Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Captain Marvel (2019)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
192 replies to this topic

#181
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

View Postc6t9, on 06 iunie 2019 - 16:45, said:

De fapt dacă nu insista ea cu niște declarații, i-ar fi fost bine. Dar există un nivel de suportabilitate, pe care l-a depășit. Apoi, na, o tot spală ăștia. Sunt aruncate pe net multe imagini unde râde sau cât mai sexy sau cât mai umană sau cu persoane considerate defavorizate sau sau, adică absolut orice imaginabil să vorbească lumea despre altceva la adresa ei.

Pe asta am văzut-o de cele mai multe ori.
Declaratiile au fost date mai demult sau o data cu Marvel? Miros a ceva regizat.

#182
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 24.03.2018

View Postc6t9, on 06 iunie 2019 - 16:45, said:

De fapt dacă nu insista ea cu niște declarații, i-ar fi fost bine.
Ce a declarat?

Mie nu prea imi place aceasta actrita... nu stiu de ce, dar nu-mi place.

#183
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostGhibos, on 06 iunie 2019 - 19:25, said:

Ce a declarat?

Mie nu prea imi place aceasta actrita... nu stiu de ce, dar nu-mi place.
Ca uraste barbatii albi,daca nu ma insel si parda a mai declarat si alte balari

#184
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Nu e regizat. Mai degrabă au ales-o pentru convingerile alea în speranța că va primi susținători și simpatie. A fost taman invers. Se pare că nici măcar femeile nu o apreciază foarte tare.

#185
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostBursul, on 06 iunie 2019 - 14:16, said:

Ia vedeti. E ea sau e personajul?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MFZAseVCQDI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
E ea ! asa joaca / vorbeste si in scena "Hey peter parker you got something for me ?" din Avengers: Endgame (2019) si tot filmul Captain Marvel (2019).
Deci nu mi s-a parut mie  Posted Image

View Postedigee, on 06 iunie 2019 - 15:48, said:

Nu duduia respectiva s-a autoangajat in film. Exista o intreaga echipa de productie care a ales-o si probabil a gresit. Sau nu.
Intreaga echipa de productie a gresit alegand-o pe ea in rolul principal.
Iar daca intentia lor a fost promovarea feminismului si LGBT, tot au gresit alegand-o pe Brie Larson pt. ca ea nu are șarm / carismă, nu stie sa se faca placuta in film si nici in viata reala ca om.

Chiar nu are nici o legatura cu discursul ei impotriva barbatilor albi.
Pur si simplu este o persoana neplacuta in viata reala.

Si Oscarul ala [din Room (2015)] l-a castigat pt. ca a jucat singura intr-o camera de 3.4 m × 3.4 m cu un copil.
Iar filmul fiind bazat pe fapte reale cu o poveste emotionanta, cui putea sa dea Oscarul ?

#186
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 25.12.2016
E plata in toate felurile.

[ https://i.postimg.cc/VN7N7PNm/453353245432542342.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#187
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Si daca ar fi cautat intentionat pe cineva care sa fie cat mai nepotrivit pentru rolu asta nu stiu daca ar fi gasit
ps:cand am vazut-o cum fugeau pe unu dintre coridoarele unei nave ma pisam pe mine de ras....nu stia nici sa fugaPosted Image Posted Image

Edited by I2O, 09 June 2019 - 11:43.


#188
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 25.12.2016

View PostI2O, on 09 iunie 2019 - 11:42, said:

ps:cand am vazut-o cum fugeau pe unu dintre coridoarele unei nave ma pisam pe mine de ras....nu stia nici sa fugaPosted Image Posted Image

Da, alearga ciudat.

http://imgur.com/1mAh8bp

#189
airdigit

airdigit

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 90
  • Înscris: 01.06.2019
Partea proasta e ca filmul a depasit pana si trilogia LOTR la incasari, deci..........Brie Larson a semnat contract cu Marvel/Disney pentru 10 ani.
Probabil ca au ales-o din motiv de buget: aveau prea multe cheltuieli cu actorii din Avengers Endgame cand era in productie si au zis sa mai economiseasca, angajand o actrita urata si ieftina.
Oricum, o vor inlocui, asta e CERT, pentru ca exista mai multi capitani Marvel si probabil ca in viitor o vor inlocui cu o araboaica care s-o joace pe  Kamala Khan. Si stati ca vine si negresa Monica Rambeau din urma.






Problema actritei  care  o joaca pe Carol Danvers  nu e ca e plictisitoare, dimpotriva, incearca sa se faca placuta , amuzanta cand nu e nervoasa.

Nu, problema e ca e prea BATRANA....si foarte URATA!

Sa pui actrita urata  de 30 de ani, dar care arata a 45 de ani la fata, in rol de Captain Marvel e prostie curata, avand in vedere ca in comicsuri  Carol arata ca o adolescenta de 17-18 ani.
Si era una frumoasa!
Avea  un aer adolescentiv rebel   care aducea mai degraba a Milla Jovovich cand era fata tanara.




[ https://thenextissuepodcast.files.wordpress.com/2018/04/drs3_lupacchino_cd50_var-fi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://i.redd.it/ro4dabd6htsz.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://pbs.twimg.com/media/DmWOE9zXoAATt99.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://imgix.bustle.com/uploads/image/2019/5/3/9cb1ad06-69cb-4e94-a92c-b818bda942be-captain_marvel_comic_cover0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]








Insa asta arata ca o mama trecuta de 45 de ani.  In mod sigur au ales-o ca sa economiseasca niste bani!

[ https://static1.squarespace.com/static/51b3dc8ee4b051b96ceb10de/t/5b900309352f533ee767bfdd/1536164621831/?format=2500w - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by airdigit, 10 June 2019 - 00:40.


#190
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Mie mi-a placut de actrita :)).
Da,chiar era amuzant cum alerga :))
Insa filmul...a fost asa..meh. I-as da un 6.
Mai mult facut pentru a arata inceputurile echipei Avengers. Eu asa cred. Chiar daca exista si benzi desenate. Si cam OP :))..Zici ca era Goku varianta feminina :))))

#191
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postadryan871, on 12 iunie 2019 - 20:29, said:

Mie mi-a placut de actrita Posted Image).
Ceva de genul "decât mâna mai bine Brie Larson de 30 de ani care arata ca o mama trecuta de 45 de ani", nu ?
Posted Image
Mda, m-ai cam pus pe ganduri.
======================================

View PostManasu, on 09 iunie 2019 - 10:32, said:

E plata in toate felurile.
[ https://i.postimg.cc/VN7N7PNm/453353245432542342.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Inainte nu era plata...
Spoiler
...dar de cand au pus-o sa scape de celulita / kilogramele in plus si-a pierdut fundul bombat.

Desigur, daca ma insel iar Brie Larson a fost mereu o femeie slaba, putem spune ca arata bine de la gat in jos ca are o fata de "iti moare la intrare".
Din nefericire oricat de mult poate sa isi schimbe infatisarea, nu poate face rost de sarm, carisma sau macar talent actoricesc.

#192
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,917
  • Înscris: 11.07.2016
Am vazut si eu acest film...luat de pe file.list..
Aproape mi-a parut rau pentru curentul consumat de laptop si ptr. scaderea ratiei..
In schimb mi-a placut cum a jucat pisica....
Actrita principala....slaba de tot.
Are sarmul si carisma unei bucati de telemea...
Si nici sa fuga nu stie, cum bine a sesizat cineva mai sus...
Aia e....trebuia sa-l vad ca sa-mi dau seama de unde incep avengersii...

#193
Tanker82

Tanker82

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.06.2019
Slab filmul pentru universul Marvel. Ma asteptam la ceva superior dar nu, au cam terminat ideile bune.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate