Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Despre job agent asigurare...

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
d1a2n3

d1a2n3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 07.07.2010
Salut!
Din experienta voastra, care este cel mai serios broker de asigurare de la noi? Cunoasteti un broker de asigurare care sa angajeze agentul de asigurare fara sa-i impuna target?
Multumesc!

#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Ce inseamna serios la tine?
Ce ar fi viata asta fara target?

#3
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,689
  • Înscris: 06.10.2015

View Postd1a2n3, on 05 aprilie 2018 - 19:27, said:

Salut!
Din experienta voastra, care este cel mai serios broker de asigurare de la noi? Cunoasteti un broker de asigurare care sa angajeze agentul de asigurare fara sa-i impuna target?
Multumesc!

Nu vei gasi la noi asa ceva!
Joburile fara clientela sigura - cum e si cel de asigurare - nu pot plati salariu fix, pt ca ar iesi angajatorii prea mult in pierdere.

Deci mereu vei avea target.

Ca multi sunt nesimtiti si pun target uri imense, e deja alta mancare de peste

#4
d1a2n3

d1a2n3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 07.07.2010

View Postmarius87ism, on 05 aprilie 2018 - 19:28, said:

Ce inseamna serios la tine?
Ce ar fi viata asta fara target?
Cred ca nu e cazul sa dau o definitie la calificativul de serios!
Viata fara target inseamna mai putin stres, mai multa preocupare pentru a realiza ceva, mai multa incredere,,, etc.
De ce credeti voi ca intotdeauna viata=target?

View Postpinguinul666, on 05 aprilie 2018 - 19:59, said:


Nu vei gasi la noi asa ceva!
Joburile fara clientela sigura - cum e si cel de asigurare - nu pot plati salariu fix, pt ca ar iesi angajatorii prea mult in pierdere.

Deci mereu vei avea target.

Ca multi sunt nesimtiti si pun target uri imense, e deja alta mancare de peste
De raspunsul asta imi era frica! :)

Atunci am sa vin cu o intrebare la obiect.... ce parere aveti de Safety Broker? Au luat un premiu de excelenta in 2017, asa cum apare pe pagina lor. A nu se intelege ca fac reclama acestei firme.

#5
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Fiecare are cate o definitie proprie cand folosesc adjectivul "serios" de aia vroiam sa stiu parerea ta.

Cat despre viata fara target, habar nu ai cat te inseli.

#6
d1a2n3

d1a2n3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 07.07.2010

View Postmarius87ism, on 05 aprilie 2018 - 20:18, said:

Fiecare are cate o definitie proprie cand folosesc adjectivul "serios" de aia vroiam sa stiu parerea ta.

Cat despre viata fara target, habar nu ai cat te inseli.
Am sa-ti raspund desi acum facem o altfel de discutie... O societate serioasa (fie ea si de brokeraj) trebuie sa inteleaga ca un angajat, colaborator etc., o cauta pentru anumite beneficii si vrea ca munca lui sa fie rasplatita corespunzator. Sa-ti asigure suportul necesar, imediat, pentru a face fata solicitarilor clientului. Sa dea dovada de flexibilitate in privinta anumitor nevoi pe care la poti intampina pe parcursul activitatii etc. etc
Cat despre target, adevarul este undeva la mijloc. Poate sa fie folosit drept instrument (sperietoare) pentru a-ti forta mana sa tragi clientii de maneca pentru a intra la tine in birou (acest lucru nu se poate intampla) sau da, are si el scop benefic, target pozitiv = beneficii mai multe, dar asta tine si de norocul fiecaruia, nu numai de nivelul cunostintelor pe care le-ai acumulat.

#7
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
În vânzări viața nu e prea roz, peste tot există, de obicei, target.

In loc să te angajezi la ei, ia-ți o franciza și o să înțelegi după. :D


#8
AndyIordache

AndyIordache

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.05.2019
Salutare, eu colaborez de un an cu o companie ce detine in portofoliu numeroase asigurari cat si alte produse financiare.
In cadrul companiei nu este impus un target,nu am un sef, programul este flexibil si multe alte avantaje.
Eu lucrez pentru obiectivele mele, sunt platit 100% pe baza performantelor, pentru cine este de interes imi poate scrie in privat, multumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate