Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Sony Xperia L2 un telefon de buget de la Sony

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
SateeGeek

SateeGeek

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.03.2018

[ https://www.buymyprice.in/orgimg/2181515503181-SonyXperiaL2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sony Xperia L2 a budget handset from Sony which is powered by 1.5GHz MediaTek MT6737 Quad Core processor, and it runs on Android v7.1.1 Nougat OS. The device features 5.5 inch HD IPS Display. 13MP rear camera and 8MP front camera are included for camera department. The handset gives 32GB internal memory and 3GB of RAM. The phone fueled by 3300mAh battery.

Other Specs
  • 4G connectivity with VoLTE
  • Fingerprint sensor
  • Accelerometer
  • Proximity sensor
  • Ambient light sensor
  • A-GNSS (GPS + GLONASS)2
  • WiFi Miracast
  • Bluetooth® 4.2 wireless technology
  • Google Cast
  • NFC
  • USB Type-C™
  • Mono Bluetooth® Headset MBH20
  • Stereo Bluetooth Headset SBH24
Source: 1 2

Edited by SateeGeek, 08 March 2018 - 09:47.


#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Cum e titlul corect: "telefon cu buget" sau "telefon de buget"?
As prefera ca postarile de acest gen sa nu mai fie "copy paste"-uri de pe site-uri ci sa aiba un text propriu, o impresie, o parere, evident, nu strica cateva referinte, pentru mai multe detalii.

Eu spre exemplu inteleg din partea:

View PostSateeGeek, on 08 martie 2018 - 09:41, said:

Other Specs
    ...
  • Mono Bluetooth Headset MBH20
  • Stereo Bluetooth Headset SBH24
Ca pachetul telefonului contine doua casti bluetooth, unul mono si altul stereo ori ca orice model de telefon de buget, castile de obicei lipsesc din pachet si in nici un caz nu contin casti bluetooth.

Telefonul din pacate e slabut, mai toate modelele low cost de la Sony, numai low cost nu sunt, in sensul ca-s supraevaluate (peste 200$) cu niste caracteristici ale telefoanelor de 150$.

Edited by Ciubex, 08 March 2018 - 10:32.


#3
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017
Eu le-as da premiu pentru marea reusita de a se intoarce in timp ...cam pe la 7 mil il vad , are un procesor de toata jena la pret de 10 mil.

#4
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 28.08.2007
Nokia 6 sau un model de Xiaomi....peste chestia de mai sus si la bani buni.

#5
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
iar MediaTek MT6737, cel mai slab procesor cu suport pt 7.1...

#6
SateeGeek

SateeGeek

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.03.2018

View PostCiubex, on 08 martie 2018 - 10:06, said:

Cum e titlul corect: "telefon cu buget" sau "telefon de buget"?
As prefera ca postarile de acest gen sa nu mai fie "copy paste"-uri de pe site-uri ci sa aiba un text propriu, o impresie, o parere, evident, nu strica cateva referinte, pentru mai multe detalii.

Eu spre exemplu inteleg din partea:

Ca pachetul telefonului contine doua casti bluetooth, unul mono si altul stereo ori ca orice model de telefon de buget, castile de obicei lipsesc din pachet si in nici un caz nu contin casti bluetooth.

Telefonul din pacate e slabut, mai toate modelele low cost de la Sony, numai low cost nu sunt, in sensul ca-s supraevaluate (peste 200$) cu niste caracteristici ale telefoanelor de 150$.
Mono Setul cu cască Bluetooth MBH20 și setul cu cască stereo Bluetooth SBH24 sunt ambele accesorii ale telefonului. Nu este inclus în caseta de produs. Dacă aveți nevoie de ea, atunci ar trebui să o cumpărați separat (Mono Bluetooth Headset MBH20 and Stereo Bluetooth Headset SBH24 both are accessories of the phone, It is not including in the product box. If you need it then you should buy it separately)

View Postneoliviu, on 08 martie 2018 - 11:21, said:

iar MediaTek MT6737, cel mai slab procesor cu suport pt 7.1...
Et ass nëmmen e Entree Level Phone vu Sony, sou datt se hunn e schwach Prozessor installéiert (It is just an entry level phone from Sony, that's why they embedded a weak processor)

Edited by SateeGeek, 08 March 2018 - 11:31.


#7
diadu

diadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.07.2015
Procesor foarte slab, ecran prost cu densitate de ~267 ppi, nu merita mai mult de 500 lei.

#8
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
O da. De unde tot apăreți nu știu. Cumpăra tu un telefon la 500 lei mai de doamne ajuta. Hai ca știu ca pentru unii alview este același lucru cu sony. V-au spălat pe creier chinezii ăștia...

#9
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Ma tenteaza si pe mine pocnitoarea asta pentru fuuting zilnic.Cred ca o sa mi-l cumpar!
De cand s-au despartit de Ericsson... au luat-o la vale rau de tot.Le da fum, Huawei,Xiaomi,Samsung... de nu se vad!
Eu am inca in folosinta zilnica un SE Xperia Ray... merge din ianuarie 2012 de cand a fost achizitionat ... 24/7 fara nicio problema! Asta este fabricat pe vremea cand SonyEricsson insemna ceva in telefonia mobila. Acum... sunt pe drumul diviziei Sony Vaio care s-a dus pe pluta datorita "calitatii"!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate