.2019):

SUA - 270 milioane dolari
Worldwide - 509 milioane dolari

Total general - 779 milioane dolari si au trecut doar 12 zile de la lansare...

#75
extrempc

extrempc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.03.2019
S-au sters 50 000  de recenzii  pe   rotten tomatoes.  

Now Rotten Tomatoes Deletes Captain Marvel User Reviews | Cosmic Book News


[ https://cosmicbook.news/images1/captain-marvel-user-reviews-rotten-tomatoes.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]








Iar acum , scorul audientei e mult mai crescut, cu recenzii satisfacatoare:
Attached File  Untitled.png   198.6K   13 downloads




Comunism cibernetic, nu alta!

Edited by extrempc, 20 March 2019 - 13:57.


#76
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Csf ncsf, feminims is fucking the world.

#77
extrempc

extrempc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.03.2019
Din acest moment, mi-a pierdut respectul fata de actorul Samuel Jackson.
Poate s-a senilizat de la varsta, dar sa ajungi sa injuri criticii pentru ca nu le place filmul denota prostie.
'Captain Marvel' Star Samuel L Jackson Says 'F--- You!' To Haters


Intre timp, multi boicoteaza filmul si prefera sa se duca la Alita
Captain Marvel Boycott For Alita; Brie Larson Called Man-Hater | Cosmic Book News

Edited by extrempc, 21 March 2019 - 19:55.


#78
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
E un tampit "sa-m...e-l" jackson

#79
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Mie imi pare amuzanta atitudinea ei de a se lua de barbati, pe sistemul cine pana mea se uita la filmele Marvel? Barbati care in copilarie citeau reviste.
Si Samuel L Jackson poate face cea ce am face si noi, o colega de a noasra, mai tanara, apuca si spune niste treburi tampite, zic hai macar sa incerce sa o apere.

#80
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Unii de la prea multi bani devin tampiti...si bosorogu asta a castigat prea multi bani in ultimi 10 ani

Edited by I2O, 21 March 2019 - 21:14.


#81
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Cum am spus si mai sus:
daca motivul pt. care filmul Capitan Marvel (2019) va avea incasari extrem de mici din cauza actritei Brie Larson, Disney a îmbulinat-o !
Deoarece noua față MCU va fi reprezentata de actrita care va intrepreta Capitan Marvel, iar actrita fiind una urata de fani numai incasari bune nu vor avea restul filmelor.

Eu i-as sfatui p-astia de la Disney / Marvel Studio sa o schimbe draqu' pe Brie Larson care sufera de misandrie si sa faca un rebut la Capitan Marvel (2019).
Pariez ca maine - poimaine ea dezvaluie ca e lesbiana si de asta nu poate suferi barbatii; desi a fost logodita pana de curand cu Alex Greenwald.
Ma intreb daca el a rupt logodna din cauza acestei declaratii ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-o9WLj9mMhs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pacat  Posted Image pacat de franciza Marvel care e mai buna decat aia de la DC.

#82
extrempc

extrempc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.03.2019

View PostI2O, on 21 martie 2019 - 21:13, said:

Unii de la prea multi bani devin tampiti...si bosorogu asta a castigat prea multi bani in ultimi 10 ani
Nu mai e acelasi negrotei simpatic care juca in alti ani roluri exceptionale  prin  Pulp Fiction, Snakes On a Plane, Star Wars, Jurassic Park, Django.


@super8 : din cauza clipului aluia ar trebui sa evitam sa  vizionam  filmul  chiar si in varianta piratata.   Este clar o jignire colectiva adusa tuturor barbatilor din lume.
Vorba aia, cand se fac filme cu supereroi de sex masculin, n-am vazut niciun actor barbat sa vorbeasca in halul asta jignitor despre femei.NICIUNUL!  Inclusiv sa spuna ca barbatii sunt superiori femeilor.  Filmele cu ei sunt adresate tuturor oamenilor, indiferent de sex si varsta si etnie.Asa ca feminazistele  care vor sa se creada superioare barbatilor  sa ne scuteasca.
Feminismul de al patrulea val nu inseamna deloc egalitate sexuala, ci e clar vorba despre superioritatea femeii asupra barbatului, militand pentru concepte precum marginalizarea si eliminarea barbatului din societate, de aceea trebuie combatut prin orice mijloc  sau ignorat pentru ca este un curent extremist, la fel de periculos ca si   neonazismul.

Edited by extrempc, 21 March 2019 - 21:54.


#83
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Pai atunci nu avea conturile pline gunoiu,acu mananca din palma multicultilor si nu vrea bosorogu sa scuipe in blidu de unde mananca latura

#84
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postextrempc, on 21 martie 2019 - 19:54, said:

Din acest moment, mi-a pierdut respectul fata de actorul Samuel Jackson.
Poate s-a senilizat de la varsta, dar sa ajungi sa injuri criticii pentru ca nu le place filmul denota prostie.
'Captain Marvel' Star Samuel L Jackson Says 'F--- You!' To Haters


Intre timp, multi boicoteaza filmul si prefera sa se duca la Alita
Captain Marvel Boycott For Alita; Brie Larson Called Man-Hater | Cosmic Book News
pai stai un pic - contextul este altul, nu filmul discutat
"You’ve been vocal about Trump. A lot of people have their beliefs but are careful about stating them, because they don’t want to jeopardize their career."
"This motherfucker is like running the planet and all kinds of other crazy shit. And the people think that’s okay. It’s not fucking okay. And if you’re not saying anything, then you’re complicit. And I wouldn’t give a fuck if I was a garbageman and I had a Twitter account; I’d tweet that shit out. I’m not thinking about who I am and what my job is when I do that shit."

#85
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postextrempc, on 21 martie 2019 - 23:52, said:

Si gata, oficial,  21st Century Fox apartine lui Walt Disney.
Pregatiti-va pentru reboots la X-Men si Fantastic Four made by MCU de data asta.  Inclusiv Deadpool 3 va fi facut de MCU.
O firma cu așa nume și prestanta a căzut pe mana unor imbecili....o să fie sfârșitul lui 21st century fox așa cum îl știam noi...

#86
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,505
  • Înscris: 05.11.2009

View Postextrempc, on 21 martie 2019 - 19:54, said:

Din acest moment, mi-a pierdut respectul fata de actorul Samuel Jackson.
Poate s-a senilizat de la varsta, dar sa ajungi sa injuri criticii pentru ca nu le place filmul denota prostie.
'Captain Marvel' Star Samuel L Jackson Says 'F--- You!' To Haters


Intre timp, multi boicoteaza filmul si prefera sa se duca la Alita
Captain Marvel Boycott For Alita; Brie Larson Called Man-Hater | Cosmic Book News
pai am vazut acolo ca nu zice nimic de brie larson ci de cei care-l pun la punct pentru ca il mwuieste pe trump

#87
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Se fac filme pentru fucking milenials americani, chiar si Avengers a avut ceva momente Cringe, dar deh... trebuie nationalele sa isi umezeasca putin ciocul si din bani lobistilor.

#88
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@Argent, se poate o traducere in limba română pt. cei care nu au inteles ce ai spus ?
=====================================

Am stat si m-am gandit:
daca astia de la Disney / studiorule Marvel au de ales intre:
- a renunta la Brie Larson pt. urmatoarele filme [sa faca si rebut la filmul Capitan Marvel (2019)],
- sa o schimbe radical dintr-o rasista care uraste barbatii albi intr-o actrita placuta si respectabila de ochii lumii.

Care varianta de mai sus e mai ieftina p-aia o vor alege.
Sunt curios ce viitor va avea actrita Brie Larson in franciza Marvel  Posted Image

#89
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Problema cu political corect este ca totul se face pentru generatia care consuma, bani parintilor.
Millennials.

Si nu este vorba ca Brie Larson este vreo mare rasista, nup, este prima care a facut greseala sa spuna PUTIN ce gandeste, iti imagizi daca spunea chiar tot ce gandeste? Nu doar ce i-a scapat asa printre buzitele ei?

Si fara suparare dar nu este vina ei, nu ea a spus ca Capitan Marvel o sa fie cel mai puternic dintre toti eroi Marvel. Traim intr-o perioada de spalare, de bagat pe gat unele treburi unde nu trebuie.
Ca studio de film cum dracu sa faci promo cu asemenea cuvinte scrise in titlu.

Stii... Marvel sunt filmele alea care sunt urmarite in mare majoritate de barbati, ca sunt white, black, asian, tot aia santem, asa ca intr-o miscare geniala protagonista principala s-a gandit sa ia in vrej fix pe aia care ii platesc ei bilete.

Si sa nu ne facem ca este singura femeie care gandeste asta, nup, cei de la studio de acolo si din tara bananierilor, america, au idei tampite sa formeze planeta dupa gandurile lor tampite.

Edited by Argent, 22 March 2019 - 10:39.


#90
xadunosac

xadunosac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 22.03.2019
In benzile desenate, Adam Warlock e cel mai puternic supererou Marvel.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate