Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

DVD Format necunoscut

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Bodybuilder

Bodybuilder

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.02.2009
Am intrat in posesia unui dvd sub forma de imagine ISO pe care nu il pot deschide cu nici un player ca sa il vizionez.Il am pe hard disk.Cand il deschid cu PowerISO am : AUDIO_TS , VIDEO_TS si DATA. Folderul VIDEO_TS e gol , iar cel AUDIO_TS contine  5 fisiere AOB , 3 fisiere IFO , 2 fisiere BUP si unul VOB.
Stie cineva cu ce se mananca asta ? Eu nu am mai intalnit pana acum.Multumesc.

Attached Files

  • Attached File  dvd.jpg   106.53K   37 downloads


#2
SorynMG

SorynMG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 22.11.2017
Nu este necunoscut, doar ca asa sunt facute toate dvd-urile ca sa fi citite de un DVD_Player.
Cu mkv poti, bsplayer poate de asemenea.
Personal folosesc media player pro:)

Edited by SorynMG, 27 March 2018 - 13:54.


#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
AI gresit aria.
Tu ai acolo un DVD Audio, nu DVD Video.
Da, exisat DVD Audio - un format nu foarte raspandit si care nu poate fi redat decat de playere dedicate.

#4
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011
vlc reda dvd-audio

#5
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
AOB files are MPEG Program streams (similar to VOB files) containing a Private Stream with LPCM audio. However, unlike VOB files, there are no system packets containing navigation information, and an AOB file just contains a single audio stream.
sunt niste fisiere audio. incearca sa le deschizi  cu vlc.. poti incerca conversia lor in alt format, dar n-am auzit de un astfel de ripper/encoder..

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004

View Postcosteld69, on 27 martie 2018 - 13:56, said:

vlc reda dvd-audio

De pe disc nu poate daca nu au fost "sparte" cumva. ( a se citi decodate - necesita o cheie speciala ).

Info suplimentare aici - https://en.wikipedia.../wiki/DVD-Audio

Practic unitatile capabile sa redea asa ceva sunt identice cu cele normale dar au firmware modificat. Pe vremuri exista posibilitatea de a instala firmware modificat - doar ca in felul asta unitatea nu vedea decat DVD-Audio, nu mai citea restul formatelor.
Acum exista cateva playere dedicate ce pot reda si /si dar costa enorm - formatul nu e raspandit - personal in toata europa n-am vazut asa ceva decat in germania la magazin - si acolo doar cateva pe un stand.

Edited by eiffel, 27 March 2018 - 14:11.


#7
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
Imaginea aia ISO e copie dupa un dvd audio cumparat sau e luat de pe torrente ?  Cred ca stim deja raspunsul, precum si rezolvarea: cauta alt torrent :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate