Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Nokia 7 Plus

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1755 replies to this topic

#1
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Ca sa nu mai poluam topicul dedicat Nokia 7, hai sa continuam aici discutiile despre 7 Plus.

Pareri ale celor care il vor lua primii, tips&tricks si mai tarziu tutoriale de root, ca eu unul ii voi face :)

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
O să fie super, cred.
In rest, numai urări de bine!
Mda, super, cred!

#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
In locul initiatorului, in loc de Nokia, m-as concentra pe un abecedar. Daca scriam ca el, veci nu promovam in clasa a ll-a.

#4
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Spune-mi, te rog unde am greșit. Promit sa recunosc greșeala, daca e cazul.

In rest, nu vad care e relevanta postării tale legat de subiectul topicului

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View Postrumegus, on 11 aprilie 2018 - 20:40, said:

In locul initiatorului, in loc de Nokia, m-as concentra pe un abecedar. Daca scriam ca el, in veci nu promovam in clasa a ll-a.
Yeah, right.

Initiator, depinde cat va costa. Nokia vine din urma si nu stiu cum face, ca tot in urma se tine. Dar, ii tinem pumnii. Niciodata nu strica inca un juctor pe piata producatorilor de telefoane mobile.

#6
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,688
  • Înscris: 26.02.2008
1800 lei, disponibil in aproximativ o luna. E mult, e putin, e OK?

#7
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View Postcatalin.t, on 11 aprilie 2018 - 20:14, said:

...tips&tricks si mai tarziu tutoriale de root
Nokia nu se grabeste sa faca publice sursele kernel si nici posibilitatea de a debloca bootloader-ul. In cazul acesta, root-area va fi aproape imposibila...
Poate pentru programul Android One vor schimba mersul lucrurilor. Poate! Posted Image

#8
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005

View Postedri, on 11 aprilie 2018 - 22:50, said:

1800 lei, disponibil in aproximativ o luna. E mult, e putin, e OK?
Nu as putea sa apreciez obiectiv daca 1800 de lei e un preț corect, deoarece îmi place telefonul :)

Serios acum, nu știu un alt telefon cu Android One, baterie bună și cameră ok care sa fie mai ieftin de atât

#9
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
https://www.mobilissimo.ro/articole-telefoane/pret-si-disponibilitate-nokia-7-plus-in-romania?utm_source=android_app&utm_medium=app&utm_campaignnews

#10
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008

View Postcatalin.t, on 12 aprilie 2018 - 07:13, said:

Nu as putea sa apreciez obiectiv daca 1800 de lei e un preț corect, deoarece îmi place telefonul :)

Serios acum, nu știu un alt telefon cu Android One, baterie bună și cameră ok care sa fie mai ieftin de atât
Chiar există, se cheamă Mi A1 și e la jumătate de preț.

#11
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Are un preț foarte bun, dar prefer bateria superioară de pe Nokia și recunosc că vreau sa incerc și un ecran cu aspect 18:9

Dar în rest, Mi A1 este o opțiune excelentă

#12
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,669
  • Înscris: 06.08.2004
Vad ca apare listat pe quickmobile cu pret de 2000..

#13
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Mda, mi-e să nu se dea și restul după ei. Dar dacă se întâmplă așa, mai aștept. Nu e ca și cum va avea vânzările iPhone/Galaxy astfel încât preturile să stea sus mai mult timp

#14
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Deocamdată nu se vinde „oficial” în Europa, așa că prețurile pot fi ușor speculative (1.800 lei la PCGarage/Altex/MediaGalaxy, etc.), ca pentru fanii devotați. ;)

#15
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Google nu pune bloatware pe terminalele inscrise in Android One. Sau ma rog, daca cineva considera Play store si Gmail ca fiind bloatware...atunci da, asa e :)
Pai ce bloatware... google chrome, google translate, google drive, gboard, youtube, gmail, google play music, google calendar, maps, android system webview si alte balarii care poate nu vreau sa le gasesc pe telefon pentru ca am alte alternative. Una e sa le instalezi ca vrei tu si alta e sa ti le bage cineva pe gat si sa nu le poti dezinstala. Eu cand pun gapps pun varianta nano si restu le instalez eu.
Revenind la Nokia 7 plus, nu e un telefon rau deloc, doar ca are un pret maricel. Din pacate tot pe acolo se invarte si mi note 3 sau mi note 2 care sunt niste alternative in aceeasi specificatii.
Vad ca baietii s-au miscat foarte bine si au aparut deja huse si sticla de protectie pt el. Astept sa mai scada pretul pe la 1500 lei si atunci e un pret bun.

#16
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Mai este si Huawei P20 lite pe undeva pe la 1650 ron, in aceeasi gama de pret si este la fel de nou si de luat in seama.

#17
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
a aparut la specificatii foarte asemanatoare si la un pret muult mai mic si asta pe undeva pe la 1100 - 1200 lei.
La nokia 7 plus imi place foarte mult ca spatele este din aluminiu nu din sticla ca la restul balariilor aparute cu snapdragon 660 vezi mi note 3, elephone u pro, zte nubia, etc...
Huawei P20 lite are un procesor comparabil cu sd 625 nu 660. Si poti sa il compari cu un xiaomi redmi note 4/5 care se invarte pe la 7/800 lei. Deci iti iei 2 telefoane in banii de huowei ala.

Edited by unpuisor, 12 April 2018 - 16:59.


#18
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010
Dar Xiaomi îți oferă suport și update-uri pentru Europa? Că dacă îți oferă update-uri pentru China ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate