Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Extraoptiunea in avans

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
La Cartelă primești oferta în avans. Ai 7 zile să reîncarci.
Reactivezi oferta chiar și cu credit insuficient

Disponibilitate
Serviciul “Ofertă în avans” este disponibil pentru numărul tău după ce ai avut pe cont cel puțin două reînnoiri consecutive ale ofertei.
Accesul la serviciu
Ai acces la serviciul “Ofertă în avans” prin trimiterea unui SMS gratuit de pe Cartela Vodafone cu textul DA la numărul 366. Vei avea acces la acest serviciu doar după ce ai avut cel puțin două reînnoiri consecutive ale unei oferte pe Cartela ta Vodafone.
Cum funcționează
Trimiți SMS cu textul “DA” la 366 și primești confirmarea de activare a serviciului “Ofertă în avans”.
Odată cu primirea confirmării, oferta se va reînnoi automat chiar și dacă nu ai credit suficient, prin acordarea unui credit în avans care îți reactivează oferta existentă pe cont.
Ai 7 zile la dispoziție să restitui creditul oferit în avans, astfel încât să poți folosi în continuare beneficiile incluse în ofertă, pe toată perioada de valabilitate a acesteia.
În cadrul serviciului “Ofertă în avans”, pentru reactivarea automată a ofertei, completarea necesarului de credit se face în valori întregi de euro credit (de exemplu, dacă ai nevoie de 0,70 euro credit, vei primi în completare 1 euro credit și vei rămâne cu 0,30 euro credit în cont).
Dacă ai primit oferta în avans, aceasta se va mai reactiva automat numai după ce ai returnat creditul (adică nu ți se poate reactiva automat o altă ofertă în avans până când nu returnezi creditul datorat pentru oferta anterioară).
Exemplu
Numărul tău de Cartela Vodafone a avut până acum două reînnoiri ale ofertei de 6 Euro credit și în ultima zi cu ofertă activă, ai pe cont 2 Euro credit. În această zi vei primi un SMS de la Vodafone pentru reactivarea automată a ofertei existente, chiar dacă nu ai credit suficient în cont. Dacă trimiți DA prin SMS la 366, oferta se va reactiva automat și va trebui să reîncarci diferența de 4 euro credit oferită în avans în următoarele 7 zile, valabilitatea ofertei începând odată cu reactivarea automată a ofertei. Dacă în a 6-a zi de la activare, nu ai efectuat reîncărcarea necesară, vei primi un SMS de reamintire și dacă nu reîncarci nici în a 7-a zi, începând cu a 8-a zi serviciile vor fi suspendate până la reîncărcarea necesară. Atunci când vei efectua reîncărcarea cu diferența de euro credit (în acest exemplu, 4 euro credit), vei putea folosi din nou beneficiile din oferta pentru perioada de valabilitate rămasă de la dată reactivării automate.
Dezactivare
Poți dezactiva oricând serviciul “Ofertă în avans” trimițând SMS gratuit de pe Cartela ta Vodafone cu textul STOP la 366.
Prețul
Serviciul “Ofertă în avans” este gratuit: vei restitui exact suma primită pentru reînnoirea în avans a ofertei. Vodafone nu percepe nicio taxă suplimentară sau comision (de exemplu, dacă ai 2 euro credit pe cont la activarea automată a unei oferte de 6 euro credit, atunci va trebui să returnezi diferența până la 6 euro credit, adică exact 4 euro credit).

Sursa https://www.vodafone...a-ofertainavans

Attached Files



#2
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
Este o ofertă destul de bună, mai ales dacă ești plecat într-o zonă unde nu găsești cartele reincarcabile

#3
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Imi place ideea. Originala si utila.

#4
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012

 danutz1, on 27 martie 2018 - 21:59, said:

Imi place ideea. Originala si utila.
Dane, fără să te superi, dar eu nu înțeleg de ce îți place atât de mult ceea ce face Vodafone când tu Ţi sus și tare că Digi e cel mai bun pentru tine.

E doar o remarcă, nu vreau să intrăm în polemici.
Scuze pentru offtopic

#5
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Mai citeste si posturile de pe aria Vodafone sa vezi ca nu e chiar asa.
Am spus altceva: Vodafone e cel mai ieftin si bun pentru ce am eu nevoie (numai pentru date), iar Digi are locul lui (numar principal si exclusiv pentru voce si secundar pentru date). Asa ca la mine Vodafone si Digi se completeaza reciproc, cel putin pana cand Digi vor arunca si ei vreun 4G si prin zona mea.

Edited by danutz1, 27 March 2018 - 22:10.


#6
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Nu stiu despre oferta aceasta, dar va zic doua intamplari, una mai veche: 1 Euro pe datorie, platesti 1.20 euro la reincarcare, am zis ca e super, ca pot sa imi activez optiunea cu 1 euro 100 de minute in vodafone si 10 in alta retea. dar nu a fost asa, optiunea nu se poate activa pe euro ala  luat pe datorie, asa ca urmatoarea luna in loc sa incarc cu 6 euro am incarcat cu 8 ( 6 + 1 + 0,20 ) A doua intamplare, acuma mai recenta, ma suna un numar de fix din Bucuresti, nu am raspuns pt ca dormeam, 3 apeluri pierdute, sun inapoi, canci, numar inexistent. Ma suna iara, sunt andreea vodafone sau cum dracu se numea, o zis ca sunt client gold, fidel, ca ce utilizez mai mult, am zis ca internet., zice ok, iti fac oferta de 6 gb, nelimitat vodafone, nationale nu mai stiu cate si 200 internationale, am zis ca e ok, o zis dar va costa 1 euro in plus, adica 7 euro. Am zis ok, nu e o avere 1 euro. O zis ca oferta se va actualiza dupa ce imi expira oferta veche si sa am 7 euro reincarcati. Ghici ce, a doua zi, am ramas fara minute si cica oferta cu 7 euro nu s-a actualizat pt. ca nu aveam destui bani pe cartela, desi valabilitatea mea la oferta mai avea 2 saptamani.

#7
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
DA ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate