Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Cellmapper

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
429 replies to this topic

#253
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,593
  • Înscris: 07.02.2003
Raspunsul e implicit... partial da pentru ca daca e nu atunci nu iei date CA insa e suficient sa mapezi un carrier, la un moment dat va mapa si pe celalalt.

Edited by andreic, 12 March 2023 - 11:49.


#254
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,885
  • Înscris: 04.03.2016
In netmonitor apare lte advanced, in cellmapper nu, asa cum am specificat si mai sus!
De aceea nu imi mappeaza site-urile cu CA din Constanța

Plus iconita de 4G+ prezentă!!!

#255
gabiz2

gabiz2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 29.03.2018

View PostKyKyKyKy, on 11 martie 2023 - 22:15, said:

Văd că pe Cellmapper apar unele site-uri c marcajul „DAS”. Știe cineva la ce se referă mai exact?

Salut,

In mod normal inseamna Distributed antenna system dar defapt e singura modalitate pe cellmapper in care fiecare celula de pe un site sa se poate muta individuala. De exemplu pentru DIGI, sunt pana 17-18 cells sub acelasi enodebID la siteurile cu microrru (bookrru) si fiecare este in alt loc.

#256
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,885
  • Înscris: 04.03.2016
Cred ca aceasta categorie ar fi mai potrivita pentru site-urile mobile/in remorca, ce se pot muta/reloca oricand

Edited by Ghiordi, 14 March 2023 - 23:22.


#257
gabiz2

gabiz2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 29.03.2018
pentru remorci este categoria separata COW (Cell on Wheels)

#258
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,579
  • Înscris: 30.08.2006

View Postgabiz2, on 14 martie 2023 - 23:06, said:

In mod normal inseamna Distributed antenna system dar defapt e singura modalitate pe cellmapper in care fiecare celula de pe un site sa se poate muta individuala. De exemplu pentru DIGI, sunt pana 17-18 cells sub acelasi enodebID la siteurile cu microrru (bookrru) si fiecare este in alt loc.
Si singura modalitate prin care, de acasa din fotoliu fiind la PC, umpli harta de statii/ID-uri(fara sa fi trecut pe acolo). Mai mult cel/cea care face acest lucru poate urca rapid in topul userilor in raport cu statii pozitionate.
Se pot verifica pe cellmapper Crangasi sau Militari din Bucuresti...cum arata acum dupa acesta conversie la DAS-uri! Interesant ca s-au convertit chiar si statii normale....astfel am dubii ca persoana care a facut acest lucru chiar stie unde sunt toate celulele/despre ce este vorba dar na!
Am dat restore de mai multe ori in ultimele zile dar degeaba....sunt puse la loc.
User:mihaelmarius/mihael/riri->cel mai probabil aceeasi persoana!

Edited by yblu, 15 March 2023 - 11:53.


#259
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E unul cu probleme psihice care vaneaza micro-uri, are si pagina de facebook pe tema stop5g si alte boli conexe. Pe cellmapper a fost banat user mihael+mihaelmarius, dar inca ramane mizeria din urma lui.
A luat la mana hărțile tuturor operatorilor si a repozitionat stațiile in aceeași locație ca sa ii apara numele acolo...

Micro-urile Digi nu au ce cauta convertite DAS daca nu știți locația exactă a fiecăruia.

Attached File  Screenshot_20230315_133650_Facebook.jpg   151.54K   55 downloadsAttached File  Screenshot_20230315_133831_Facebook.jpg   117.54K   47 downloads

Edited by MembruAnonim, 15 March 2023 - 13:41.


#260
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Numai mie imi merge extrem de prost aplicatia de cateva saptamani?
Site-urile se incarca greu, mentenanta cam in fiecare zi, de multe ori ma arata la Provider in East Timor si pana nu ii dau reinstall nu isi revine. Testat pe mai multe telefoane.

#261
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,885
  • Înscris: 04.03.2016
Eu nu am probleme cu aplicația...

#262
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,593
  • Înscris: 07.02.2003

View Postflorynsv, on 05 februarie 2023 - 17:22, said:

Salut. Stie cineva cum se pot pune pozele releelor pe cellmapper la "ad data" cum se vede in captura? E vreo sintaxa anume? Eu am incercat cu doua relee din zona mea, pozele sau urcat dar nu apar nicaieri.
Da, dupa ce urci poza e o sintaxa care sa o face sa apara corect acolo care poate fi galerie sau file.
E ca pe forum aici daca vrei sa apara corect si mare poza...
Deci pe cellmapper in text edit merge cel mai fain: "[[File:numefisier.jpg|400px]]"
Fara ghilimele.

Edited by andreic, 31 March 2023 - 17:48.


#263
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,536
  • Înscris: 26.05.2022

View PostMembruAnonim, on 31 martie 2023 - 16:21, said:

Numai mie imi merge extrem de prost aplicatia de cateva saptamani?
Site-urile se incarca greu, mentenanta cam in fiecare zi, de multe ori ma arata la Provider in East Timor si pana nu ii dau reinstall nu isi revine. Testat pe mai multe telefoane.
Fix la fel si la mine, iar daca incerc sa caut Romania, se blochează formularul...

#264
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,885
  • Înscris: 04.03.2016
Incercati o golire a memoriei cache

Edited by Ghiordi, 31 March 2023 - 17:57.


#265
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 09.10.2009
Au fost probleme zilele trecute cu încărcarea datelor, multe nu au fost încărcate/s-au pierdut. Miercuri am mappat anonim, nu mă lăsa să mă conectez la cont.
Acum pare a fi în regulă.

Edited by gestt, 31 March 2023 - 18:39.


#266
vladut12am

vladut12am

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,156
  • Înscris: 29.12.2021

View Postgestt, on 31 martie 2023 - 18:29, said:

Au fost probleme zilele trecute cu încărcarea datelor, multe nu au fost încărcate/s-au pierdut. Miercuri am mappat anonim, nu mă lăsa să mă conectez la cont.
Acum pare a fi în regulă.
Nici pe mine nu m-a lăsat să mă conectez la cont miercuri.
Dar, ieri și azi am putut să mă loghez fără probleme.

View PostMembruAnonim, on 31 martie 2023 - 16:21, said:

Numai mie imi merge extrem de prost aplicatia de cateva saptamani?
Site-urile se incarca greu, mentenanta cam in fiecare zi, de multe ori ma arata la Provider in East Timor si pana nu ii dau reinstall nu isi revine. Testat pe mai multe telefoane.

View PostNikoroB, on 31 martie 2023 - 17:47, said:

Fix la fel si la mine, iar daca incerc sa caut Romania, se blochează formularul...
În legătură cu afișarea țării pe hartă, dacă vă arată East Timor și nu vă lasă să schimbați, efectuați o oprire forțată a aplicației din setări și după puteți să modificați țara.
Eu așa am făcut de fiecare dată când mi se afișa East Timor în loc de România și nu puteam să modific țara, iar după ce am efectuat oprirea forțată a aplicației, m-a lăsat să schimb țara.

Edited by vladut12am, 31 March 2023 - 19:04.


#267
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Miercuri la fel am mapat si eu anonim, nu mergea sa ma conectez, poate o sa mai dea un update ceva, si cu Force Stop tot nu si-a revenit...

#268
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
@Ghiordi poate ne explici si noua ce s-a intamplat in ultima luna..... cu toate site-urile astea sterse????
sunt site-uri care n-au nicio treaba cu zona in care stai tu.... dar tu le stergi, le muti etc
n-ai alta treaba?
GIF
Attached File  Desktop 4-1-2023 8-15-52 PM.gif   5.87MB   68 downloads

Si mai in spate (inainte de 11 martie) pe 10 martie inclusiv ai sters SUTE de site-uri digi mobil LTE
Si nu exagerez.... SUTE
Inca n-am reusit sa ajung in history-ul tau din februarie sa vad ce ai facut atunci

GIF 10 martie (nu, nu e loop)
Attached File  Desktop 4-1-2023 8-45-12 PM.gif   7.47MB   46 downloads

Cred ca o sa iau legatura cu staff-ul cellmapper sa te zboare de pe aplicatie.... efectiv iti bati joc

Edited by MembruAnonim, 01 April 2023 - 19:47.


#269
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am mai mapat prin judet astazi si pot spune ca mai au mult pana o sa dea drumul la date in 2G si in DB.
Au adus B20 pe majoritatea siteurilor dar tot mai sunt cateva lipsa, in Pucioasa pe eNB-ul cu B38 inca nu s-a venit cu B20, in Titu pe siteul din centru e tot B8, desi in imprejurimi toate au B20, Nucet la fel, si pe DN71 inca mai sunt cateva localitati care nu au B20.
Site nou in Nisipurile (Ulmi), mapat astazi, deocamdata doar cu B20 in band lock.
Nu inteleg de ce se misca asa greu, daca ajung si pe Valea Dambovitei si imprejurimi acolo situatia e si mai tare..

#270
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMembruAnonim, on 01 aprilie 2023 - 19:34, said:

Cred ca o sa iau legatura cu staff-ul cellmapper sa te zboare de pe aplicatie.... efectiv iti bati joc
Ti-a dat ban si o sa faca undo actions la tot ceea ce ai sters... pana si adminul cellmapper-ului a zis ca au fost foarte multe modificari de pe contul tau

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate