Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Filme noi ce nu ne-au placut

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#145
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Mie mi s-a părut o comedie drăguță.

#146
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,883
  • Înscris: 12.03.2010

View Postxymzar, on 05 iulie 2022 - 08:30, said:

The Princess, Disney+
Uluitor de slab.

View PostBloodRa, on 05 iulie 2022 - 08:34, said:

Mie mi s-a părut o comedie drăguță.
This. Filmul e misto de prost, cu o printesa in rol de John McClane care rupe fîşul la o garnizoana de vikingi, inclusiv lui Gregor Clegane in armura completa si o sabie mai mare decit ea. Dar fata se chinuie sa-i bata pe toti, ceea ce i-a reusit si lui Bruce Willis cind se credea erou de actiune. Deci, nu e mai prost decit Black Widow si altele asemenea.

#147
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,883
  • Înscris: 12.03.2010
Predestination (2015), time travel full retardation, cu unul care se naste femeie, devine barbat, se intoarce in timp cind era femeie, si-o trage lui insusi, se naste pe el insusi si se impusca pe el insusi.

Altfel, unii o sa spuna ca e film bun, cu Ethan Hawke, si tipa aia din Succession, Shiv Roy.

#148
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
Samaritan (https://www.imdb.com/title/tt5500218/)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9FKnTxSC16E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


daca vedeam filmu' asta acum ~35 de ani, poate as fi fost incintat. in fond e cu unul din monstrii sacri de demult: Sylvester Stallone! Uau!
dar l-am vazut (adica am incercat sa-l vad) aseara, si, dupa ~20 de minute nu mai puteam sa ma uit la el. iara super eroi! riiiiiliiiii!
si am ajuns la faza de mai jos, in care protagonistul samaritan, odata ex-antagonist, ii explica copilului ca dupa fiecare cafteala tre' sa manince inghetata, altfel moare... aaaaaaaaaa...

[ https://i.imgur.com/dpuL1AX.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

noa... de aici incolo, io nu am mai putut sa-l vad, decit cu fast forward si skip.

in rest, cafteala si efecte. da' prost facute. deh, probabil un buget mai mic, asa...

da' n-ar fi asta mare bai, daca nu as fi sesizat un stil scremut si fortat al actorilor, care iti da o senzatie de "hai sa mai facem un film, mai luam niste bani in cont"

fata de mai vechile filme actuale a lui stallone (de ex. de pe la expendables incoace), pe asta-l consider jos de tot.

#149
ranger88

ranger88

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 19.09.2022
Murder at Yellow Stone City

Ma asteptam la mai mult, nu in ceea ce priveste actiunea ca aici este destula dar scenariul este extrem de mult tras de par, personajele principale desi au potential nu reusesc sa iasa in lumina datorita modului in care evolueaza povestea.

Filmul se termina ca o melodrama ieftina.

Nota mea 6/10 si asta doar pentru potentialul ratat ca filmul in sine nu merita mai mult de 5.

#150
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
R.I.P.D. 2: Rise of the Damned (https://www.imdb.com/title/tt21094994/)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5x8-DP3BqTQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

daca cumva veti vrea sa va uitati la filmul asta crezind ca e o continuare decenta a primului, uitati de asta. nu e!
macar in ala gaseai niste actori valorosi care si jucau bine. aici... nu sint!
este in schimb bad actingul ala demn de filmele de serie C, in care actorii par ca joaca sa-si mai poata cumpara o jumate de pet de bere...

#151
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
Primul film deosebit de prost, vazut in 2023

Pale blue eye pe netflix

https://www.imdb.com/title/tt14138650/

O pierdere de vreme totala, un film deosebit de previzibil. Pacat ca a implicat un nume sonor al unui mare poet

Nota de pe imdb mi se pare enorma

Edited by cuculea, 09 January 2023 - 03:37.


#152
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
Cel mai greu de dat uitării film prost văzut în ultimii ani rămâne John Wick (1), care după 28 de minute m-a făcut să opresc șandramaua și să-mi caut de urgență altceva. Ar mai fi pe-aproape Uncut Gems cu Adam Sandler, un film cu tâmpiți care urlă încontinuu și vorbesc unii peste alții, dar ținând cont că la ăla am rezistat cam 1h... totuși John Wick câștigă. :)

#153
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,976
  • Înscris: 15.06.2007

 argonaut, pe 05 iunie 2021 - 17:19, a scris:

Wrong Turn (2021)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rDdGpjjtq-o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

O porcarie sinistra!
parca mai era unul de acuma vreo 15-20 de ani, tot o pierdere de vreme.

Team building.. cand am vazut "coperta" cu blondu chel din miami bici.. pe care nu prea il suport, tocmai din cauza Miami bici. Dar cand am auzit mai multe persoane si chiar la radio vorbinduse despre el, am zis sa-i dau o sansa..    scrie chiar la intro ca e un pamflet.. pe undeva totusi are niste chestii subtile, dar si multe grosolanii si ironii. Pana la urma e ok, dar nerecomandat minorilor, nu te poti uita cu copii prezenti, prea se injura ca la stadion.

Au fost niste faze destul de vulgare prin film, si clisee cu tona. Dar presupusele scene de BDSM si mai ales replicile.. de gen "vrei sa ma scuipi pe spate in timp ce te bat la cur"   what the actual fuck?!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oBgKKe7EPSk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Faza de la final, cand incep toti sa isi zica salariile e bestiala

Edited by tfmercedez, 10 January 2023 - 08:44.


#154
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

 donjoe, pe 09 ianuarie 2023 - 21:32, a scris:

Cel mai greu de dat uitării film prost văzut în ultimii ani rămâne John Wick (1), care după 28 de minute m-a făcut să opresc șandramaua și să-mi caut de urgență altceva. Ar mai fi pe-aproape Uncut Gems cu Adam Sandler, un film cu tâmpiți care urlă încontinuu și vorbesc unii peste alții, dar ținând cont că la ăla am rezistat cam 1h... totuși John Wick câștigă. Posted image
da...total total de acord, si J W 2/3 la fel, filme greu de suportat. Eu am inceput cu 3, greu de tot am suportat sa  ma uit pana la final.

#155
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
The Humans
https://m.imdb.com/title/tt10023286/


#156
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,883
  • Înscris: 12.03.2010
Am incercat sa vad Marlowe si Quantum Mania, dar am renuntat repede, la Marlowe erau insirate ca margelele pe ata toate cliseele care m-au facut sa renunt la cartile si filmele politiste acu' multa vreme, si la celalalt pentru ca face filmele pentru copii sa para capodopere. N-am nimic cu filmele pentru copii, dar tot ce functioneaza la Guardians of the Galaxy e retardat aici.

Am incercat sa le vad de hype, nu ca n-as fi stiut la ce sa ma astept, doar ca sa fiu on the loop. Inca o leapșa, dupa Avatar 2.

#157
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,050
  • Înscris: 24.02.2011
Din păcate s-a mai dus la ghena preferințelor un actor pe care îl apreciam și anume Tom Hanks din cauza gunoiului numit "A man called Otto."
N-am reușit să trec de câteva faze din așa zisa comedie de urmărit cu toată familia (deci și copii) pentru că m-am înfiorat de grotescul scenariului.
Pe scurt nesimțitul ăsta de actor portretizeazã un bătrânel tipicar care vrea să se sinucidă printr-una dintre cele mai oribile metode și anume spânzurarea.
Dar mizerabilul de scenarist vrea ca filmul să fie comedie, adică să ne râdem cum își cumpără sfoară de la mall și cum își pregătește gestul necugetat. Am zis, hai că poate se răzgândește, că-i comedie dă-o dracului, ne uităm cu copii, dar nuuuu, trebuie să suportăm cum se zbate în ștreang boul de Tom Hanks. Dacă nu era ticsit de clișee rahatul ăsta de film, atunci se putea termina după o jumătate de oră, că doar măgarul de Tom Hanks juca un inginer perfecționist...
Nu recomand așa ceva, ãsta-i film pentru analfabeți funcțional care se uită la Las fierbinți și Vacanța mare. Posted Image

#158
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,121
  • Înscris: 16.04.2007
Taximetriști - L-am inceput cu sotia, am rezistat doar la primele 5 puli ... pe bune, scenaristul 'pulii' (ca sa folosesc un limbaj pe intelectul lui) cred ca a folosit tot stocul de 'paula mea' pe 2023.

Nu recomand nici cocalarilor din cart. Lacul Dulce (pour les connaisseurs...)

Edited by dem3ntor, 19 April 2023 - 11:20.


#159
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,791
  • Înscris: 17.01.2012
.

Edited by octav727, 11 August 2023 - 14:47.


#160
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 14.03.2006

View Postsandel1, on 04 martie 2023 - 13:38, said:

Din păcate s-a mai dus la ghena preferințelor un actor pe care îl apreciam și anume Tom Hanks din cauza gunoiului numit "A man called Otto."

Mie cartea mi-a placut, chiar sunt curioasa cum e filmul.

#161
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
M-a dezamagit profund Saw X, fiind un mare fan al seriei SAW, dar ultimul ...si prost realizat,  si prost jucat de actori , personal mi s-a parut ca a fost total rupt de @lantul@ SAW .

#162
Legolas01

Legolas01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 14.05.2023
Boudica - Queen of war
O mizerie de film!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate