Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Noua Kia Ceed 2018

- - - - -
  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#1
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,385
  • Înscris: 24.03.2007
Fara apostrof.

http://www.automarke...l-de-82809.html

Scaune ventilate...mmmmm

#2
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
A-Klass, Focus si i30 au ars-o usor pervers si neglijent si a rezultat Ceed.

Imi place foarte tare masina, peste vreo 3 ani cand Wagonetta actuala isi va face drum spre alt proprietar ma voi gandi serios la un Ceed.
Am avut Ceed mk1 aproape 10 ani, exista un mk2 in familie, salivez cu gandul la un mk3 SW 1.4 turbo automata.

#3
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Frumos

#4
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
E frumusel da. Doua lucruri nu imi plac insa am vazut ca e in trend acum la toate marcile asa ca probabil va trebui sa ma obisnuiesc eu cu ele. Tableta lipita pe bord si jentile alambicate si cu parti negre. Nu le inghit deloc la nicio masina.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
kitch Posted Image
Mai frumos e i30-ul.

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b2/Hyundai_i30_1.4_T-GDI_Intro_%28III%29_%E2%80%93_Frontansicht%2C_3._Juni_2017%2C_D%C3%BCsseldorf.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Am vazut live i30 si arata mai bine in poze.

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Iti dai seama ca nu se ridica la design, la nivelul lui Seat Leon, VW Golf 7 fl , Korghy poate confirma. Posted Image
[ https://image.prntscr.com/image/kDUpRm5tSWmc5Po-oIzFpw.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://image.prntscr.com/image/a5EK9TmoRzuhyeLbWTwtUg.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by TruculMagic, 16 February 2018 - 16:37.


#8
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
aia din start, Ceed s-a nascut pierzator Posted Image
dar lasa ca smechereste Kia niste softuri si ii sufla locul 1 lui VW

#9
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 02.07.2011

View PostTruculMagic, on 16 februarie 2018 - 16:32, said:

Iti dai seama ca nu se ridica la design, la nivelul lui Seat Leon, VW Golf 7 fl , Korghy poate confirma. Posted Image

Pur subiectiv:
Pe langa noul Ceed, Seat Leon-ul (mai ales in variantele FR si Cupra) e supermodel.

Din laterala arata de parca un A-Klasse a intrat din spate intr-o Seria 1 de la BMW.
Spatele e pur si simplu oribil. Iar fata, din anumite unghiuri lasa impresia ca are un spoiler adaugat after market.
Din interior, volanul are cam la fel de multe butoane ca primul meu casetofon din anii 90. Consola centrala cam la fel de multe butoane ca al doilea casetofon pe care l-am avut in anii 90.
Si atat volanul cat si consola centrala arata cam la fel de bine dpdv al designului.
Iar ecranul ala central...

#10
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,268
  • Înscris: 16.08.2016
Bordul ia din elementele noilor mașini Kia, interiorul e plăcut. Fata arata ca un focus dar trebuie sa o vad și în rralitate

#11
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Acuma sa revenim strict la Kia si Hyundai, daca ne uitam unde erau in urma cu 10-15 ani si ce masini produc acuma, o sa vedem ca au evoluat foarte mult, se bate parte in parte cu o skoda, Ford, Opel, VW, etc

#12
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,794
  • Înscris: 25.04.2016
Kia face masini aspecutoase in general, cel putin pe dinafara. Nici Leon-u nu arata pe interior nemaipomenit cu acea plansa de bord cam inalta si dreapta, prea putin aplecata, in dreptul consolei centrale, cu gurile de ventilatie mari si cam urate.

#13
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018
E drept ca pe bord sint cam prea multe butoane pe bord, pe volan... tendinta actuala e de simplificare. Totusi designul bordului imi sugereaza un anumit grad de sofisticare si de siguranta. Indiferent ce am spune fiecare generatie Kia arata mai bine decat cea precedenta. Si mie imi place mai mult Seatul da chestia cu imi place sau nu-mi place e subiectiva, fiecare poate argumenta pro sau contra. Ceea ce conteaza e ca asiaticele au crescut foarte mult fata de consacratele VW, Ford etc. E drept ca fiabilitatea inca nu e la nivelul lor dar pluseaza cu garantia enorma acordata si sa fim cinstiti nici vw nu mai e ce era acum 10-15 ani dpdv al fiabilitatii.

#14
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Imi place, iar faptul ca o vor vinde de la 11.000 Euro cu tot felul de promotii si programe Remat o vor face atractiva pentru cei care vor ceva mai multe dotari si garantie si nu sunt dispusi sa arunce cu bani pe Golf.

#15
gezahofi

gezahofi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 05.08.2011
Sper sa nu consume ulei de la 100 și un pic de mii de km ka seria anterioara

#16
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,794
  • Înscris: 25.04.2016

View Postconnectorxp, on 16 februarie 2018 - 20:03, said:

Imi place, iar faptul ca o vor vinde de la 11.000 Euro cu tot felul de promotii si programe Remat o vor face atractiva pentru cei care vor ceva mai multe dotari si garantie si nu sunt dispusi sa arunce cu bani pe Golf.
E clar ca vor sa le ia clientii cu pretu.

#17
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postconnectorxp, on 16 februarie 2018 - 20:03, said:

Imi place, iar faptul ca o vor vinde de la 11.000 Euro cu tot felul de promotii si programe Remat o vor face atractiva pentru cei care vor ceva mai multe dotari si garantie si nu sunt dispusi sa arunce cu bani pe Golf.

Abia ajunge best-ul de acum cu remat si promotii la 11000. Modelul asta nou nu cred ca se da cu 11000.

#18
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostTruculMagic, on 16 februarie 2018 - 18:43, said:

Acuma sa revenim strict la Kia si Hyundai, daca ne uitam unde erau in urma cu 10-15 ani si ce masini produc acuma, o sa vedem ca au evoluat foarte mult, se bate parte in parte cu o skoda, Ford, Opel, VW, etc
Cine se bate?Posted Image

Edited by ericmario, 16 February 2018 - 21:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate