Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Cum sa gatesti o omleta in desert?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Oare cum ai putea gati o omleta in desert? Sau un ou?
Avand in vedere ca nu avem un vas (tigaie/cratita etc) am improviza si am gasi un recipient natural. Cum respectivii au un ou de strut(?), il poti taia in doua si astfel sa ai un recipient unde sa gatesti omleta respectiva. Ori ai putea fabrica un vas din lemn, piatra. Ori din frunze. Metode gasesti.

Voi cum ati gati o omleta in desert?

La ce s-au gandit respectivii.. vedeti in filmuletul urmator.


Comentarii ale celor care au vizualizat clipul. Eu le dau dreptate din pacate.
  • "Well, that's what happens when your iq is in the low 60's."
  • No wonder they didn't invent the wheel
  • no wonder Africa is stuck in poverty, people which left africa are the hardworking ones.
  • 4000 years to invent that shit?!??!
  • Wow the people of Wakanda are truly an advanced race!
  • "what a stupid way to waste a perfectly good egg. noone wants to eat sand, not even these starving people"
  • "How not to cook an omelette."
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gJz2Tgt3jvs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 22 March 2018 - 07:08.


#2
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Mie nu-mi vine sa cred ca oamenii aia chiar n-aveau o tigaie, o bucata de ceva in care sa puna oul ala.
Mai degraba a fost ceva demonstrativ - ia uite cum mancau stramosii nostri acum 1000 de ani.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca urmarim fizionomia, caracteristici fizice ale acelor oameni ne putem da seama ca pana la urma igiena sanitara ori personala nu este chiar punctul lor forte. Si astfel sunt oarecum convins ca acea metoda este metoda lor obisnuita.

Mai nasol este faptul ca au cam irosit o buna parte din acel ou. Au mancat doar partea de ou din centru, cea neatinsa de nisipi. Restul a fost doar risipa. Cui ii place omleta cu nisip. Ma intreb daca ii afecteaza cu ceva in cazul in care mannca si partea de omleta imbibata in nisip. Apendicita?

#4
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Apendicita, nu. Banuiesc ca nispul ala e un fel de Tix pentru matele lor, desi nu cred eu ca mananca multa grasime.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate