Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Fractură parcelară cap radial cu minima deplasare

  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Am picat cu bița pe pământ cu iarba, după câteva ore mă durea când încercam să o flexez sau întorc. Nu s-a umflat nu doare. Mers la urgente, diagnosticul de sus, recomandări repaus 14 zile cu membrul superior susținut în eșarfă.
Mă întâlnesc dimineața cu un Dr ortoped de la mine de la policlinica și zice ghips și imobilizare 6 săptămâni.
Mâine merg să-mi facă și el RX.
Ce ziceți oare e necesar ghips?


#2
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,897
  • Înscris: 25.06.2007
Evident, nici nu se pune problema sa nu o imobilizezi.
Din ce zici tu pare sa fie fractura Barton, aia uneori reclama fixare (placa sau brose Kirschner).

#3
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Ok nu a fost cazul de ghips, doar imobilizare cu eșarfa. Dar cat timp e un mister, la urgente mi-au spus 2 săptămâni, alți 2 doctori ortopezi 3 și respectiv 4 săptămâni. Fac media??

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate