Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

SICAP/FOST E-LICITATIE (SEAP)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Buna ziua, cum aflu ca autoritate ofertanta achizitiile directe incepute/in lucru/acceptate al societatilor contractante pe site-ul celor de la sicap? De exemplu licitatii publice stiu cand se fac achizitii directe dar eu cand le caut nu le gasesc pe noul sicap oricat as cauta... iar de platit 450 de lei pe an... poate trebuie pus diverse caractere cheie la pe ici pe colo cand caut sau care este algoritmul celor de la licitaii publice.ro(+altii asemenea)

#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 12.02.2008
La cum functioneaza, inca se lucreaza la sicap

#3
serse

serse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 18.07.2007
In meniul din stanga, te duci la simbolul ala de valiza cu ceas Posted Image. Acolo ai "achizitii initiate din catalogul electronic". daca cauti un anumit produs pur si simplu il scri in fereastra "denumire achizitie". Daca vrei sa cauti dupa firma dai click pe "mai multe filtre" si acolo ai o fereastra cu "ofertant". Scrie numele firmei pe care o cauti si asteapta sa se incarce. In asta nou sunt trecute toate firmele in baza de date si le incarca mai greu uneori.

Edited by serse, 19 April 2018 - 20:57.


#4
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Nu e vorba cum functioneaza sau nu. Licitatiipublice.ro de unde stiu achizitiile directe facute prin sicap de autoritatile contractante ca eu nu le pot vedea nici unde... genul asta: bucata din stanga este notificarea din mail, cea din dreapta mic detaliu al celor de la licitatiipublice.ro
https://postimg.cc/i...45t25z/<br /> La ce zici tu sunt achizitiile mele, eu vreau sa vad achizitiile facute de o primarie, o achizitie directa si vreau sa vad cu ce firma a facut-o. Eu aia nu gasesc, licitatiipublice au gasit-o. Cum este intrebarea?

Edited by ammaus, 19 April 2018 - 21:02.


#5
serse

serse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 18.07.2007
Ai incercat ce ti-am scris mai sus?

#6
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Da, si e zero, vad doar achizitiile mele, restul nu le vad (ale altor contractanti cu vanzatori).

Edited by ammaus, 19 April 2018 - 21:07.


#7
serse

serse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 18.07.2007
Daca vrei sa le vezi ale altora trebuie sa nu fi logat. Iesi din cont si o sa vezi ca merge.

#8
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 12.02.2008
Ca si la seap, trebuie sa fii in modul demo pentru a vedea ce cumpara altii

#9
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Am gasit, le gasesc dar nu pot sa vad detalii cand dau click pe link-ul de achizitie.

#10
serse

serse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 18.07.2007
Pai ce fel de detalii? Nu vei putea sa vezi cantitati, sau pretul pe bucata sau pe o anume unitate de masura specifica produsului cautat.
Asta e o buba mare.
Nu poti sa vezi decat valoarea achizitiei si cam atat... Sper sa se rezolve, altfel e complet inutil.
Nu ai cum sa ghicesti cate bucati dintr-un anume produs au fost achizitionate si la ce pret unitar, daca ai doar valoarea totala a achizitiei.

Edited by serse, 19 April 2018 - 21:52.


#11
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Am gasit gata. Concluzia, softpedia valoreaza peste 450 de lei :D , programul mai face figuri din cand in cand dar acum pot vedea achizitiile facute de diverse institutii cu diversi contractanti fara autorizatie

#12
metrixdigital

metrixdigital

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.11.2018
Buna ziua,

Spuneti-mi, va rog, in noul SEAP/SICAP unde gasesc "Lista de anunturi publicitare?" . In vechiul Seap era la "Documente-Publicitate-Anunturi".

Va multumesc.

#13
linela

linela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.04.2009
O rugaminte....fiind mai noua in domeniu, doresc cateva lamuriri daca e posibil: autoritate contractanta a postat in SICAP un anunt publicitar in vederea obtinerii de oferte  servicii SF, pentru un proiect ce urmeaza a se finanta prin FDI. Este corect daca autoritatea anuleaza respectivul anunt publicitar, intrucat  nu este sigura de obtinerea finantarii?! Multumesc!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate