Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Instalare aplicatii pe SD

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
3myku

3myku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.06.2009
Buna ziua, am memoria full in tel si nu ma lasa sa fac nici macar actualizari de aplicatii. Cum setez sa mi instaleze de pe market aplicatiile si actualizarile direct pe card? Stiu ca era o metoda din setari dar am uitat. Din camera am setat sa mi le faca pe card. Insa aplicatiile nu mai stiu . Multumesc... Specific telefon Samsung.

Edited by 3myku, 21 March 2018 - 10:15.


#2
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Te duci in settings>apps apesi pe fiecare aplicatie in parte si, unde se poate, ii dai "Move to SD card". Da-i si "clean cache" inainte sa le muti.

#3
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Atentie, nu toate aplicatiile permit mutarea, fara root. Pune un program care sa-ti curete periodic ce e inutil.

#4
3myku

3myku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.06.2009
Stiam ca este undeva de selectat instalarile sa se fac pe SD direct.
Cel putin pt aplicatiile de pe market era posibil, insa nu mai stiu cum fiindca mie mi le descarca pe telefon si cum nu mai am memorie nu pot lua nimi.

Edited by 3myku, 21 March 2018 - 10:37.


#5
beck1392

beck1392

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 24.03.2015
Nu se pot instala aplicatii pe cardul SD,numai in memoria telefonului,comanda aia cu Move to SD card iti muta numai unele fisiere,dar aplicatia in sine ramane in memoria telefonului.

Edited by beck1392, 21 March 2018 - 10:40.


#6
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Stiu ca androizii astia mai noi nu prea mai permit asta. Singura solutie e un telefon cu memorie mai mare sau renuntarea la aplicatiile care nu sunt neaparat necesare.
Cauta in market "App2SD" si vezi ce se poate muta.

#7
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Și nici așa, că după ce le actualizezi, se mută complet pe memoria telefonului. ;)

#8
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 danyel61, on 21 martie 2018 - 10:27, said:

Atentie, nu toate aplicatiile permit mutarea, fara root.

Pai si eu ce am zis? Aplicatiile alea care "curata sistemul" sunt, majoritatea niste gunoaie care mai multi iti ingreuneaza sistemul. Mai bine un wipe cache partition din cand in cand si aia e.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate