Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Windows Defender Advanced Threat Protection and Endpoint Protection(based on Microsoft) in Windows 10 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Hristos a Inviat! Posted Image Respect! Am Windows 10 Professional dar nu am companie ca sa ma pot inregistra si sa intru in posesia unui Endpoint Protection. Sunt tare curios cum as putea intra in posesia protectiei avansate precum Windows Defender Advanced Threat Protection si Endpoint Protection de la Microsoft in aceste conditii in care nu am ce nume de companie sa le dau la inregistrare ca sa pot descarca aceste produse! Stiti cum sa obtin trialul pentru aceste componente fara sa-mi infiintez propria companie??? Va rog, am nevoie de ajutorul vostru! Posted Image

Ce ma intereseaza pe mine:
Windows Defender Advanced Threat Protection portal overview:
https://docs.microso...reat-protection

Endpoint Protection (Microsoft)
https://docs.microso...oint-protection

Attached Files


Edited by IcecreamAlex, 10 April 2018 - 18:54.


#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Cele 2 chestiuni nu aduc nici un plus de securitate fata de Defender obisnuit.
Sint 2 utilitare pentru gestionarea Defender intr-un mediu de afaceri, adica mai multe calculatoare, la distanta etc.
Defender in sine foloseste aceleasi semnaturi si motiare de detectare, nu are nici o treaba una cu alta.
Daca nu intelegi engleza, foloseste google translate.
Oricum, la intrebarea pusa de tine, care ar implica in vreun fel ceva piraterie sau chestii dubioase, daca nu ilegale, nu cred ca primeai raspuns aici.

#3
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View Posttrollerul_de_serviciu, on 10 aprilie 2018 - 18:56, said:

Cele 2 chestiuni nu aduc nici un plus de securitate fata de Defender obisnuit.
Sint 2 utilitare pentru gestionarea Defender intr-un mediu de afaceri, adica mai multe calculatoare, la distanta etc.
Defender in sine foloseste aceleasi semnaturi si motiare de detectare, nu are nici o treaba una cu alta.
Daca nu intelegi engleza, foloseste google translate.
Oricum, la intrebarea pusa de tine, care ar implica in vreun fel ceva piraterie sau chestii dubioase, daca nu ilegale, nu cred ca primeai raspuns aici.
Imagineaza-ti! Sa detii un Endpoint Protection e un plus destul de mare daca acesta poate securiza o firma, are multe setari si multe facilitati. Dar eu care detin Windows 10 Professional, ar trebui sa fiu lasat sa descarc si sa incerc un trial pentru Microsoft Endpoint Protection si pentru Windows Defender Advanced Threat Protection.

Edited by IcecreamAlex, 10 April 2018 - 19:05.


#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Si de ce nu-i intrebi pe ei cum l-ai putea testa ?

Din pct meu de vedere e inutil ptr un singur PC. E ok pr un Admin cu multe calculatoare ptr ca le manageriaza pe toate fara sa se mai miste de la biroul lui. Alt avantaj nu are.

#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostIcecreamAlex, on 10 aprilie 2018 - 19:04, said:

Imagineaza-ti! Sa detii un Endpoint Protection e un plus destul de mare daca acesta poate securiza o firma, are multe setari si multe facilitati. Dar eu care detin Windows 10 Professional, ar trebui sa fiu lasat sa descarc si sa incerc un trial pentru Microsoft Endpoint Protection si pentru Windows Defender Advanced Threat Protection.
Hmmm, se pare ca nu ai inteles.
Setarile si facilitatile respective nu au nici o treaba cu nivelul de protectie oferit de program.
Adica, Defender obisnuit detecteaza 17 virusi, Defender + cele 2 chestiuni detecteaza tot 17 virusi.
Diferenta este ca este mai usor de configurat, de actualizat, de manageriat, de intretinut intr-o retea mare, pe mai multe calculatoare, la distanta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate