Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Age of empires Definitive edition

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Age of Empires: Definitive Edition now available in the Microsoft Store

De cand astept asta: 'upscaled 4k visuals and remastered soundtrack' Posted Image

La treaba!

PS: este exclusiv pentru Windows 10.

Attached Files


Edited by radu_me, 23 February 2018 - 12:33.


#2
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,730
  • Înscris: 01.10.2002
Arata bine...

#3
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
"Fans of the series can pick up the revamped classic now exclusively for Windows 10 on the Microsoft Store."

Posted Image si am spus tot.

#4
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 26.08.2005
Ce amintiri..a fost primul meu joc de strategie jucat. La modul la care eram afon, nici nu stiam ce trebuie sa fac.. a fost ceva de genul "am 3 tarani, ce sa fac oare cu ei? hai sa trimit unul sa taie un copac sa vedem ce face...wow merge! Urmatorul il trimit la vanatoare, pe altul il fac constructor...yes, merge.. oups ce cauta ala cu alta culoare la mine in sat, hai sa-l casapesc :) restul e istorie.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ce configuratie trebuie ?

#6
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostBasso, on 23 februarie 2018 - 14:05, said:

Ce amintiri..a fost primul meu joc de strategie jucat. La modul la care eram afon, nici nu stiam ce trebuie sa fac.. a fost ceva de genul "am 3 tarani, ce sa fac oare cu ei? hai sa trimit unul sa taie un copac sa vedem ce face...wow merge! Urmatorul il trimit la vanatoare, pe altul il fac constructor...yes, merge.. oups ce cauta ala cu alta culoare la mine in sat, hai sa-l casapesc Posted Image restul e istorie.

RTFM! :roflmaofast:

#7
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Primul lucru pe care-l voi face după ce-l voi lua (cel mai probabil mâine) va fi sa-i șoptesc PEPPERONI PIZZA Posted Image
Sunt curios dacă mai funcționează Posted Image

#8
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 23.09.2017

View PostBasso, on 23 februarie 2018 - 14:05, said:

Ce amintiri..a fost primul meu joc de strategie jucat. La modul la care eram afon, nici nu stiam ce trebuie sa fac.. a fost ceva de genul "am 3 tarani, ce sa fac oare cu ei? hai sa trimit unul sa taie un copac sa vedem ce face...wow merge! Urmatorul il trimit la vanatoare, pe altul il fac constructor...yes, merge.. oups ce cauta ala cu alta culoare la mine in sat, hai sa-l casapesc Posted Image restul e istorie.

Jur ca si eu la fel am facut prima oara cand am deschis age of empires 1 Posted Image)

le:

Cat costa ?

Edited by alex342, 23 February 2018 - 17:13.


#9
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 01.02.2009
19.99 euro

#10
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Vroiam sa`l joc din nostalgie, dar nu am decat optiune Unites States blocat cand incerc sa dau cu cardul. Chiar daca contul microsoft este pe Ro.
A cumparat cineva pana acum?

#11
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Eu am încercat azi dar pentru RO nu avem opțiunea PayPal si m-am lăsat pentru astăzi. Maine vreau sa încerc cu un Mastercard. Sper sa meargă. Contul meu tot pe RO este.
@rid: nostalgia ne omoară :)

Edited by radu_me, 23 February 2018 - 20:40.


#12
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Am incercat toate variantele, pare ca doar cei din State pot cumpara deocamdata daca nu e vre`un bug. Daca mi`l poate cumpara careva fac cinste.

#13
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Pentru colegul nostru DJL: din ce am citit, în varianta asta se poate juca și versiunea originala de acum 20 de ani, cu grafica de atunci Posted Image

rid, nu am testat personal (inca) dar poate te ajuta:
https://www.windowsc...=UUwpUdUnU54252

#14
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Până ăștia de la Microsoft nu-și scot bățul din cur, nu mă ating de el.

Versiunea originală e funcțională pe Windows 10, m-am mai jucat din când în când. A fost unul dintre jocurile mele preferate, dar sunt cam măgari că-l vând doar în magazinul lor.

#15
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Cred ca este doar în magazinul lor pentru ca nu au mare încredere în ce au făcut. Chiar și pe W10 am văzut ca sunt probleme. Este un joc lansat foarte târziu fata de data anunțata. Au lansat jocul doar pentru clienții MS10 unde pot sa acopere înjurăturile și sa împingă corecții. Nu cred ca este exclus sa vedem jocul și pe Steam când jocul va fi bug-free.

Edited by radu_me, 23 February 2018 - 21:19.


#16
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Au făcut-o ca să popularizeze rahatul ăla de magazin. Problema e că mi se pare foarte anapoda magazinul ăla, totul e alandala, toate aruncate acolo, nu se compară cu Steam sau GOG. Dacă ar fi fost comparabil cu alea, aș fi fost de acord. Dar așa, nu.

#17
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
MS a greșit ca a relansat un joc cult cu restricții. Toată lumea trebuie sa poată sa joace AOE. Este ceva educativ, ceva ce explica nopțile nedormite.
Jocul asta o sa-l cumpăr. Din nostalgie.
Apropo de nostalgie: exista ceva joc actual în genul Elite ce se juca pe Spectrum/Cobra/HC85 ?

#18
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
E ciudat, că restul sunt pe Steam. AOE 2, 3, restul remake-urilor, Age of Mythology. Nu știu de ce au ales tocmai pe-ăsta să-l lanseze așa. Nici nu-i un joc așa popular, să zici că ar fi fost jucat de foarte mulți online, ar fi devenit un esport. Atunci aș fi înțeles. Dar așa... Mie Rise of Rome mi-a plăcut mai mult decât AOE 2, dar am văzut că nu e o părere generală. Majoritatea preferă 2.

Cred că întrebarea ta putea fi formulată "există ceva joc actual ce se poate juca pe Spectrum/Cobra/HC85?". Din păcate (sau fericire), nostalgia mea nu se duce într-atât de departe, cu toate că mă jucam pe sistemele respective. Dar n-am jucat niciodată ceva Elite sau ceva similar, sau cel puțin nu-mi amintesc.

Edited by SmurfK, 23 February 2018 - 22:15.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate