Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Media NAV free updates de pe site Renault - contine si harta Frantei?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,689
  • Înscris: 06.10.2015
salut!

LINK

pe acest site din link (Renault), se pare ca pot descarca update-uri gratuite pt sistemul de navigare Media Nav (cel prezent si pe Daciile noastre)

Intrebare: contine si harta Frantei ?

Nu gasesc acest detaliu nicaeri pe site, si ma gandeam poate stie cineva!

Multumesc

#2
cjo

cjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 25.05.2016
Fiind vorba despre Renault, nu cred....

#3
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

Quote

Map of Europe
Released: 2017 Q2
File size: 1922 MB

The latest maps for Europe.
Includes: Andorra, Austria, Belgium, Bosnia Herzegovina, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Gibraltar, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Kosovo, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Monaco, Montenegro, Morocco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, San Marino, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom, Vatican City, Serbia.
Road coverage with over 10 668 200 kilometers of updated roads.
Eu cred ca da. Acuma nu stiu sigur daca da. Atata timp cat scrie France, sigur o include.

Edited by Al3xandru35, 01 April 2018 - 23:54.


#4
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010

 pinguinul666, on 01 aprilie 2018 - 20:08, said:

salut!

LINK

pe acest site din link (Renault), se pare ca pot descarca update-uri gratuite pt sistemul de navigare Media Nav (cel prezent si pe Daciile noastre)

Intrebare: contine si harta Frantei ?

Nu gasesc acest detaliu nicaeri pe site, si ma gandeam poate stie cineva!

Multumesc

Vezi ca harta este impartita in doua, Europa de Vest si Est. Poti doar descarca o singura actualizare, apoi este pe bani, 50 euro/harta, sau le poti lua free.

#5
NeeK

NeeK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 08.12.2007
In primele 90 de zile dupa cumparare masina se poate face update gratuit la harti si firmware MediaNav.
Apoi ramane gratuit doar descarcarea firmware-ului. Hartile se vor plati. Dar oricum la ultimul update al lor (Dacia/Renault) sunt in urma cam cu jumatate de an fata de hartile aparute pe net de la iGO. Chiar acum pe net se gaseste iGO HERE 2018 Q1 sau Tom Tom 2018 Q2 si ultimul update de pe site facut de un coleg relativ recent a fost cu harti de 2017 Q3 sau Q4.  
Sunt mai multe metode mai apoi de a updata gratuit hartile, cum ar fi Menavrus, Menaco (ce rescriu softul MediaNav-ului si platesti oricum pentru update harti), Media@Skin, Supermodd, MediaNav Plus.
Eu am optat pentru varianta Supermodd ca mi s-a parut cel mai putin invaziva. Practic nu rescriu nimic si cand vreau sa merg la o revizie il pot da afara si in afara de hartile updatate nu se vede nimic. Dar parerile pot fi impartite si fiecare alege ce ii place mai mult.

#6
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Eu am update gratuit 3 ani !

Edited by M0sGerila, 03 September 2018 - 10:27.


#7
NeeK

NeeK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 08.12.2007
Cum ai obtinut tu @M0sGerila gratuitate la update-uri pe 3 ani? Probabil ca ai platit ceva.
Ti-ai updatat hartile si firmware-ul pana acum? La ce versiune esti?

#8
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Asa imi apare in contul myreno, 36 de luni contractul "Map update service F " ,habar n-am ce versiune e parca vreo 7 si ceva rlink-ul si 9.4 cealalta, nu prea m-am stresat cu astea. I-am facut ceva update acum vreo 2 luni !

Edited by M0sGerila, 04 September 2018 - 11:09.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate