Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Cum vi se pare oferta asta de pret?

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#91
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,665
  • Înscris: 10.10.2011
eu cred ca la instalatii trebuie mai mult.

#92
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 27.10.2004
Revin.
Saptamana trecuta am bagat discul, cred ca fix degeaba si m-a mai si jecmanit nea Ion. 350 de lei pt discuit 1400mp (negociat de la 400). Ce-i drept a fost o mare imbunatatire. De la un teren plin de brazde si buruieni pana la brau, l-a nivelat, tocat iarba care s-a si uscat ulterior si-am putut lejer intra la picior.
Azi am decopertat drumul in asteptare a doua masini de piatra (1500 lei pentru 27mc / masina, include nivelatul) precum si mare parte din teren. 800 lei decopertatu.
Si asta m-a cam durat. De la 100 lei / ora cat ne intelesesem (i-a luat vreo 3 ore, din care vreo 2 a decopertat drumul mai temeinic si mai lejer terenul de sub casa), a dat-o la intors ca de fapt la decopertare a alta treaba, ca consuma mult mai multa motorina, etc etc. Era si constructorul de fata, a zis ca-i ok 800, atat i-am dat, cu promisiunea ca la sapatura lucram cu 100/ora.
Marti vine piatra sparta pt drum, trasarea si putul (130/m teava albastra, cu generatorul lui ca n-am rezolvat-o cu curentul). Vecinul si-a facut putul cu 180/metru, la 40 si ceva de metri ce-i drept, eu il vreau pe la 25. Nu-mi dau seama de unde diferenta de bani.

Constructorul meu cred ca accepta cam usor niste oferte cam mari de la prestatori d-astia, sau o face cand e pe banii mei; se stia cica cu tipul cu buldo pe care de gasit eu l-am gasit si-au apucat sa vorbeasca putin inainte sa ajung eu.
Cand mi-a cerut ala 1500/masina de piatra sparta, constructorul n-a comentat nimic, ca sa-mi zica acum ca o masina de piatra e cam 1300-1400 si ca ar fi rezonabil sa-i cerem sa ne si niveleze in banii astia.
Dupa care sa-mi zica ca e prea putin sapatura de fundatie 100/ora (a estimat el un 4 ore), ca el plateste si 1500 de lei o sapatura si tot c-am avut incredere in el am platit 800 pt decopertare, ca zicea el ca numai pentru drum (200mp), 400 de lei ar fi putin.

Edited by Tuliman, 26 May 2018 - 14:16.


#93
sorinsco

sorinsco

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.06.2019
Buna ziua,

Daca aveti timp va rog sa ne oferiti cateva detalii despre constructie:
1. daca este finalizata?
2. cat a costat manopera la rosu pentru constructia dumneavoastra?
3. cu cine ati facut putul, si daca apa este curata, eventual potabila?
4. cat va mai costat dupa faza la rosu, pentru a va muta in ea?

Alte detalii!
Multumesc!

Edited by sorinsco, 23 December 2019 - 16:20.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate