Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Podul de la Maracineni

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008

View Postromangx, on 23 aprilie 2018 - 12:39, said:


Deci nici o problema inteleg, din moment ce sunt doua poduri, l-au inchis pe unul si l-au deschis pe celalalt. Deci care e diferenta?

Fiecare pod avea sens unic cu 2 benzi. Acum podul vechi s-a inchis si cel nou preia circulatia in ambele sensuri...

#20
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,970
  • Înscris: 06.01.2006

View Postromangx, on 23 aprilie 2018 - 13:10, said:

drumurile spre comunele de langa orase, le da ocazia taranilor sa mai stea si la ei in sat
Drum european E85 (cunoscut si cu denumire de drum national DN2), unul din cele mai aglomerate drumuri din Romania e drum spre comunele de langa orase? Posted Image

Edited by Kroghy, 23 April 2018 - 13:47.


#21
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Care duce... la Ramnicul Sarat si Focsani... adica nicaieri, daca nu locuiesti prin comunele alea nu prea ai cum sa treci prin zona mai mult de cateva ori prin viata pe acolo. :D
Si da, e un singur pod cu cate 2 benzi pe sens. Iar acum se circula doar pe cate o banda pe sens. Deci ok.

#22
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Mai incearca. Nu m-ai nimerit cu optiunea politica.
Ca sa te scutesc de gandit, sa stii ca sunt independent, nu am afinitati politice.
Ajungi la Bacau si Suceava lejer si daca maine se prabuseste podul. Daca se prabuseste ce faci, il injuri pe Dumnezeu?

Cei afectati sunt cei ce stau in comunele din zone. Nu turistii ocazionali.

Cand s-a blocat drumul spre Brasov, care e clar mai important si tranzitat, nu am vazut pe nimeni sa faca scandal.

#23
Mihai_mb

Mihai_mb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 23.09.2016
Ce turisti, om bun? Tot traficul greu international dinspre vama Siret / Iasi + traficul national + toata lumea din regiunea Moldovei care are vreo treaba ( personala sau de afaceri ) in sudul tarii foloseste drumul asta, are un debit urias si asta doar pe sensul spre sud, si reciproc e valabil. Tu crezi ca in tara asta circula numai turisti? Om fi vreo insula exotica. Daca nu stii despre ce e vorba si n-ai cum sa treci " mai mult de cateva ori prin viata pe acolo " abtine-te, ca nu aduci nimic util topicului si nu-ti este de folos nici tie.

Edited by Mihai_mb, 23 April 2018 - 15:31.


#24
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,547
  • Înscris: 06.02.2006
Va bateti capul inutil cu colegul, pana nu s-a uitat pe harta habar n-avea ca sunt 2 poduri acolo, e clar de cate ori a mers prin zona. Problema nasoala e ca din 2 benzi se trece brusc la 1 banda, si dupa cum se stie asta face a dracu de bine circulatiei. Stiu ca exista o ruta ocolitoare, n-am apucat sa ma uit sa vad pe unde si bineinteles n-am idee cum e drumul pe acolo.

#25
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Dupa cum am spus, intr-o viata de om nu prea ai motive sa treci pe acolo ca duce spre nimic.
Am trecut pe acolo de cateva ori, dar nu am crezut ca sunt doua poduri, credeam ca e unul singur, din cauza ca sunt lipite unul de celalalt.
Mi-a parut mie ceva dubios, precum faptul ca un sens era mai putin lat decat celalalt si un sens era cu o structura metalica, dar am zis ca asta e Romania, e creatia artistica a arhitectului si constructorului, cine sunt eu sa critic oamenii cu contracte de consultanta de milioane de euro din bani publici? Asa o fi iesit frumos la "studiu" .
Nu am stat sa verific pe la piloni sa vad ca fiecare sens sta pe alti piloni.
Stiam ca e podul facut de Basescu acolo.

#26
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View Postadisz, on 23 aprilie 2018 - 12:04, said:



Pai cand altcandva,daca nu vara?Ca la ei iarna vine brusc,tine 6 luni si-o tine tot intr-un viscol.
Eu sunt insa foarte curios de cate ori se va modifica acel termen de 130 de zile.
Sigur nu-l termină în acest an. Încă o întrebare bună: cât va rezista lucrarea?

#27
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008

View Postromangx, on 23 aprilie 2018 - 15:45, said:


Stiam ca e podul facut de Basescu acolo.
Basescu nu a construit nimic, venea si el pe acolo cu elicopterul sa faca poze cu santierul.  Podul vechi este construit in 1932 iar cel nou in 1982.

#28
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Cozi de maşini de cinci kilometri la Mărăcineni, după închiderea podului care leagă Muntenia de Moldova. Ce rute ocolitoare au la dispoziţie şoferii
Citeste mai mult: http://adev.ro/p7n5ma

View PostKroghy, on 23 aprilie 2018 - 13:45, said:

Drum european E85 (cunoscut si cu denumire de drum national DN2), unul din cele mai aglomerate drumuri din Romania e drum spre comunele de langa orase? Posted Image
25000 de masini pe zi conform articolului de mai sus

View Postromangx, on 23 aprilie 2018 - 13:50, said:

Care duce... la Ramnicul Sarat si Focsani... adica nicaieri, daca nu locuiesti prin comunele alea nu prea ai cum sa treci prin zona mai mult de cateva ori prin viata pe acolo. Posted Image
Si da, e un singur pod cu cate 2 benzi pe sens. Iar acum se circula doar pe cate o banda pe sens. Deci ok.
25000 de masini se duc spre nicaieri zilnic?

#29
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Un coleg mi-a spus ca s-a pus semafor si se circula alternativ. (in prima zi a trecut).
Deci de la 2 benzi/sens s-a trecut la o unica banda si se circula alternativ.
E "criminal" in acest caz.

Insa nu cred ca e asa.
Poate era ceva temporar in prima zi la modificare.

#30
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
Zona este semaforizata , fiecare banda are semafor.. Nu sunt doua poduri, este doar un rand de piloni pe care sunt asezate doua structuri separate destinate circulatiei
Attached File  pod_972713001.jpg   145.72K   28 downloads
Sa vedem Vineri cum o sa fie circulatia, presimt ca o sa fie o mare coada de masini.

#31
Mihai_mb

Mihai_mb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 23.09.2016
Vineri (inspre N ) si duminica ( inspre S) sunt cele mai aglomerate zile.

#32
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Am trecut de 3x in timpul saptamanii , era putin aglomerat dar nu au fost probleme.

Evitati intervalele orare aglomerate si nu veti avea batai de cap. (mai nou sunt prezente si pe Waze-actualizat )

Edited by polizei, 26 April 2018 - 18:40.


#33
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,274
  • Înscris: 13.03.2015
Am vazut ca autocamioanele sunt deviate spre Ianca apoi spre DN22 cu iesire in Ramnicu Sarat. Ar mai fi ca varianta Buzau-Faurei apoi spre Valea Ramnicului dar drumul e destul de prost pe cateva portiuni...
Ambele variante inseamna un ocol de vreo 50-60 km...

#34
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008
Am trecut  de 2 ori podul. Nu am asteptat mai mult de 5 minute la semafor.

#35
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
http://reporterbuzoi...aramat-complet/

#36
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
Cica, ar muta camerele pentru rovinieta la Posta Calnau.
Cat despre reparatii........la cum se lucreaza nu cred sa-l termine anul asta.

Edited by CGDBZ, 15 June 2018 - 13:06.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate