Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

intrebare incepator culturism

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
asaya

asaya

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.04.2018
@myshyk Am realizat mai tarziu ca persoana care eram inainte ma cam "futut". La propriu si la figurat. Minciunile/aroganta/bataile/problemele cu politia si multe altele mi-au indepartat multe persoana de langa mine, dar nu ma plang de asta, pentru ca asa mi-am dat si seama de prieteni adevarati si de oameni care m-au sustinut si m-au incurajat sa ma schimb, nu pentru lume, ci pentru mine.

@mkscorpion0
De exemplu..  creatina o pot amesteca dimineata cu serious mass, iar, dupa ce merg la sala si am terminat antrenamentu, pot sa beau dinou? (doar proteine)
Am 70/71kg , 1.84

Sunt curios cum iei tu :D incaz ca iei

Edited by asaya, 25 April 2018 - 19:47.


#20
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Creatina se ia o data pe zi dupa antrenament de preferat in jur de 5 g.
Citeste la detalii sa vezi cum se ia  http://www.pronutrit...-pura-creapure/

Edited by diegodanny, 25 April 2018 - 19:55.


#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postasaya, on 25 aprilie 2018 - 19:46, said:


De exemplu..  creatina o pot amesteca dimineata cu serious mass, iar, dupa ce merg la sala si am terminat antrenamentu, pot sa beau dinou? (doar proteine)
Am 70/71kg , 1.84

Sunt curios cum iei tu Posted Image incaz ca iei

Da, este foarte ok cum faci. Cred ca ai observat ca acel borcan de proteine se termina in ~ o saptamana si ceva.

Sa nu uiti ca a manca mai mult in perioada asta cand iei proteinele si mergi la sala este foarte important.

#22
asaya

asaya

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.04.2018
Va multumesc pentru raspunsuri :) serios, chiar ma ajuta, numa bine Posted Image

#23
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 03.12.2005
Sfatul meu e ca deocamdată sa nu iei nimic. Începe sa te duci la sala si dupa vreo luna sau doua vezi cum te simti si cum progresezi.

Daca ai probleme cu mâncatul si modul cum te recuperezi mai vedem atunci.

Suplimentele sunt ceva extra si nu ai mereu nevoie de ele, asa ca nu începe din prima ca e posibil sa dai banii degeaba.



#24
Cimaribog

Cimaribog

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2017
Buna ziua , poate sa ma ajute si pe mn careva , am 180 cm , 90 kg , am burta , ce sa iau ca sa slabesc dar in acelasi timp sa pun masa musculara ?

#25
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
Nu exista leac pentru tine la moment.

#26
JokerVL

JokerVL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 09.11.2014
Winstrol+Turinabol e leacul :))

#27
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
Nu se rezuma totul la winstrol. Am niste colegi in sala mult mai buni decat mine si eu imi ziceam mereu " e si normal, ei iau steroizi". Intr-o zi însă mi-am schimbat părerea. L-am văzut pe unu, care e cel mai puternic si musculos din sala, ca avea cu el o geanta de vreun metru lungime. I-am spus ca eu nici in vacanta nu iau cu mine asa gentoi, ce cara el acolo?

Mi-a arătat omul, jumătate e termoizolata si el isi pune acolo dimineata vreo câteva cutii cu mâncare gatita de el si vreo doua shake-uri, apa. In celalt compartiment tine centura, haine de schimb, manusi etc. Se antrenează de 6 ori pe saptamana. Intr-o vreme muncea in doua locuri si mergea la sala la 5 dimineata ca altfel nu avea timp, iar geanta cu mâncare o are la el mereu sa nu fie nevoit sa tragă la kebab. Asta zic eu disciplina. Mi-am dat seama ca de ce stagnez eu in ultima vreme. Fiecare primeste cat merita, cat e dispus sa plătească.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate