Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Flaut Bambus 10 gauri acordat in D ?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
nomadream

nomadream

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.03.2018
Salut, sunt incepator si vreau sa cumpar un flaut ,profesorul imi recomanda ceva simplu din bambus la inceput
am gasit ceva modele  Preturi sunt acceptabile https://eluk.ro/Flaut-bambus-mare
A mai incercat cineva un model ca acesta, Flaut Bambus 10 gauri acordat in D e la eluk  ?

#2
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
De ce ar cumpara cineva un flaut de la un magazin de chinezarii si nu de pe un site de instrumente muzicale? Apoi, cine canta la flaut chinezesc? Am vazut ca ai bagat chestia si pe forumu' de chitaristi.

#3
nomadream

nomadream

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.03.2018

View Postedy_wheazel, on 13 martie 2018 - 21:52, said:

De ce ar cumpara cineva un flaut de la un magazin de chinezarii si nu de pe un site de instrumente muzicale? Apoi, cine canta la flaut chinezesc? Am vazut ca ai bagat chestia si pe forumu' de chitaristi.
-pentru ca imi trebuie un flaut din bambus si la noi nu creste bambus si in magazinele gen muzica au preturi de iti sar capacele pana si la un fluier facut din trestie
-daca sti tu alte site-uri te rog sa le postezi
-eu am intrebat aici ..si am vazut ca aici nu prea iti raspunde nimeni la intrebari, m-am indreptat catre un forum mai serios si de profesionisti."unu ma trimite la lidl , altul care cica e mai senior ma intreaba tot pe mine. "
si ca sa fie toata fiinta unor  implinita cred ca o sa imi inchida postul , contul dezactivat, spam pe email. sau ce tampenii va mai trec prin cap.
Si in concluzie  nu raspunde nimeni la intrebare..dar toti stiu si sunt experti..bine ca nu v-am zis ca sunt Ateu si ca ma doare in pix de psd, pnl .etc partide, sau ca tin cu o anumita echipa...."super profi continuati asa ".

Edited by nomadream, 13 March 2018 - 22:05.


#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Post[mc]xtrem, on 13 martie 2018 - 20:04, said:

Nu stiu de ce, dar am un sentiment ca vrei sa faci reclama sitului ala care vinde doar chinezarii cu preturi nesimtit de mari.
Un singur exemplu dau, un termometru care la LIDL a costat 16 lei.
...
Si sigur nu a incercat nimeni fluierul ala pentru sunt sigur ca nu e nimeni atat de lovit incat sa cumpere chinezarii ordinare la preturi de lux.
Concluzie: acelasi text al initiatorului de afla si aici
(a se vedea ca a postat pe un forum al chitaristilor  pe aria Acasă>   Chitara & Co. >  Pentru începători >Flaut Bambus 10 gauri acordat in D ?  cine ar face asa ceva in afara de cei care fac SPAM? )

...deci eu cred ca e vorba de SPAM cu 10 gauri acordat in D!

Edited by stlk, 14 March 2018 - 00:29.


#5
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

View Postnomadream, on 13 martie 2018 - 22:04, said:

-pentru ca imi trebuie un flaut din bambus si la noi nu creste bambus si in magazinele gen muzica au preturi de iti sar capacele pana si la un fluier facut din trestie
-daca sti tu alte site-uri te rog sa le postezi
-eu am intrebat aici ..si am vazut ca aici nu prea iti raspunde nimeni la intrebari, m-am indreptat catre un forum mai serios si de profesionisti."unu ma trimite la lidl , altul care cica e mai senior ma intreaba tot pe mine. "
si ca sa fie toata fiinta unor  implinita cred ca o sa imi inchida postul , contul dezactivat, spam pe email. sau ce tampenii va mai trec prin cap.
Si in concluzie  nu raspunde nimeni la intrebare..dar toti stiu si sunt experti..bine ca nu v-am zis ca sunt Ateu si ca ma doare in pix de psd, pnl .etc partide, sau ca tin cu o anumita echipa...."super profi continuati asa ".

Da' profesoru' de flaut de bambus ce zice? Ca io daca as da lectii de chitara (exemplu, ca veni vorba de celalalt forum) as putea sa-i spun elevului vreo 10 surse asa, din start. Ii drept, flautu' asta ii un instrument mai exotic, dar totusi profesoru' ar trebui sa fie mai in tema.
  Personal nu am incredere in site-uri care vind diverse + instrumente muzicale. De ce nu il comanzi direct din China? Sigur iesi mai ieftin.

Edited by edy_wheazel, 14 March 2018 - 02:06.


#6
nomadream

nomadream

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.03.2018
cei care au raspuns la intrebarea mea le multumesc in rest ...deci in concluzie .... niciun sfat nimic doar raspunsuri cu nimicuri de la oameni de nimic...multumesc de nimic. continuati ca asta e singurul forum unde se poate intreba..vedeti ca suntem in anul 2018 depasiti bariera de va crede superiori doar ca sunteti pe un forum in spate la o tastatura daca vreti sa evoluati. Macar v-am mai dat un subiect de discutie...si o metoda sa mai iesiti din obscuritate

Edited by nomadream, 14 March 2018 - 05:31.


#7
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
citeste o carte! de gramatica. nu de alta dar s-ar putea sa-ti dea sah partiturile.

#8
nomadream

nomadream

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.03.2018

View Postniggaru, on 14 martie 2018 - 09:35, said:

citeste o carte! de gramatica. nu de alta dar s-ar putea sa-ti dea sah partiturile.
Cum am mai scris si sus alt raspuns venit de la cineva care se crede  Pruteanu oricum sa-l bag pe Respectabilul dl.Pruteanu in discutia noastra e departe de ce si cum gandea cu ce raspunzi tu un simplu frustrat pe viata, cu facultatea facuta la fiecare 15 ale lunii....

Singurul care s-a apropiat de un raspuns mai direct este edy_wheazel-restul a fost de umplutura.

am cautat si pe emag dar nu gasesc nimic,
https://www.emag.ro/...ch/flaut bambus

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote

cei care au raspuns la intrebarea mea le multumesc in rest ...deci in concluzie .... niciun sfat nimic doar raspunsuri cu nimicuri de la oameni de nimic.. multumesc de nimic. continuati ca asta e singurul forum unde se poate intreba..vedeti ca suntem in anul 2018 depasiti bariera de va crede superiori doar ca sunteti pe un forum in spate la o tastatura daca vreti sa evoluati. Macar v-am mai dat un subiect de discutie...si o metoda sa mai iesiti din obscuritate

Flautu ca flautu, nu mai zic nimic de cât de manly e să sufli în chestia aia.
La 135 de lei îl cumperi și gata, nu mai ceri review-uri pe aici că noi nu suflăm în flaute.

Știi bancu ăla ?

What is better than a rose on a piano ? Two lips on my organ !

Posted Image


La cât curent ai consumat să de faci pe noi proști deja i-ai dublat valoarea la flaut.


Da' cu limba română ce ai frate ?

#10
nomadream

nomadream

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.03.2018

View Postexceswater, on 14 martie 2018 - 10:25, said:

Flautu ca flautu, nu mai zic nimic de cât de manly e să sufli în chestia aia.
La 135 de lei îl cumperi și gata, nu mai ceri review-uri pe aici că noi nu suflăm în flaute.

Știi bancu ăla ?

What is better than a rose on a piano ? Two lips on my organ !

Posted Image


La cât curent ai consumat să de faci pe noi proști deja i-ai dublat valoarea la flaut.


Da' cu limba română ce ai frate ?

Nu am facut prost pe nimeni . poate daca asa intelgi din discutii parerea ta si fiecare are dreptul la o parere .. in rest la fel simplu pe langa subiect.
Daca zici ca ti-am ucis limba romana ..cred ca engelza ta combinata cu romana nu prea te fac mai rasarit .
Sti si tu banul ala ? Posted Image
Fiecare face ce stie cu gura altul canta la flaute  altul posibil chir tu ..e treaba ta ce faci in dormitor

#11
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
incearca ca atunci cand repeti suflatul, sa nu mananci i-uri, ca atunci cand scrii " sti" ce zic?

#12
nomadream

nomadream

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.03.2018

View Postniggaru, on 14 martie 2018 - 11:41, said:

incearca ca atunci cand repeti suflatul, sa nu mananci i-uri, ca atunci cand scrii " sti" ce zic?
super multam...te superi repde se vede ca sti sa folosesti ( . ) de la litera ( i)...sper mult de tot sa te prind in tura si am sa iti las spaga cand comand de la Mcdonals ,kfs. sau unde mai iti faci dreptul...
"intre ora 14-15 avem deschis la caserii pentru incasarea taxei de facultate,"
-din cate stiu la facultatile de stat se da un examen sa intra si inveti atat, platesti doar daca nu ai reusit sa treci alea 2 examene
Daca in asta sta toata greseala mea asupra  gramaticii uite aici _ iiiiiiiiiiiiiiiiii_uri multe sa iti ajunga.
Spor la spaga la cei care si-au facut facultatile doar asa ca sa se laude si sa o aibe ca un scut impotriva celor ca mine  stii ca in bancul ala  , "eu am facultatea si ma minunez de pe scaunul de ghiseu
ce mandru sunt  -si ATAT ".

De obicei cand postezi pe un forum , stiu ca vine un moderator si opreste agitatia aici vad ca sunt pe invers,
Sau iti mai lasa unu-altul un raspuns sigur...

Te saluta un agramat ca mine si nu sta suparat ca viata e scurta
PS: pt restul celor care zic ca v-am spus prosti....inca nu v-am jignit ca nu va cunosc doar v-am raspuns cu aceiasi moneda.

#13
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004

View Poststlk, on 14 martie 2018 - 00:19, said:

Concluzie: acelasi text al initiatorului de afla si aici
(a se vedea ca a postat pe un forum al chitaristilor  pe aria Acasă>   Chitara & Co. >  Pentru începători >Flaut Bambus 10 gauri acordat in D ?  cine ar face asa ceva in afara de cei care fac SPAM? )

...deci eu cred ca e vorba de SPAM cu 10 gauri acordat in D!


Observ ca un moderator a binevoit sa imi stearga postul. Nu pot decat sa ii trasmit ca e de o "inteligenta" rara.
In continuare zic ca postarea e facuta la misto doar pentru a promova un site care vinde chinezarii ieftine la preturile de lux.

La prima cautare cam asta e pretul real:
https://www.aliexpre...iceBeautifyAB=0

#14
nomadream

nomadream

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.03.2018
[mc]xtrem--multumesc de link..am vazut pe ali acum ceva asemantor...
dar nu prea am siguranta ca ajunge in tara si din ce m-am informat trebuie sa platesc ceva la vama si sa mai si astept 2 luni si apoi sa stau la coada la sediul vamal.


View Post[mc]xtrem, on 16 martie 2018 - 10:48, said:




Observ ca un moderator a binevoit sa imi stearga postul. Nu pot decat sa ii trasmit ca e de o "inteligenta" rara.
In continuare zic ca postarea e facuta la misto doar pentru a promova un site care vinde chinezarii ieftine la preturile de lux.

La prima cautare cam asta e pretul real:
https://www.aliexpre...iceBeautifyAB=0


#15
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004
La suma aia esti scutit de vama. Vine in maxim 1 luna si ai numar de urmarire pentru colet.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate