Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Era Windows s-a terminat?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#91
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Se pot sterge si in Windows fisierele backup obtinute in urma update-urilor. Insa nu mai poti face rollback dar nici nu cred ca mai vrei.

Edited by neagu_laurentiu, 31 August 2018 - 13:14.


#92
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostMembruAnonim, on 31 august 2018 - 09:30, said:

Ai gasit fix cu ce sa faci comparatiePosted Image . Pai Arch Linux, si automat Manjaro, are in clipa de fata cel mai rapid manager de pachete. Ca tot s-a pomenit simplitate, mai simplu ca Arch Linux nu exista. De aici si rapiditatea pacman / pacaur / yaourt. Iar de spatiu nu vorbim ca nu se compara:
Nu ma deranja nici synaptic din Ubuntu, dura la fel updateurie, dar era frustrant ca trebuia sa adaug manual ppauri pentur a avea acces la soft mai nou.
Am tableta  cu flash de 32 giga, abia abia incape w10 home pe el. Macar de ar fi optimizat w10 pentrtu tochscreen, dar e un chin sa apas pe butoane minuscule.

View Posttavitu, on 31 august 2018 - 12:40, said:

Dacă ai ultima versiune de Windows 10, au adăugat un utilitar nou pentru eliberarea spațiului, undeva în setări la Storage trebuie să îți arate ceva cu "Free up space now", durează o vreme până descoperă ce e de curățat și după să curețe, dar face minuni.
Banuiesc ca am, folosesc disk cleanup ca admin, dar nu prea ma scapa de spatiu irosit cu updateurile.

View Posttavitu, on 31 august 2018 - 12:40, said:

Actualizările la Windows sunt nașpa... pe Linux am mult, mult mai puține probleme, iar ca durată este incomparabil, Linux este mult superior.
Pai da, iti zice ca are de download 800 mega, vezi cat dureaza, apoi se actualizeaza rapid, vezi exact cam pe unde a ajuns cu actualizarile. Macar nu te obliga sa actualizezi si sa pierzi timpul cand ti-e lumea mai draga.

View Postneagu_laurentiu, on 31 august 2018 - 13:13, said:

Se pot sterge si in Windows fisierele backup obtinute in urma update-urilor. Insa nu mai poti face rollback dar nici nu cred ca mai vrei.
Stiu cum, sunt niste comenzi in terminal, dar dureaza enorm. Oricum, numai simplu nu e w10 pentru un user normal.

#93
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Wb9RupIkhQ8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#94
mamaie12

mamaie12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 17.08.2018
Deocamdată nu merge mai nimic. L-a testat Nicu, adminul forumului românesc Linux Mint.
http://www.linuxmint...=9043#post_9043

#95
alexandrupope

alexandrupope

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 21.08.2018
Da, e praf

#96
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Momentan, dar poate rezolva cei de la Steam problemele. Eu am incercat Eve Online si STO, dar nu merg.

#97
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SY1nvqBm-Vk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#98
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014

View Postmamaie12, on 01 septembrie 2018 - 18:41, said:

Deocamdată nu merge mai nimic. L-a testat Nicu, adminul forumului românesc Linux Mint.
http://www.linuxmint...=9043#post_9043
E înca in beta, probabil în viitor va suporta mai multe jocuri. Eu am încercat Hitman: Absolution și a mers, deși nu se află în lista de jocuri „suportate”.

Edited by Zinus, 02 September 2018 - 17:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate