Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Annihilation (2018)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
O prostie de film. Am asteptat aproape 2 ore sa inceapa actiunea si cand a inceput s-a terminat. E genul de film tragi-comic, adica plangi dupa banii dati pe bilet si razi cand ii vezi pe cei care intra la film.

#56
anonima_ofc

anonima_ofc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 22.08.2018

View PostManasu, on 17 martie 2018 - 12:41, said:

Un film deosebit, la care trebuie pusa un pic la treaba si imaginatia privitorului. Este binevenit printre avalansa de "sf-uri" destinate turmei, filme unde totul este livrat intr-un mod cat mai simplu si cat mai banal, pentru a nu zgaltai intelectul firav al consumatorilor.
Subscriu. Deh, un film mai greu de digerat pentru persoanele cu neuroni odihniți.

#57
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Va rog, alegeti frazele cu care rezonati cel mai mult:

1. Mi-a placut. Desigur ca celor care nu le-a placut, habar nu au ce inseamna SF, au neuronii odihniti, se uita mai tot timpul la desene animate.

2. Nu mi-a placut. Desigur ca celor care le-a placut, habar nu au ce inseamna SF, au neuronii odihniti, se uita mai tot timpul la desene animate.

#58
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Poate ar fi util de mentionat ca filmul e mai degraba incadrat la categoria horror decat la SF, asta ar trebui sa ajute in ceea ce priveste asteptarile. Mie mi-a placut foarte mult, in general sunt fan al filmelor mai lente si atmosferice. E suficient de tensionat fara sa aiba scene prea gory, necesita suficient creier, personajele sunt plauzibile, arata superb si ador atmosfera aia fantastico-creepy.

#59
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Filmul asta putea sa dureze 3 ore. A avut niste idei faine si putea sa le prezinte mai pe indelete.

Cateva remarci de la mine:
- faza cu crocodilul a fost puerila cum de au reusit sa o salveze pe aia din coltii fiarei
- prezentarea filmului seamana cu Birds box, se imbina prezentarea trecutului cu prezentul.
- sfarsitul n-a fost pe placul meu, prefer filmele care se termina intr-o nota optimista
- atmosfera din film a fost faina, imaginile incantatoare
Putea sa fie un film excelent, daca isi dadeau mai mult interes ca actinea sa fie cursiva, iar un pic mai mult suspans/mister, nu strica.

#60
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Tare ideea filmului. Trebuie un pic de efort sa il intelegi dar per ansamblu, e faina ideea iar filmul e nesperat de bine realizat, sunt curios ce buget o fi avut tinand cond ca Netflix e cam pe naspa cu banii

Edited by cuculea, 04 January 2019 - 19:36.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate