Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Filme noi ce nu ne-au placut

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#37
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003
N-a fost vina lui. Abordarea regizorului a fost proasta.

#38
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View Postsandel1, on 08 februarie 2018 - 22:40, said:

blade runner 2049 -slab, fara o actiune clara, nerealist si cu un actor principal de comedie intr-un rol de dur.
children of men -efecte speciale bune, se vede ca au bagat ceva bani, dar ideea principala este absurda, chiar enervanta. Deci, intr-o lume in care s-a scapat natalitatea de sub control, s-a gasit un regizor tembel sa faca un film despre "drama" ca nu se mai nasc copii. Nu, multumesc.
b r 2049,  foarte bun, foarte bine filmat si editat, decoruri si imaginatie cat in 10 alte filme. Bine jucat, fara exagerari si mfara sa piarda din intensitate.
O analiza interesanta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/O4etinsAy34?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




Children of men:
dupa mine cel mai bun film, necesita macar 3 vizionari pentru a intelege toate referintele.
Foarte bine jucat, foarte inteligent filmat, editat si are o coloana sonora superba.
Pentru cine e pasioant de cinematografie o rara comoara.

#39
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View Postargonaut, on 09 februarie 2018 - 09:40, said:

Am deschis topicul pentru a ne "ajuta" intre noi. Pentru mine timpul esta inca pretios si e pacat sa-l pierd vizionand un film "laudat" (cum spunea un coleg mai sus) si despre care sa constat dupa o jumatate de ora ca-i pierdere de timp (cum zicea rosix, tot mai sus).
Citind aici despre el parerea unuia sau altuia, in functie de ce-am citit din postarile si comentariile userilor respectivi, pot renunta la vizionare in favoarea altui film.
The Last Jedi
Restul ce am vazut recent ori nu sunt atat de noi, ori nu sunt chiar dezastru.

Dar care sa fie limita maxima de vechime? 1 saptamana? 1 luna? 3 luni? 1 an?

Edited by Genjurooo, 10 February 2018 - 12:27.


#40
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostGenjurooo, on 10 februarie 2018 - 12:26, said:

The Last Jedi
Pai stai boss, n-ai vazut ca are incasari de peste 1.3 Mld de dolari? Inseamna ca este a fost un film bun Posted Image

#41
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Mie mi-a placut Bladerunner-u'. Era si mai fain daca in rolu' principal era altcineva, tipu' nu-mi place deloc.

Pe de alta parte nu exista filme naspa, eventual n-ai baut destul.

#42
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Daca vreti sa vedeti, de dragul experimentului, un film cu adevarat oribil va recomand  Irreversible (2002)

http://www.imdb.com/title/tt0290673/

#43
adythekiller

adythekiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 25.04.2010
Haha si eu care credeam ca sunt singurul caruia i se par 99% dintre filmele noi de tot rahatul. Sunt persoane care sustin ca sunt "filme si gusturi" sau mai rau, "gusturile nu se discuta" Ba gusturile si filmele se discuta mai ales cand sunt extraordinar de proaste si un procent mic si guraliv le ridica in slavi pentru ca au reusit si ei in final sa le intelega. Pe aceasta cale rog "cinefilii" care au o singura placa intregistrata "gusturile nu se discuta" sa nu mai citeasca acest forum sau va place sa va torturati ?
Ultimul film care mi-a mancat timpul de pomana a fost  "Downsizeing" care aparent arunca o idee buna dar care s-a dovedit o zeama lunga si plictisitoare, plina de stereotipuri iar nota de pe IMDB e mult prea mare, i-as da un 4 - 4.5

#44
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Hai sa ti dau un exemplu de recomandare ce starneste injuraturi: Movie 43. Mie mi s a parut un film foarte bun, o satira exceptionala la adresa societatii americane, Rating IMDB 4,3 ( hi hi) , rating meta la fel de prost. Pe cinemagia ,din o suta si ceva de useri, abia daca au fost 6-7 sa spuna ca e ok. Si aia de pe  cinemagia sunt chiar pasionati. Daca ma luam dupa ei pierdeam un film original care merita vazut. Dintre toti cunoscutii doar unul l a apreciat, unul cu care nu am afinitati cinefile. De aia zic, filmului tre sa i acorzi o sansa, e preferabil sa decizi tu. sa nu mai spun de situatia in care filmul ar avea 75 pe Metascore si userul minune zice ca nu merita. Deci trebuie incercat!

Edited by audiofidel, 16 February 2018 - 22:11.


#45
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Ok, desi am zis ca nu cred va functiona chestia asta, iata (NE)recomandarea mea:

Running wild.Idee misto si originala insa restul e banal si stereotip, de la jocul actorilor pana la dialoguri. Am urmarit aproape jumatate in asteptarea lui Sharon Stone dar si ea are o contributie precara care nu poate ridica nivelul general. Pacat, cu mai multa atentie se putea scoate ceva bun din ideea asta. 6 pe IMDB, pe metascore probabil va fi in jur de 30-40

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SKP6Ocyqdf4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by audiofidel, 17 February 2018 - 20:40.


#46
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Se pare ca nici SG nu mai e ce-a fost:
http://www.imdb.com/...ews?ref_=tt_urv

#47
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,538
  • Înscris: 10.04.2009
o mizerie ce nu poate fi numit film: Mother

http://www.imdb.com/title/tt5109784/


o combinatie de terci cu ghiveci, o trecere de la o stare la alta fara noima, un mix de r***t cu inghetata

deci a se evita asa ceva Posted Image

#48
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Ultima parte din thor, are glume bune dar doar arat. Restul e f. greu de urmarit.

#49
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Ba mie Mother! mi-a placut. Cum mi-a placut si The Killing of a Sacred Deer, Melancholia. Nu mi-a placut The Tree of Life, chiar daca e cam pe acelasi calapod.
Nu mi-a placut Phantom Thread.
Nu-mi plac filmele cu eroi din benzi desenate.
Nu-mi plac filmele cu Isis, teroristi, razboiul din Golf.

#50
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Asta e problema cu topicul asta, gustul e o chestie subiectiva. Mother are 75 Metascore deci prost nu poate fi, ori iti place ori nu. Phantom Thread la fel 90 Metascore, la cat de putine filme face regizorul chiar nu are cum sa le faca proaste.

Ideea e sa recomandam filme cu adevarat proaste sau mediocre, nu pe cele care nu ne plac noua.

#51
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Si daca sunt mediocre, crezi ca n-ar putea place cuiva? Ai putea da un exemplu de film mediocru care tie ti-a placut? sau ti-e rusine? :D

#52
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007

View Postaudiofidel, on 11 martie 2018 - 15:33, said:

Asta e problema cu topicul asta, gustul e o chestie subiectiva.
Ideea e sa recomandam filme cu adevarat proaste sau mediocre, nu pe cele care nu ne plac noua.

De vreme ce vorbesti despre o chestie complet subiectiva, cum definesti 'un film prost' la modul absolut? E o contradictie.

#53
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,311
  • Înscris: 29.07.2013
Am editat titlul, poate asa sa fie acceptat topicul :)

#54
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postaudiofidel, on 16 februarie 2018 - 22:07, said:

Hai sa ti dau un exemplu de recomandare ce starneste injuraturi: Movie 43. Mie mi s a parut un film foarte bun, o satira exceptionala la adresa societatii americane, Rating IMDB 4,3 ( hi hi) , rating meta la fel de prost. Pe cinemagia ,din o suta si ceva de useri, abia daca au fost 6-7 sa spuna ca e ok. Si aia de pe  cinemagia sunt chiar pasionati. Daca ma luam dupa ei pierdeam un film original care merita vazut. Dintre toti cunoscutii doar unul l a apreciat, unul cu care nu am afinitati cinefile. De aia zic, filmului tre sa i acorzi o sansa, e preferabil sa decizi tu. sa nu mai spun de situatia in care filmul ar avea 75 pe Metascore si userul minune zice ca nu merita. Deci trebuie incercat!
Movie 43 e colajul ala de filme scurte, cu vedete garla pe acolo, Hugh Jackman, Dennis Quaid, Hale Berry etc. Unul si unul. Sincer acum...nu mi-a lipsit niciodata simtul umorului si admit ca la unele scene am ras in hohote. E un mix de poante geniale reusite si altele de cacao, fortate pana la cota de avarie a bunului simt. Asta il trage in jos. Tin minte ca ma holbam la Hugh Jackman si 5 minute m-am intrebat ce naiba ii atarna de barbie lol. La scena din restaurant... Nu-mi venea sa cred. De la The Fountain pana la oole care-i atarna de barbie in movie 43 e cale lunga si pe buna drepate, pe imbd se intrebau unii cum naiba de au acceptat asemenea roluri.
Sigur, e un film de vazut. Dar cam atat.

Edited by Xlander, 12 March 2018 - 19:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate