Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

wifi calling si volte

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
luunatiq

luunatiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.02.2007
Salut, scuze daca s-a mai discutat dar nu am deloc habar despre asa ceva si as dori sa aflu daca se poate. Am un note 8 luat la liber de la emag , in el am bagat un sim de abonament vodafone si desi imi apare iconita de wifi calling nu pot sa o activez, nu imi merge nici video calling. Idei? cum pot sa il fac sa mearga ? multumesc

#2
memoix

memoix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.01.2015
Și eu am varianta cu 128gb È™i dual sim È™i tot aÈ™a nu merge volte. Eu am  varianta de Hong Kong

Edited by memoix, 25 March 2018 - 19:54.


#3
mihailco

mihailco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 07.09.2005
Wificall si volte aveti la orange , volte la digi , vodafone nu are niciun serviciu din cele doua

#4
memoix

memoix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.01.2015
Am 2 cartele , una orange și una Digi. Nu merge pe nicio cartela. Am butonul de volte dar nu îl pot activa

#5
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,917
  • Înscris: 10.07.2014
Ai spus ca ai alta varianta de Note8.Nu stiu cum sunt cele destinate pietei asiatice insa nu e o versiune de Europa.

Banuiesc ca ai procesor snapdragon iar in Europa e pe exynos.

Nu stiu daca se poate activa aceste functii pe telefonul tau avand in vedere ca nu ai csc ROM.

Colegii care au aceste functii poate cunosc mai multe.

Edited by lawrence74, 25 March 2018 - 20:00.


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu stiu daca mai exista video calling. Apelul video folosea reteaua 3G. Minutul era destul de scump: 0,20 euro.

#7
memoix

memoix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.01.2015

View Postlawrence74, on 25 martie 2018 - 20:04, said:

Ai spus ca ai alta varianta de Note8.Nu stiu cum sunt cele destinate pietei asiatice insa nu e o versiune de Europa.Banuiesc ca ai procesor snapdragon iar in Europa e pe exynos.Nu stiu daca se poate activa aceste functii pe telefonul tau avand in vedere ca nu ai csc ROM.Colegii care au aceste functii poate cunosc mai multe.
Da, este Snapdragon

#8
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postmemoix, on 25 martie 2018 - 19:56, said:

Am 2 cartele , una orange și una Digi. Nu merge pe nicio cartela. Am butonul de volte dar nu îl pot activa


ai 2 cartele cu abonament sau cartele prepaid? pentru ca iti trebuie abonament  , pune o poza cu butonul de volte, nu stiu sa existe unul , doar poate cel apel 4G   .Wifi call nu va rula la niciun provider daca nu ai oreo, iar pentru volte trebuie csc  rom. La prepaid nu ai volte.

Edited by plete, 25 March 2018 - 20:39.


#9
memoix

memoix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.01.2015

View Postplete, on 25 martie 2018 - 20:30, said:



ai 2 cartele cu abonament sau cartele prepaid? pentru ca iti trebuie abonament  , pune o poza cu butonul de volte, nu stiu sa existe unul , doar poate cel apel 4G   .Wifi call nu va rula la niciun provider daca nu ai oreo.
Abonament orange si prepay digi

#10
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postmihailco, on 25 martie 2018 - 19:54, said:

Wificall si volte aveti la orange , volte la digi , vodafone nu are niciun serviciu din cele doua

wificall si volte  la digi, nu   numai la portocalii

Edited by plete, 25 March 2018 - 20:48.


#11
memoix

memoix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.01.2015
Foto buton volteAttached File  Screenshot_20180325-213442.jpg   26.66K   123 downloads

#12
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postmemoix, on 25 martie 2018 - 20:49, said:



ciudat, tu ai  buton volte, eu am volte in status bar si nu a fost nevoie sa l activez, tu ai  buton, si nu ai volte.....   ce i si cu telefoanele asteaPosted Image

#13
memoix

memoix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.01.2015
Apropo voi aveți Radio FM?

#14
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006

View Postmemoix, on 25 martie 2018 - 20:16, said:

Da, este Snapdragon
Poti face sa mearga VoLTE&VoWiFi pe Digi si ORO doar daca il rootezi. E si ceva efort. Root, schimbat&editat CSC, profile .... Nu mai ai update-uri OTA. E pacat Posted Image
Ciudat ca emag vinde asa ceva. As schimba telefonul in locul tau cu unul ce are Exynos, adica varianta ce se vinde in Europa, asta daca ai nevoie de VoLTE&VoWiFi.

Edited by SethNY, 25 March 2018 - 21:36.


#15
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View Postplete, on 25 martie 2018 - 20:59, said:

ciudat, tu ai  buton volte, eu am volte in status bar si nu a fost nevoie sa l activez, tu ai  buton, si nu ai volte.....   ce i si cu telefoanele asteaPosted Image
Cine stie ce Note 8 "original" si-a luat el de la teparii care vand pe Emag...

#16
memoix

memoix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.01.2015

View PostSethNY, on 25 martie 2018 - 21:33, said:

Poti face sa mearga VoLTE&VoWiFi pe Digi si ORO doar daca il rootezi. E si ceva efort. Root, schimbat&editat CSC, profile .... Nu mai ai update-uri OTA. E pacat :)
Ciudat ca emag vinde asa ceva. As schimba telefonul in locul tau cu unul ce are Exynos, asta daca ai nevoie de VoLTE&VoWiFi.
Pot trãii și fãrã volte . Funcționeazã perfect și așa. �

#17
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rãu

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View Postplete, on 25 martie 2018 - 20:30, said:

Wifi call nu va rula la niciun provider daca nu ai oreo, iar pentru volte trebuie csc  rom. La prepaid nu ai volte.
Vorbesti prostii. Eu am Note 8 cu cartela prepaid si cu Android 7.1.1. si culmea am VoWiFi si VoLTE din prima zi de cand l-am achizitionat.

Attached Files


Edited by Lipsum, 25 March 2018 - 21:52.


#18
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Corect, esti pe Orange. Pe Digi merge doar pe abonament, doar VoLTE si doar pe Note 8 Oreo.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate