Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cum vi se pare oferta asta de pret?

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#91
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
eu cred ca la instalatii trebuie mai mult.

#92
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 27.10.2004
Revin.
Saptamana trecuta am bagat discul, cred ca fix degeaba si m-a mai si jecmanit nea Ion. 350 de lei pt discuit 1400mp (negociat de la 400). Ce-i drept a fost o mare imbunatatire. De la un teren plin de brazde si buruieni pana la brau, l-a nivelat, tocat iarba care s-a si uscat ulterior si-am putut lejer intra la picior.
Azi am decopertat drumul in asteptare a doua masini de piatra (1500 lei pentru 27mc / masina, include nivelatul) precum si mare parte din teren. 800 lei decopertatu.
Si asta m-a cam durat. De la 100 lei / ora cat ne intelesesem (i-a luat vreo 3 ore, din care vreo 2 a decopertat drumul mai temeinic si mai lejer terenul de sub casa), a dat-o la intors ca de fapt la decopertare a alta treaba, ca consuma mult mai multa motorina, etc etc. Era si constructorul de fata, a zis ca-i ok 800, atat i-am dat, cu promisiunea ca la sapatura lucram cu 100/ora.
Marti vine piatra sparta pt drum, trasarea si putul (130/m teava albastra, cu generatorul lui ca n-am rezolvat-o cu curentul). Vecinul si-a facut putul cu 180/metru, la 40 si ceva de metri ce-i drept, eu il vreau pe la 25. Nu-mi dau seama de unde diferenta de bani.

Constructorul meu cred ca accepta cam usor niste oferte cam mari de la prestatori d-astia, sau o face cand e pe banii mei; se stia cica cu tipul cu buldo pe care de gasit eu l-am gasit si-au apucat sa vorbeasca putin inainte sa ajung eu.
Cand mi-a cerut ala 1500/masina de piatra sparta, constructorul n-a comentat nimic, ca sa-mi zica acum ca o masina de piatra e cam 1300-1400 si ca ar fi rezonabil sa-i cerem sa ne si niveleze in banii astia.
Dupa care sa-mi zica ca e prea putin sapatura de fundatie 100/ora (a estimat el un 4 ore), ca el plateste si 1500 de lei o sapatura si tot c-am avut incredere in el am platit 800 pt decopertare, ca zicea el ca numai pentru drum (200mp), 400 de lei ar fi putin.

Edited by Tuliman, 26 May 2018 - 14:16.


#93
sorinsco

sorinsco

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.06.2019
Buna ziua,

Daca aveti timp va rog sa ne oferiti cateva detalii despre constructie:
1. daca este finalizata?
2. cat a costat manopera la rosu pentru constructia dumneavoastra?
3. cu cine ati facut putul, si daca apa este curata, eventual potabila?
4. cat va mai costat dupa faza la rosu, pentru a va muta in ea?

Alte detalii!
Multumesc!

Edited by sorinsco, 23 December 2019 - 16:20.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate